تور ارزان فرانسه: مقررات سفر از ایران به فرانسه اعلام شد

به گزارش تنها پیامک، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، مقررات سفر از ایران به فرانسه اعلام شد.

تور ارزان فرانسه: مقررات سفر از ایران به فرانسه اعلام شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

فرانسه با آنکه مرزهایش را به روی گردشگران و مسافران خارجی باز نموده و بتازگی کارت واکسن کووید را جایگزین تست PCR نموده است اما همچنان سختگیری هایی دارد که سفر به این کشور را در دسترس همگان قرار نمی دهد. فرانسه درحال حاضر مبنای خود برای پذیرش مسافران واکسینه شده را تصمیم آژانس دارویی اروپا قرار داده است.

این عضو اتحادیه اروپا درحال حاضر به پنج گروه اجازه ورود و سفر به فرانسه را می دهد:

دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس/ انگلستان

افراد دارای اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/سوئیس/ انگلستان

دارندگان ویزای معتبر تایپ D فرانسه و حوزه شنگن

افراد دارای ویزای معتبر تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا یا آمریکا مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون باشد که از نوبت تزریق دز دوم واکسن جانسون 28 روز یا از دومین نوبت دریافت واکسن فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا هفت روز گذشته باشد. (ویزای تایپ C فرانسه با عبارت درج شده Famille de Francais بدون داشتن کارت واکسیناسیون برای ورود به این کشور بدون مانع است.)

دارندگان ویزای معتبر تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یکبار به کشور صادرنماینده ویزا سفر نموده باشد و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی باشد که از نوبت واکسن جانسون 28 روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا هفت روز گذشته باشد.

فرانسه بعلاوه از مسافران بالای 12 سال که مدارک واکسیناسیون ندارند، خواسته در محدوده 72 ساعت مانده به ورود در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت تست PCR انجام دهند و گواهی منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR code همراه داشته باشند.

طبق مقررات نو این کشور، مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 28 روز یا از دومین نوبت دریافت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا هفت روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود.

مسافرانی که 9 ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، باید نوبت تکمیلی یا دز سوم فایزر یا مدرنا را دریافت نموده باشند. از نوبت تکمیلی یا واکسن سوم باید هفت روز گذشته باشد.

فرانسه بعلاوه تاکید نمود که مسافران دارای کارت واکسیناسیون دو نوبت سینوفارم و یک نوبت تکمیلی آسترازنکا نمی توانند به این کشور سفر نمایند. فرانسه درحال حاضر فقط دو واکسن مدرنا و فایزر را برای دز بوستر یا تکمیلی تایید نموده است.

گواهی واکسن که در ایران صادر می گردد نیز در فرانسه پذیرفته شده نیست و توصیه شد که اگر از ایران قصد سفر به این کشور را دارید، برای تبدیل کارت واکسیناسیون باید اقدام گردد که طبق اطلاعیه سفارت فرانسه در تهران، این امکان به وسیله داروخانه های مورد تایید این کشور وجود دارد که برای آن باید گذرنامه و کارت واکسن اصلی خود (نسخه کاغذی) را به یکی از داروخانه های ذیصلاح ارائه دهید. در غیر این صورت، امکان حضور و استفاده از مراکز بسته مثل هتل، رستوران، موزه، مراکز خرید و وسایل حمل و نقل عمومی وجود ندارد.

بعلاوه اعلام شد که بچه ها زیر 12 سال (متولدین تا تاریخ 21 اکتبر 2021 برابر با 9 مهر 1400) نیازی به ارائه کارت واکسن ندارند.

مسافران قبل از سفر باید اطلاعات خود را در لینک https://app.euplf.eu ثبت نموده و فرم تعهد در لینک https://www.interieur.gouv.fr/covid-19-international-travel را تکمیل نموده و همراه داشته باشند.

مقررات محدود درباره سفر درصورت تزریق نوع خاصی از واکسن همراه با کارت واکسیناسیون مورد پذیرش در اتحادیه اروپا، درحالی از سوی فرانسه و بعضی کشورها وضع شده که پیشتر سازمان جهانی بهداشت با توجه به در دسترس نبودن انواع واکسن در بسیاری از کشورها، مخالفت خود را با صدور پاسپورت واکسن به عنوان جواز سفر اعلام نموده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2702

به "تور ارزان فرانسه: مقررات سفر از ایران به فرانسه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: مقررات سفر از ایران به فرانسه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید