ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران

به گزارش تنها پیامک، هواپیمایی قشم ایر طی اطلاعیه ای خطاب به دفاتر فروش و دفاتر خدمات مسافرتی طرف قرارداد خود، تازه ترین شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران را ابلاغ کرد.

ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران

معاون بازرگانی شرکت هواپیمایی قشم ایر، طی نامه ای خطاب به دفاتر فروش و دفاتر خدمات گردشگری طرف قرارداد این شرکت، شرایط نو پذیرش مسافران ورودی به ایران را در زمان پاندمی کرونا ابلاغ کرد. این دستورالعمل شامل تازه ترین موارد مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

1. کلیه مسافران ورودی به ایران بالای 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات و ...) موظف به ارائه نتیجه منفی تست PCR (پیش از سوار شدن به هواپیما در مبدا و پس از پیاده شدن از هواپیما هنگام بررسی گذرنامه) هستند.

2. مهلت اعتبار تست از زمان انجام، تنها 96 ساعت است و نتیجه ازمایش باید از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مبدا و به زبان انگلیسی اخذ شده باشد.

3. کلیه مسافران ورودی به ایران موظف به تکمیل فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی و فرج خوداظهاری عدم ابتلا به ویروس کووید 19 در فرودگاه مبدا که از طریق شرکت حمل ونقل به مسافر تحویل داده می شود، خواهند بود. عرم تکمیل شده مجددا باید به نماینده شرکت حمل ونقل تحویل داده شود.

اطلاعات فرم تعهد پذیرش، مسافران را جهت تمکین به مقررات بهداشتی از جمله غربال گری حین ورود، آزمایش مجدد PCR، عدم استفاده از وسیله نقلیه گروهی (مینی بوس یا اتوبوس) جهت عزیمت به محل قرنطینه و پرواخت هزینه های انجام آزمایش PCR و اقامت احتمالی در هتل توجیه می کند.

4. کلیه مسافران ورودی به هنگام ورود تحت غربالگری (مراقبت سندرمیک و تب سنجی) قرار می گیرند و تست PCR برای مسافران با شرایط ذیل انجام خواهد پذیرفت:

- مسافران مستقیم یا غیرمستقیم بالای 8 سال که از مبدا کشورهای پرخطر سفر کرده یا از آن کشورها به عنوان نقطه ترانزیتی (با اقامت بیشتر از چهار ساعت) استفاده کرده اند.

- مسافران ورودی از سایر کشورها که در غربالگری سندرمیک در مرز ورودی، علامت دار یا مشکوک باشند.

5. کلیه مسافران ورودی ملزم به رعایت قرنطینه 14 روزه، بر اساس شرایط ذکر شده در بند 4-3 قرنطینه (صفحه 10) در دستورالعمل یاد شده هستند.

6 . مسافران مستقیم یا غیرمستقیم به lقصد ایران که بیش از 4 ساعت در یکی از کشورهای با شرایط ویژه اقامت داشته باشند، تا اطلاع ثانوی امکان ورود به ایران را ندارند و پذیرش آنان در فرودگاه کشور مبدا ممنوع است.

- مقتضی است قبل از صدور بلیط، کلیه موارد قید شده در دستورالعمل اعلامی از طریق دفاتر خدمات مسافرت هوایی و مسافران به دقت مطالعه و اجرا شود.

7 . رعایت کلیه موارد ذکرشده حتی برای مسافرانی که واکسن کووید 19 دریافت کرده اند نیز الزامی است.

گفتنی است که این بخشنامه از تاریخ 13 اسفند ماه 99 (سوم مارس 2021) تا اطلاع ثانوی اجرا خواهد شد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع: کجارو / qeshm-air.com
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2208

به "ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید