5 برند برتر کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی در ایران

به گزارش تنها پیامک، کفپوش اپوکسی ، پوششی از جنس پلیمر می باشد که روی بتن یا موزاییک در لایه های مختلف اجرا می گردد. اپوکسی را نمی توان روی آسفالت اجرا کرد ولی سطوحی مانند موزاییک و سنگ برترین انتخاب برای اجرای اپوکسی است. معمولا قبل از اقدام به دریافت کفپوش اپوکسی زیر کار را با بتن یا موزاییک پوشش دهید.

5 برند برتر کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی در ایران

مزایای کفپوش اپوکسی

 1. اولین مزایای کفپوش اپوکسی حفاظت از سطح زیر اپوکسی برای سایش و فرسایش است. این ماده یک سطح تمیز و یک دست به شما ارائه می دهد که اصلا درز ندارد. یک نکته که بسیار حائز اهمیت است این است که اپوکسی اصلا گرد و غبار از خود بروز نمی دهد.
 2. کفپوش اپوکسی دارای ویژگی مقاومت مکانیکی و شیمایی است و می تواند حدود 5 تا 6 تن بار را تحمل کند و بعلاوه در برابر شرایط اسیدی، قلیایی، حلال و سایر مواد شیمیایی موجود مقاومت کند.
 3. جدا از ویژگی های فنی باید گفت کفپوش اپوکسی بسیار زیبا و مدرن است. در جهت اجرای ایده طرح کفپوش شما هیچ محدودیتی در اجرای رنگ ندارید.
 4. ویژگی دیگر این نوع کفپوش قابلیت خط کشی و بعلاوه علامتگذاری است.
 5. تمیزکاری این نوع کفپوش بسیار راحت است و شما اصلا نگرانی در رابطه با شستشوی کفپوش نخواهید داشت.
 1. کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی با برند ثمین

گروه فراوریی و مهندسی ثمین در سال 1390 تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1398 ثبت رسمی برند ثمین صورت پذیرفت مجوعه ثمین با تغییر نگاه سنتی به علمی به کسب و کار پیروز به ایجاد جایگاه ممتاز در بین مشتریان شده و بعلاوه در سال 1399 به عنوان شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان البرز مستقر گشته در طی این سالها با فراوری چند محصول دانش بنیان و بعلاوه اجرای بیش از 235 پروژه بزرگ و کوچک در کشور نقش خود را به عنوان یک شرکت مهندسی و فراوریی در صنعت کشور ایفا میکند

مزییت رنگ اپوکسی ثمین : کیفیت بالا و استفاده از هاردنر کره ای می باشد.

 1. کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی با برند رپوکسین

رپوکسین یکی از برندهای برتر بازار می باشد که کیفیت رنگ و متریال آن در بازار کاملا شناخته شده می باشد این برند از رزین ای 6 پتروشیمی خوزستان بهره برده و بعلاوه کیفیت ممتازی به علت استفاده از هاردنر سوئیسی دارد.

 1. کفپوش اپوکسی با برند البرز رنگ

متریل این شرکت از داخلی بوده و هاردنر ایرانی استفاده می نماید که در نوع خود به دلید فراوری داخل ممتاز هست

 1. رنگ اپوکسی نیل افشان رنگ

یکی از برندهای قدیمی و با کیفیت بازار هست که از هاردنر ایرانی و آلمانی استفاده می نماید و در نوع خود کمترین مشکل را در اجرای کف نشان داده

 1. کفپوش اپوکسی نگین رنگ

نگین رنگ استانداردهای را از شرکت نفت دارد و بعلاوه کلیه استانداردهای مرکز استاندارد و تست های پژوهشکده رنگ امیر کبیر را نیز اخذ نموده این برند جزو وندر فهرست شرکت نفت می باشد . هاردنر مورد استفاده این برند ایرانی و فراوری خود شرکت می باشد.

انواع رنگ اپوکسی

به طور کلی رزین اپوکسی با رنگ های زیر که به نام رنگ های اپوکسی شناخته شده اند، سازگاری دارد:

رنگ پودری یا کوره ای معدنی: این نوع از رنگ های اپوکسی به صورت پودر می باشند. اعمال رنگ در قسمت های مختلف یک قطعه مانند گوشه ها و سطوح غیر قابل دسترسی، حداقل اندازه هدر رفت رنگ، یکنواختی سطح رنگ پس از اعمال از جمله مزیت های رنگ های پودری به شمار می آیند. از جمله رنگ های اپوکسی پودری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رنگ های پودری مخملی
 • رنگ های پودری صدفی (متالیک)
 • رنگ های پودری کروم
 • رنگ های پودری شبتاب (فسفرسانس)
 • رنگ های پودری شبرنگ (فلوئورسنت)
 • رنگ های جوهری
 • رنگ های میکروبی
 • رنگ های خمیری

رنگ مایع جوهری: رنگ های جوهری از گروه رنگ های مایع هستند که حالت شفافی به سطح می دهند. این دسته از رنگ ها پوششی نیستند و سطح زیر کار خود را نمی پوشانند. از جمله رنگ های اپوکسی جوهری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رنگ جوهری بر پایه الکل
 • رنگ جوهری بر پایه تینر

تفاوت مهم میان این دو دسته از رنگ های اپوکسی بعد از ترکیب این است که رنگ جوهری اپوکسی حالت شفاف یا ترنسپرنت به زمینه می دهد، ولی رنگ پودری از نوع پوششی است و این حالت را ایجاد نمی نماید.

ویژگی های رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی پس از خشک شدن به یک سطح سخت و بادوام تبدیل می گردد که میتوان از آن برای سطوح خارجی و سطوح داخلی به عنوان کفپوش استفاده کرد و یک جایگزین مقرون به صرفه به جای نصب کفپوش به شمار میرود.

رنگ اپوکسی از انعطاف بیشتری نسبت به دیگر رنگ ها برخوردار است. این رنگ ها پس از اعمال دارای خواص ظاهری و براقیت مطلوبی هستند. به منظور افزایش خاصیت ضدخوردگی، این رنگ ها همراه با رنگدانه های کمکی ضد خوردگی دیگر مانند روی، فسفات روی، گلس فلیک و یا آلومینیوم فلیک استفاده می شوند.

رنگ های اپوکسی در برابر اشعه فرابنفش ناپایدار و تخریب پذیر هستند؛ لذا نمی توان از آنها به عنوان رنگ رویه و پوشش نهایی در محیط هایی که در معرض تابش آفتاب هستند، استفاده کرد. این رنگ بعلاوه در دماهای زیر 5 درجه سانتی گراد کارایی لازم را ندارد. رنگ اپوکسی حاوی مواد سمی است.

منبع: اتاق
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2869

به "5 برند برتر کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 برند برتر کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید