اوپو احتمالا مشغول ساخت رقیب مقرون به صرفه تر گلکسی زد فلیپ 3 است

به گزارش تنها پیامک، مدتی قبل اوپو از اولین گوشی تاشوی خود با نام Find N رونمایی کرد که رقیب مستقیم گلسی زد فولد 3 محسوب می گردد و با وجود امکانات مجذوب کننده تر، قیمت بسیار کمتری دارد. حالا به نظر می رسد این شرکت میخواهد رقیب قدرتمندی را برای گلکسی زد فلیپ 3 هم عرضه کند. بر اساس یک گزارش تازه، اوپو روی یک گوشی تاشوی مبتنی بر مکانیسم عمودی کار می نماید و در سه ماهه سوم 2022 به دست کاربران می رسد. گفته می گردد این گوشی مقرون به صرفه تر از گلکسی زد فلیپ 3 خواهد بود.

اوپو احتمالا مشغول ساخت رقیب مقرون به صرفه تر گلکسی زد فلیپ 3 است

باید خاطرنشان کنیم گلکسی زد فلیپ 3 با قیمت 1000 دلار راهی بازار شده و این یعنی نسبت به دیگر گوشی های تاشو قیمت بسیار مناسبی دارد. روی هم رفته در بسیاری از بازارها مانند اروپا و امریکا، کاربران برای خرید گوشی تاشو به گزینه ای ارزان تر از گلکسی زد فلیپ 3 دسترسی ندارند. بنابراین باید ببینیم اوپو برای جدیدترین گوشی تاشوی خود چه قیمتی در نظر گرفته است.

از جمله ضعف های گلکسی زد فلیپ 3 می توانیم به چین خوردگی نمایشگر آن اشاره کنیم که البته زد فولد 3 هم چنین مسئله ای دارد. اگرچه کاربران معمولا خیلی زود به این مشخصه عادت می نمایند، اما از طرف دیگر به نظر بعضی کاربران این یک مشکل جدی محسوب می شود تجربه کاربری را تا حدی مختل می نماید. با توجه به اینکه اوپو برای اولین گوشی تاشوی خود توانسته تا حد زیادی این چین خوردگی را حذف کند، احتمالا دومین گوشی تاشوی این شرکت هم بدون این مشخصه راهی بازار خواهد شد.

کوچک بودن نمایشگر بیرونی گلکسی زد فلیپ 3 با انتقادهای زیادی روبه رو شده زیرا عملا کار چندانی نمی توان با آن انجام داد. اما در صورت بزرگ تر شدن نمایشگر بیرونی، کاربران دیگر احتیاج کمتری به باز و بسته کردن گوشی خواهند داشت که چنین چیزی منجر به افزایش عمر باتری هم می شود. از دیگر ضعف های گلکسی زد فلیپ 3 می توانیم به دوربین های نه چندان خوب آن اشاره کنیم که با اعتراض کاربران زیادی روبه رو شده است.

این روزها حتی گوشی های ارزان هم در زمینه دوربین بهبود قابل توجهی پیدا نموده اند و به همین دلیل زمانی که کاربران مبالغ بالایی را برای خرید گوشی تاشو هزینه می نمایند، انتظار دارند که با دوربین های باکیفیت و همه فن حریفی روبه رو شوند. بنابراین اوپو با استفاده از سنسورهای بهتر یا حداقل افزودن دوربین تله فوتو، می تواند توجهات زیادی را جلب کند.

با توجه به اینکه گوشی های تاشوی عمودی در کل بدنه های کوچکی دارند، شرکت ها نمی توانند از باتری های چندان بزرگی برای آن ها استفاده نمایند. همین موضوع کاربران با چالش عمر باتری پایین روبه رو می نماید. در این زمینه بهینه سازی های نرم افزاری تا حدی پاسخگو است و در نهایت هیچ چیزی جای باتری بزرگ را پر نمی نماید. بنابراین باید ببینیم آیا اوپو می تواند بر مشکل محدودیت فضا برای استفاده از باتری های بزرگ تر غلبه کند یا نه.

در نهایت امیدواریم اوپو این گوشی را فقط راهی بازار چین نکند و در دیگر کشورها هم به دست کاربران برساند. در حال حاضر سامسونگ تنها شرکتی است که گوشی های تاشوی خود را به طور گسترده راهی بازار کشورهای مختلف نموده است و در نتیجه حدود 90 درصد از این بازار را در اختیار دارد. اما شرکت هایی مانند اوپو، شیائومی و آنر گوشی های تاشوی خود را فقط در بازار چین عرضه نموده اند. گفته می شود این تصمیم به محدودیت های مربوط به فراوری گوشی های تاشو برمی شود. در هر صورت خوشبختانه شرکت های بیشتری وارد بازار گوشی های تاشو می شوند و هر چقدر رقابت بیشتر شود، قیمت این گوشی ها کاهش می یابد و امکانات مجذوب کننده تری به دست می آورند.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2260

به "اوپو احتمالا مشغول ساخت رقیب مقرون به صرفه تر گلکسی زد فلیپ 3 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپو احتمالا مشغول ساخت رقیب مقرون به صرفه تر گلکسی زد فلیپ 3 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید