وجود جنگ در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت وجود جنگ و تنش در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است.

وجود جنگ در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با حضور در کلیسای ماگیورگیس قدیس میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) را به همه مسیحیان و همه انسان های آزاده جهان تبریک گفت.

ماموستا عبدالسلام کریمی همچنین در این کلیسا با اسقف کلیسای شرق آشوری در ایران دیدار و با ابلاغ سلام و تبریک رئیس جمهور به مناسبت میلاد حضرت عیسی (ع) و آغاز سال نو میلادی اظهارداشت: حضرت مسیح(ع) مبشر عشق و محبت و آزادی برای همه انسان های جهان هستند و میلاد فرخنده ایشان در حقیقت جشن احیای پیام آزادی و آزادگی در جهان باشد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه حضرت عیسی جزو پیامبران اولوالعزم محسوب می شوند، گفت: همه انبیای الهی رسول و فرستاده خداوند و برای رهایی انسان هاآمده اند و خداوند فرموده است که تفاوتی بین آنان نیست لذا همه فرستاده شده اند تا دین الهی را معرفی و انسان را از اطاعت غیر خدا نفی کنند.

کریمی گفت: پیامبران الهی هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند و انسان ها هم اگر تابع واقعی آنها باشند نباید هیچ گونه اختلافی با هم داشته باشند و هرگونه اختلاف و سوء تفاهم نشانه عدم اطلاع و جهالت است که باید تلاش کنیم از بین برود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تاکید بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت و انسجام، اظهارداشت: همه ملت ایران در شعار آزادی و آزادگی و نوع دوستی در کنار هم هستند.

ماموستا کریمی ادامه داد:ریشه و عصاره ادیان توحیدی و وحی الهی یکی است و آن اطاعت و تبعیت از خداوند متعال است و همه فرستاده شده اند تا پیام الهی را به انسان ها برسانند و اگر اختلافی وجود دارد، ناشی از برداشت ها و تفاسیر گوناگون است و باید سعی کنیم بجای برداشت و تفاسیر شخصی دیدگاه خداوند را بدست بیاوریم.

وی افزود: راه نجات بشریت در این است که واقعا مطیع عملی آموزه های انبیای الهی باشیم و وجود جنگ و تنش در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است.

ماموستا کریمی گفت: در مورد حضرت عیسی (ع) در روایات اسلامی آمده است که ایشان در دولت عدل الهی که از طریق امام مهدی(عج) اقامه می شود، هم حضور و هم مشارکت دارند. باید توجه داشت که اشتراکات زیادی بین مذاهب اسلامی و ادیان توحیدی وجود دارد و به تعبیری، خدای کلیسا و کنیسه و مسجد یکی است و مهم این است که با کنار زدن برداشت های شخصی و انحرافی، ارتباط قلبی با خداوند برقرار سازیم.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: از دیدگاه حکومت دینی همه انسان ها دارای حرمت و احترام هستند و اسلام مخالف تبعیض و بی عدالتی است و می توانیم با همدلی و انسجام و زندگی مسالمت آمیز که در قانون اساسی نیز بر آن تاکید شده است، الگوی عملی برای سایر کشورها ارائه دهیم.

در این مراسم اسقف بنیامین، اسقف کلیسای شرق آشوری در ایران نیز در سخنانی اظهارداشت: مسیحیان در جمهوری اسلامی ایران هویت دینی قومی خود را حفظ و براحتی مراسم و امور فرهنگی و تربیتی خود را انجام می دهند و امروز ما در ارتباط مستقیم با دستگاه های مختلف اجرایی می توانیم مطالبات و درخواست های خود را پیگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2104

به "وجود جنگ در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود جنگ در جهان به خاطر انحراف از توصیه های انبیای الهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید