بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا ، بخش اول

به گزارش تنها پیامک، بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان | بخش اول

با توجه به نیاز روزافزون مردم به حمل و نقل هوایی و همچنین حمل کالا، فرودگاه های جهان در حال توسعه می باشند اما تنها تعدادی از آن ها هستند که می توانند ادعای بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان را داشته باشند. اگرچه فرودگاه هایی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت بر اساس ترافیک مسافری رتبه بندی شده اند اما این موضوع مهم است که توجه داشته باشید، این فرودگاه ها علاوه بر حمل و نقل مردم، وظیفه حمل و نقل بخش قابل توجهی از کالاها را نیز بر عهده دارند. در کمک به مسافران برای حمل چمدان های خود و همچنین جا به جایی بسته ها از نقطه A به نقطه B می بایست افرادی در انجام آن فعالیت داشته باشند بنابراین این فرودگاه ها به بهبود اقتصاد محلی و ایجاد اشتغال برای هزاران نفر از مردم در سراسر جهان نقش موثری دارند. دفعه دیگری که به یکی از این فرودگاه ها سفر کردید برای چند لحظه به نحوه عملکرد روزانه آن و همچنین پیچیدگی این فعالیت ها دقت کنید. این بسیار شگفت انگیز است که آن ها چگونه پیروز شده اند تا چالش های بزرگی در زمینه پشتیبانی را حل نموده و هر روز شما و چمدان های شما را به موقع و بسیار کارامد در زمانی که نیاز دارید به مقصد برسانند. تمامی فرودگاه هایی که در این مقاله به آن ها اشاره خواهد شد دارای یک مهندسی بسیار شگفت انگیز است و اندازه تلاش هایی که پشت صحنه اتفاق می افتد تا تمامی این هماهنگی ها صورت بگیرد بسیار حائز اهمیت است اما کمتر مورد توجه قرار می گیرد. این لیست لیستی از فرودگاه هایی است که بر اساس تعداد کل مسافرانی که سالانه به آن وارد و یا از آن خارج می شوند محاسبه شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا با یکدیگر بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان را بشناسیم.

بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا ، بخش اول

فرودگاه بین المللی آتلانتا | Hartsfield-Jackson

فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون در استان جورجیا آمریکا یکی از بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان است. این فرودگاه تنها فرودگاهی است که می تواند سالانه به بیش از 100 میلیون مسافر خدمات ارائه نماید و این کار را به مدت 3 سال است که انجام می دهد. شانس به این معنی است که یا خود شما و یا یکی از کسانی که شما می شناسید از این فرودگاه عبور کرده است زیرا این مکان بزرگترین مرکز ارتباطی در آمریکای شاقتصادی است. فرودگاه هارتسفیلد جکسون به عنوان فرودگاه مرکزی برای هواپیمایی دلتا (Delta Airlines)، هواپیمایی ایرترن (AirTran Airways) و چندین هواپیمایی کوچک دیگر می باشد. هواپیمایی دلتا کننده بخش بزرگی از کسب و کارهای این فرودگاه است زیرا نزدیک به 60 درصد از مسافران این فرودگاه را پوشش می دهد. این فرودگاه در سطح جهانی به مدت دو دهه است که این مقام را با خود حمل می کند. مردم آتلانتا باید از فرودگاه خود تشکر کنند، نه تنها به دلیل اشتغالی که در آن منطقه ایجاد کرده است بلکه الگویی برای ساخت فرودگاه های دیگر همچون فرودگان پکن گشت.

فرودگاه بین المللی پکن | Beijing Capital

فرودگاه بین المللی پکن مرکز بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه آسیا و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان بوده و با بیش از 95 میلیون مسافر در سال در نقطه دوم ایستاده است. این فرودگاه برای چندین شرکت بزرگ از جمله چاینا ساترن (China Southern Airlines)، ایر چاینا (Air China) و هاینان ایرلاین (Hainan Airlines) به عنوان مرکز می باشد. فرودگاه بین المللی پکن در یک دهه گذشته به شدت افزایش داشته و در سال گذشته تعداد مسافرانی که از آن تردد کرده اند 1.5 درصد افزایش پیدا کرده است. با رشد اقتصادی چین، پکن به یکی از مراکز کسب و کار تبدیل شده و در مقابل آن نیز فرودگاه بین المللی پکن همچنان رشد خواهد کرد و به ارائه خدمات سطح بالا در سطح فرودگاه های جهان خواهد رسید.

فرودگاه بین المللی دبی | Dubai International

فرودگاه بین المللی دبی طی چند سال اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته و تنها در سال گذشته 5.5 درصد رشد در تعداد مسافران خود داشته است به طوری که توانسته فرودگاه توکیو را در سال های اخیر پشت سر گذاشته و به عنوان سومین فرودگاه بزرگ و شلوغ در جهان باشد. تعداد 90 شرکت هواپیمایی به عنوان شرکای تجاری فرودگاه دبی پروازهای خود را به 240 مقصد در 6 قاره از جهان از این نقطه انجام می دهند. این فرودگاه به عنوان رتبه نخست بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان از لحاظ مسافری به مدت چهار سال بوده و همچنین فرودگاه شماره دو از نظر حمل و نقل بین المللی کالا می باشد. این فرودگاه همچنین یکی از سریعترین فرودگاه های جهان بوده و در هر چهار سال متوالی تعداد مسافران آن رو به افزایش می باشد. با توجه به تعداد رو به افزایش آن جای تعجب نیست که تا سال 2020 تعداد مسافران آن به طور سالانه به بیش از 104 میلیون رسیده و بتواند فرودگاه آتلانتا را پشت سر بگذارد. با این حال برای رسیدن به چنین هدفی فرودگاه دبی نیاز دارد تا تعداد باندهای فرود خود را افزایش دهد. مجموعه بین المللی فروشگاه های دبی، بزرگترین و شلوغ ترین خرده فروشی در سال 2014 در جهان شد.

فرودگاه بین المللی توکیو | Tokyo International

فرودگاه بین المللی توکیو که به عنوان فرودگاه هاندا نیز شناخته می شود عنوان چهارمین فرودگاه بزرگ و شلوغ جهان را برای خود دارد. در سال 2017 نزدیک به 85 هزار نفر از این فرودگاه عبور کرده اند و همچنان در حال رشد و پیشرفت بوده و به آن افزوده خواهد شد. فرودگاه بین المللی توکیو بیشتر برای ترافیک هوایی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال مقامات حمل و نقل ژاپن اخیرا یک ترمینال بین المللی که تعداد مسافران را به شدت افزایش خواهد داد افتتاح کرده اند. امروزه فرودگاه هاندا قادر به حمل بیش از 90 میلیون مسافر در سال است. با این حال این تعداد قطعا رشد خواهد کرد زیرا این فرودگاه هنوز هم با قرارداد هایی در حال توسعه است. این فرودگاه مرکز هواپیمایی ژاپن و همچنین نیپون ایرویز (Nippon Airways) و تعداد زیادی از هواپیمایی های ارزان قیمت می باشد. فرودگاه بین المللی توکیو در سطح بالایی قرار داشته و به طور وسیعی به عنوان یکی از دقیق ترین و شلوغ ترین فرودگاه های جهان شناخته شده است.

فرودگاه بین المللی لس آنجلس | Los Angeles International

فرودگاه بین المللی لس آنجلس در رتبه پنجم شلوغ ترین فرودگاه های جهان قرار می گیرد. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ در ایالات متحده هم هست و تنها فرودگاه در جهان است که هر سه ایرلاین مهم و مشهور آمریکا (امریکن، دلتا و یونایتد) از آن به عنوان قطب فعالیت هایشان استفاده می کنند. علاوه بر این، فرودگاه بین المللی لس آنجلس به عنوان فرودگاه قطب آلاسکا ایرلاینز، ویرجین امریکا و اطلس ایر فعالیت می کند. در ماه مه 2017 فرودگاه بین المللی لس آنجلس اولین ترمینال خصوصی ایالات متحده در فاصله دوری از هیاهو و شلوغی فرودگاه ساخته شد تا از دسترس پاپاراتزی ها و خبرنگاران دور باشد. همان طور که می دانید لس آنجلس و هالیوود بهشتی برای بازیگران، افراد مشهور و دست اندرکاران صنعت فیلمسازی است و مسلما افراد مشهور زیادی به لس آنجلس رفت و آمد می کنند. به همین دلیل این ترمینال خصوصی می تواند محلی امن و به دور از هیاهو برای استفاده افراد مشهور و سلبریتی ها باشد. البته افراد مشهور برای استفاده از این فرودگاه و اشتراک سالانه 7500 دلار بپردازند و برای هر پرواز داخلی مبلغ 2700 دلار و برای هر پرواز خارجی و بین المللی مبلغ 3000 دلار پرداخت کنند.

فرودگاه بین المللی شیکاگو | Chicago o`Hara

فرودگاه بین المللی اوهار، واقع در شمال غربی شیکاگو، سومین فرودگاه بزرگ ایالات متحده است. در سال 2017، نزدیک به 80 میلیون مسافر در این فرودگاه بودند و به لحاظ شلوغ ترین فرودگاه جهان به عنوان فرودگاه ششم می باشد. در واقع این فرودگاه تا سال 1998، شلوغ ترین فرودگاه جهان بود. اوهار یک شریک استراتژی بسیار مهم برای چندین شرکت بزرگ در ایالات متحده است. این فرودگاه بزرگترین مرکز هواپیمایی ایالات متحده هم در مورد مسافران سالانه و هم پروازهای روزانه است. فرودگاه بین المللی اوهار دومین مرکز بزرگ هواپیمایی آمریکایی است و نقش بزرگی در کسب و کار خود در غرب میانه دارد. در سال 2017، این فرودگاه به عنوان بزرگترین قطب در ایالات متحده آمریکا (و چهارم بزرگترین در جهان) رتبه بندی شد. این به این معنی است که اوهار دارای بیشترین تعداد ممکن ارتباط بین پروازهای ورودی و خروجی در هر پنجره شش ساعته است. فرودگاه بین المللی اوهار همواره یکی از بهترین فرودگاه های ایالات متحده بوده است و جایزه های متعددی از نظر مسافران ایالات متحده به دست آورده است. اوهار با معروفیت عالی و خدمات بی عیب و نقص خود، یکی از شناخته شده ترین برند ها در کسب و کار خطوط هوایی است و همچنان رشد می کند و بر معروفیت خود می افزاید.

منبع: www.wanderwisdom.com

منبع: الی گشت
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2793

به "بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا ، بخش اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا ، بخش اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید