تور ارزان آلمان: تور مقرون به صرفه آلمان: رایشتاگ، مجلس دیدنی آلمان

به گزارش تنها پیامک، ساختمان رایشتاگ برلین | Reichstag

برلین ازجمله شهرهای دیدنی در اروپا محسوب می گردد که دو جنگ جهانی بزرگ را به خود دیده است. جالب است بدانید که این شهر تاریخی دو بار به صورت کامل تخریب شده است ولی هر بار از نوع بازسازی شده است. یکی از القابی که به برلین نسبت داده می گردد، واژه ققنوس است؛ از آن رو که ققنوس بعد از مرگ به خاکستر تبدیل می گردد و به طرز شگفت انگیزی دوباره از میان آن خاکسترها جانی دوباره می گیرد و زندگی را از نوع آغاز می کند. درست به مانند ققنوس، برلین هم توانسته است دوبار از تلی از خاکستر تبدیل به شهری زیبا و توریست پذیر گردد. با خبرنگاران همره شوید.

تور ارزان آلمان: تور مقرون به صرفه آلمان: رایشتاگ، مجلس دیدنی آلمان

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

با تور مقرون به صرفه آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

ساختمان رایشتاگ در برلین محل برگزاری جلسات بوندستاگ یا مجلس فدرال است. بوندستاگ محل نشست قوه قانونگذاری آلمان محسوب می شود. ساختمان مجلس برلین یکی از چشم اندازهای مشهور برلین است که در منتهی الیه شمالی خیابان ابرت استراسه و نزدیک جنوب رودخانه اسپری واقع شده است. پارک تیرگارتن درست در غرب ساختمان مجلس و براندنبرگ گیت در شمال آن قرار گرفته است. این ساختمان در دوره نئو رنسانس (احیای رنسانس) بوسیله پل والوت طراحی شده است و ساخت آن در سال 1894 خاتمه یافته است. این مکان، منزلگاه رایشتاگ یا همان مجلس این کشور بین سالهای -19331894 ، امپراطوری آلمان بین سالهای 1871-1918و جمهوری وایمار بین سالهای 1919-1933 بوده است.

گشودن اتش به سمت مجلس المان در 27 فوریه 1933 و همزمانی این رخداد با صدراعظمی آدولف هیتلر درست یکماه بعد از این آن، اغازگر حوادثی بود که به دیکتاتوری شدن رژیم آلمان آن برهه تاریخی گشت. این ساختمان خسارات فراوانی از بمباران نیروهای متفقین درجنگ جهانی دوم دید و بی توجهی به بازسازی این ساختمان در سالهای بعد از جنگ منجر به خرابی بیش از پیش رایشتاگ شد. ولی در طول سالهای دهه 1970 تا حدودی مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفت و به موزه تاریخ آلمان مبدل شد.

بازسازی ها و بازسازیهای بعدی تحت نظارت معمار بریتانیایی به نام سر نورمن فاسترشکل گرفت که مصادف با زمان یکی شدن غرب و شرق آلمان آن زمان بود. گنبد شیشه ایی بسیار بزرگ این ساختمان که روزگاری ویژگی بارزاین بنا محسوب می شد در این دوره ساخته شد. در ضمنً، پلکانی مارپیچی شکل نیز به این مجموعه اضافه شد که بسمت گنبد این ساختمان ادامه یافت که چشم انداز بسیار زیبایی از اطراف در اختیار بازدیدنمایندگان رایشتاگ قرار می دهد. بعد از اینکه، بازسازی این بنا خاتمه پذیرفت، رایشتاگ تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برلین شد که سالانه صدها هزار بازدیدنماینده به خود می بیند.

این ساختمان در سال 1995 بیشتر مورد توجه دنیای هنر واقع گشت زمانی که، روی آن با بیش از یک میلیون فوت مربع (بیش از 90،000 متر مربع) پارچه نقره ایی بوسیله مجسمه سازان محیطی به نام های کریستو و ژان کلود پوشیده شد. بیش از 5 میلیون نفر از این سازه تا به امروز دیدن کرده اند که از جمله پروژه های بلند پروازانه این دو هنرمند محیطی قلمداد می شود.

در4 اکتبرسال 1990، مجلس آلمان تازه متحد شده برای اولین بار در رایشتاگ شروع به کار کرد و در سال بعد از آن رای گیری برای انتقال مرکز از بن به برلین انجام شد که بعد از آن تاریخ، رایشتاگ خانه همیشگی مجلس المان تعییین شد. هرچند انتخاب رایشتاگ با انتقاداتی در ابتدا همراه شد، ولی مجلس آلمان نشست شروعین خود را 7 سپتامبر1999 دراین مکان برگزار کرد.

در قرن بیست و یکم، رایشتاگ تبدیل به سمبل تعهد آلمان برای بکارگیری از انرژیهای تجدید پذیر شده است. گنبد نمادین رایشتاگ به منظور گرم کردن این ساختمان با نور طبیعی خورشید طراحی شده است و پنل های خورشیدی بزرگ تعبیه شده در سقف ساختمان مجلس نیاز این بنا را به انرژی های فسیلی کاهش داده است. ژنراتورهای مجهز به تکنولوژی زیست سوختی بخش زیادی از نیازهای برقی رایشتاگ را برطرف می نمایند. به همین علت در سال 2008 مجلس المان طرحی را به تصویب رسانده است تا نیازهای برقی ساختمان مجلس را از طریق بکارگیری 100% منابع تجدید پذیر تامین کند.

همانطور که پیشتر اشاره شد در ساختن این بنا تا جایی که امکان داشته است تلاش شده است که بهترین ارتباط محیطی ممکن بین فضای داخلی ساختمان با پیرامون آن برقرار شود. در ضمنً، طراحی این ساختمان شکیل با بهره گیری از گنبد تماما شیشه ایی این امکان را برای این ساختمان فراهم ساخته است تا از نور طبیعی خورشید و روشنایی روز برای جلوگیری از مصرف الکتریسیته جهت انجام کارهای روزمره مجلس این کشور استفاده شود. در ضمنً، این گنبد شیشه ایی شرایط لازم را برای تهویه طبیعی هوای این بنا را به بهترین شکل ممکن فراهم می نماید

همچنین هنگام دیدار از این ساختمان بازدیدنمایندگانی که از میدان و ورودی اصلی جهت سوار شدن به آسانسور برای دسترسی به بام و در نهایت گنبد این ساختمان وارد می شوند با صحنه جالبی روبرو میشوند وآن چیزی نیست غیر از مشاهده مستقیم نمایندگان مجلس آلمان که در حال بحث و گفتگو در صحن مجلس این کشور با یکدیگردرباره موضوعات کشوری است. برای دسترسی به گنبدی که پیشتر شرح آن رفت دو رمپ در جهت مخالف یکدیگر پیش بینی شده است که یکی برای بالا رفتن بازدیدنمایندگان و دیگری برای پایین آمدن آنان می باشد. در بالای گنبد جهت تهویه طبیعی هوا نیز حفره ای تعبیه شده است. همچنین با استفاده از انرژی خورشیدی در تابستان آب گرم مورد نیازمجموعه تامین میشود و مقادیری ازآن نیز درعمق 300 متری زمین که گرم می باشد جهت استفاده در زمستان ذخیره سازی می شود. در قسمت میانی گنبد که رأس آن به طرف پایین و صحن مجلس می باشد تعداد زیادی آیینه متحرک هوشمند تعبیه شده است که درطول روز نور طبیعی خورشید را به داخل ساختمان انعکاس می دهند و شب هنگام نیز نور داخل را به فضای زیر گنبد منتقل می نماید. در زیر گنبد شیشه ای قطاعی از نیمکره به صورت کرکره جهت کنترل نور وجود دارد که با تغییر موقعیت خورشید بطور اتوماتیک حرکت می نماید. این کرکره ها به سیستم هوشمند مجهز می باشند و از ورود نور مزاحم به داخل ساختمان جلوگیری می نمایند.

منبع: german-way.com

منبع: الی گشت
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2116

به "تور ارزان آلمان: تور مقرون به صرفه آلمان: رایشتاگ، مجلس دیدنی آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: تور مقرون به صرفه آلمان: رایشتاگ، مجلس دیدنی آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید