اخبار اقتصادی

اعتراض ها در اکوادور به خون نشست

گروه جهان، ناآرامی ها در اکوادور که از اعتراض به حذف یارانه سوخت آغاز و به درگیری میان بومیان اکوادور با نیروهای امنیتی تبدیل شد، رفته رفته تشدید شده و تا کنون پنج کشته برجا گذاشته است.به گزارش خبرگزاری فرانسه، بنا به گفته یک مقام دادرسی اکوادور، طی...

30 آبان 1398

آپشن گردشگری به سرمایه گذار خارجی

جذب سرمایه یکی از مهم ترین فعالیت های هر کشوری برای رونق بخشیدن به چرخه های مالی مختلف محسوب می گردد که یکی از آنها جذب سرمایه گذاران خارجی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است از همین رو ایران نیز همانند سایر کشورهای دنیا در حوزه گردشگری خود به...

29 آبان 1398

اتحادیه اروپا درباره تمدید مهلت برگزیت تصمیم نمی گیرد

فارس نوشت: اتحادیه اروپا اعلام نمود تا زمانی که تکلیف انتخابات همگانی در انگلیس تعیین نشود، درباره تمدید مهلت اجرای برگزیت تصمیمی گرفته نخواهد شد.

25 آبان 1398

عملیات ترکیه در شمال شرق سوریه به زودی شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران، رویترز به نقل از فاحرتین آلتون یک مشاور ارشد رئیس جمهوری ترکیه گزارش داده که عملیات آن کشور همراه شبه نظامیان متحد آنکارا در شمال شرق سوریه به زودی شروع می گردد.

25 آبان 1398

137 میلیون دلارکالا ازخراسان شمالی صادرشد، تحقق 80.6 درصدی برنامه

به گزارش خبرنگارانبه نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، یحیی نیکدل با بیان این افزود: در 9 ماهه امسال 137 میلیون دلار کالا، و از نظر وزنی 575 هزار تن از خراسان شمالی به سایر کشورها صادر شده است.

24 آبان 1398

عذرخواهی غیررسمی کره شمالی از ویتنام در پرونده قتل برادر کیم جونگ اون

بعضی منابع خبری گزارش دادند: کره شمالی برای نخستین بار پس از دو سال از قتل کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر این کشور، از ویتنام برای درگیر شدن یک تبعه آن در این پرونده به طور نیمه رسمی عذر خواهی نموده است.

24 آبان 1398

کوشش اروپا برای برون رفت از شوک ناشی از برگزیت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، محور اصلی این گفت وگوها مسائل امنیتی ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود اما مسائل مالی ناشی از این خروج نیز در رأس گفت وگوهای این سه رهبر اروپایی قرار داشت.

23 آبان 1398

هزینه های سفر به میلان

میلان، ایتالیامیلان شهری پیشرفته و دیدنی است که شاید در مقایسه با شهرهایی مثل رم و ونیز، کمتر مورد توجه توریست ها قرار گرفته باشد. شهر میلان از نظر مالی مهم ترین شهر ایتالیا و دومین شهر پر جمعیت آن است. شاید میلان چندان شهر توریستی ای نباشد، اما سفر به...

22 آبان 1398

واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا: موضوع جدیدی نیست ، پاسخ می دهیم

وزارت خارجه روسیه ساعاتی پس از اعمال تحریم های آمریکا و کانادا علیه این کشور در مورد مساله اوکراین در بیانیه ای اعلام نمود که مسکو به تحریم های اعلام شده واکنش نشان خواهد داد.

20 آبان 1398

باج خواهی ربایندگان دختران دانش آموز نیجریه ای

آدم ربایان مسلحی که روز پنجشنبه 6 دانش آموز دختر و دو نفر از کارکنان یک مدرسه را در نیجریه ربوده بودند، امروز در ازای آزادی آنها طلب باج کردند.

19 آبان 1398

چشم ما به آسمان است

چشم شان به آسمان است؛ عادت راننده های فرودگاه. حساب پروازها را دارند. این هواپیما که دارد می نشیند از دوبی می آید، آن یکی از نجف، بعدی استانبول است. بیشترین پروازها همین ها هستند.

19 آبان 1398

عمان کشور نگهدارنده آب سنگین مازاد ایران است، خرید و فروش آب سنگین مختص آمریکا و روسیه نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمان به عنوان کشور ثالث مسئولیت نگهداری آب سنگین مازاد ایران را طبق برجام برعهده دارد.

17 آبان 1398

المانیتور: ترامپ تلاش ها برای تشکیل ناتوی عربی را تشدید کرده است

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی نوشت که پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی، رئیس جمهور آمریکا تلاش ها برای تشکیل ناتوی عربی را تشدید کرده است.

15 آبان 1398

افتتاح دومین دفتر بانک توسعه و بازسازی اروپا در ازبکستان

دومین دفتر بانک توسعه و بازسازی اروپا در استان اندیجان ازبکستان افتتاح شد.

14 آبان 1398

132 میلیارد دلار برای بازسازی افغانستان در کجا هزینه شده است؟

اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان در حالی از هزینه 132 میلیارد دلاری برای بازسازی این کشور خبر می دهد که فساد اداری و بیکاری همچنین تورم در افغانستان افزایش یافته است.

14 آبان 1398

بخش خصوصی کشور عمان در چابهار سرمایه گذاری می نماید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: بخش خصوصی کشور عمان جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار اعلام آمادگی کرد.

14 آبان 1398

موج سواری هواداران برگزیت بر عوام زدگی جامعه بریتانیا

دانشیار روابط بین الملل دانشگاه تهران گفت: بسیاری افراد ادعا دارند در وهله نخست نفهمیده اند به چه چیزی رای داده اند و می توان گفت طرفداران برگزیت، سوار بر موج عوام فریبی در بریتانیا شدند.

12 آبان 1398

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 7 مهرماه

تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 7 مهر در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود، مشاهده می کنید.

11 آبان 1398

رتبه اعتباری ژاپن، ویتنام و کره جنوبی در معرض خطر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از یانهاپ، اظهار داشت، درگیری نظامی با کره شمالی می تواند تاثیر منفی قابل توجهی بر روی رتبه اعتباری کره جنوبی که در حال حاضر در وضعیت ثبات AA2 است، بگذارد.

10 آبان 1398

خسارت حوادث کار ایران معادل نیمی از حجم تجارت ایران و چین است

خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات و تعلمیات فنی و بهداشت کار گفت: در کشور ما خسارت ناشی از حوادث کار معادل یک چهارم درآمد نفت و نیمی از حجم تجارت ایران و چین است.

9 آبان 1398
تعداد: (108)