ابراز عشق به همسر با 9 راه حل ساده

به گزارش تنها پیامک، ابراز عشق به همسر یکی از مهم ترین مولفه ها در تحکیم روابط عاشقانه است. انواع گوناگون و مختلفی از عشق ورزیدن وجود دارد که از جمله آنها می توان به مهربانی کردن، هدیه دادن، سفر، بازی و ... اشاره نمود.

ابراز عشق به همسر با 9 راه حل ساده

همه ما انسان ها دوست داریم که عشقمان را به کسی که دوستش داریم نشان دهیم. به این خاطر است که ما به آنها توجه می کنیم، آنها را تحسین می کنیم، برای آنان احترام قائلیم و خیلی چیزهای دیگر. سوال اینجاست که چگونه می توانیم به همسرمان محبت کنیم و عشق ورزیدن را در رابطه مان نهادینه کنیم.

1. برایش زمان بگذارید

ما در جهانی زندگی می کنیم که زمان اینقدر سریع می گذرد که اصلا متوجه نمی شویم چه کاری را در برنامه شلوغ روزانه مان یکی پس از دیگری انجام دهیم. جدا از این موضوع امروزه ما در گوشی های هوشمندمان زندگی می کنیم. با این اوصاف در این دنیای شلوغ و پر هرج و مرج امروزی باید گوشمان را برای هنر شنیدن باز کنیم. کنار همسرتان بنشینید و یا برای خوردن قهوه به کافی شاپ بروید و یا یک جای خلوت در یک منظره بکر پیدا کنید و با هم بنشینید و همدیگر را بشنوید. این کار باعث می گردد بیشتر به هم نزدیک شوید.

2. غیر منتظره مهربانی کنید

از همسرتان بپرسید که آیا نیازی به یک استراحت دارد یا نه. به عنوان مثال سوالتان را اینگونه بپرسید: می خوام یه جایی ببرمت که یه کم استراحت کنی و یه مدت از این فشارها فاصله بگیری. این کار می تواند روابط شما را مستحکم و قوی تر کند چرا که بدین وسیله شما به عشقتان نشان می دهید که چقدر دوستش دارید و برای او اهمیت قائلید.

3. سورپرایز و هدیه را از قلم نیاندازید

برای هدیه دادن به عشقتان به دنبال دلیل نباشید. منظور این نیست که همواره یک هدیه گران قیمت بخرید بلکه منظور این است که چیزی بخرید تا لبخند را بر روی لب شریک زندگیتان بیاورد. این هدیه می تواند یک قاب عکس از عکس های دونفره تان باشد، یک ماگ زیبا با عکس دونفره تان باشد، یک بسته شکلات خوشمزه باشد و یا هرچیزی باشد که یاد شما را در خاطر همسرتان تداعی می نماید. زمانی که این کار را برای طرف مقابل انجام می دهید در واقع به او نشان می دهید که چقدر دوستش دارید و چقدر برای عشق او ارزش قائلید.

4. ابراز عشق به همسر با یک یادداشت

هنوزم دوست دارم حتی وقتی از دستم عصبانی میشی! تا کنون شده فکر کنید که چنین جمله ای را به همسرتان بگویید؟ یک یادداشت کوچک روی میز همسرتان یا روی تلویزیون و یا یک جایی که بتوان راحت آن را دید می تواند شادی طرف مقابلتان را در پی داشته باشد.

5. کودکی کردن یک ایده جذاب در رابطه عاشقانه است

همه انسان ها یک کودک درون دارند. غلغلک کردن و بغل کردن همسرتان نوع خاص اما خالصی از عشق و محبت است. هرچه بیشتر دوطرف به هم لبخند بزنند و با هم بخندند باعث می گردد حواسشان نسبت به هم بیشتر جمع باشد. همچنین وقتی همسرتان را بقل می کنید و چشم در چشم همدیگر لبخند می زنید گرمای رابطه تان را بیشتر و بیشتر می کنید. این کارها باعث می گردد تا رابطه بسیار قوی تری بین افراد ایجاد گردد.

6. پختن غذا برای عشقتان

عشقتان را با پختن چیزهای مورد علاقه اش سورپرایز کنید. نیازی نیست که شما در غذا پختن حرفه ای باشید اما همین که کوشش کنید عشقتان را در یک ظرف کوچک قرار دهید، همین کار کلی حرف در خود دارد. زمانی که چنین کاری را هرچند وقت یک بار انجام می دهید برای همسرتان بسیار ارزشمند می گردد. اینگون ابراز عشق به همسر باعث می گردد نه تنها خستگی از تن همسرتان خاج گردد بلکه بفهمد که چقدر به فکرش هستید.

7. باهم یک سفر را برنامه ریزی کنید

برای سفر به جایی که هر دویتان دوست دارید برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی اگر کامل و دقیق باشد باعث می گردد تا از قبل از روزی که سفر می کنید با هم راجع به محل اقامت، تفریحات و ... به توافق رسیده باشید و یک سفر و زمان خوبی را سپری کنید. سفر کردن با عشقتان باعث می گردد که بیشتر یکدیگر و علاقمندی هایتان را بشناسید.

8. بازی و موسیقی فراموش نگردد

خواندن یک آهنگ و یا پخش کردن آن در خانه مخصوصا اگر این آهنگ مورد علاقه هر دوی شما باشد و یا انجام یک بازی که هر دویتان دوست دارید باعث می گردد تا یک عصر مفرح برای هر دوی شما ایجاد گردد و برای ساعاتی همه کشمکش های کاری و غیر کاری زندگی از ذهنتان بیرون برود.

9. دریافت دست ها بسیار مهم است

گرفت دست یکدیگر اینقدر که فکر می کنید موضوع پیش پا افتادهای نیست. هنوز هم دریافت و فشردن دست ها یکی از بهترین راه ها و یک زبان گویا برای نشان دادن و ابراز عشق به همسرتان است. هرجایی که می روید دست شریک زندگیتان را بفشارید. این هرجا ممکن است یک پیاده روی، رفتن به خرید، رفتن به پارک و یا هر جای دیگر باشد. چرا؟ چون احساس وابستگی، گرما و آرامش را منتقل می نماید.

آیا شما راه های دیگری برای ابراز عشق به همسر می شناسید؟ تجربیات خود را با مخاطبان خبرنگاران درمیان بگذارید.

برگرفته از: yourdost

گروه روانشناسی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1456

به "ابراز عشق به همسر با 9 راه حل ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز عشق به همسر با 9 راه حل ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید