ادامه بارش برف و باران در این استان ها برای روز چهارشنبه ، احتمال وقوع سیل در 24 استان

به گزارش تنها پیامک، سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران بعلاوه احتمال سیلابی شدن مسیل ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر در 24 استان هشدار داد.

ادامه بارش برف و باران در این استان ها برای روز چهارشنبه ، احتمال وقوع سیل در 24 استان

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در نواحی با اقلیم گرم وقوع رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف و احتمال کولاک برف، رخداد مه، کاهش دید از سه شنبه تا پنجشنبه (11 تا 13 بهمن) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز سه شنبه در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، شمال بوشهر و یزد، چهارشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، سمنان، گلستان، یزد، نیمه شمالی فارس، اصفهان و پنجشنبه در آذربایجان شرقی، زنجان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شمال شرق خوزستان، همدان، کرمان، خراسان جنوبی، بوشهرو هرمزگان پیش بینی می گردد.

در این شرایط لغزندگی جاده ها، کولاک برف در مسیرهای کوهستانی، احتمال انسداد محورهای روستایی بر اثر شدت بارش برف یا باران، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال سیلابی شدن مسیل ها، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت های عمرانی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و خسارت به صنعت کشاورزی، رخداد بهمن و اختلال در انتقالِ منابع انرژی به ویژه برق و گاز دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب ها و مخاطرات پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط و ترجیحا اجتناب از فعالیت های کوهنوردی و جابه جایی عشایرکوچ رو، مدیریت در مصرف و انتقال منابع انرژی به ویژه گاز و برق، عدم توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پاکسازی آبروها و کانال های عبور آب درون شهری، پاکسازی دهانه پل ها واتخاذ تمهیدات دیگر جهت جلوگیری از خسارات احتمالی را توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3146

به "ادامه بارش برف و باران در این استان ها برای روز چهارشنبه ، احتمال وقوع سیل در 24 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارش برف و باران در این استان ها برای روز چهارشنبه ، احتمال وقوع سیل در 24 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید