ساکنان کدام طبقات ساختمان باید هزینه تعمیر آسانسور را پرداخت نمایند؟

به گزارش تنها پیامک، پرداخت هزینه های مربوط به تعمیر آسانسور یکی از عمده ترین مشکلاتی است که همیشه در ساختمان های مسکونی پیش می آید، اما برای حل این مشکل قوانینی وجود دارند.

ساکنان کدام طبقات ساختمان باید هزینه تعمیر آسانسور را پرداخت نمایند؟

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگار، آسانسور از جمله بخش های مشاء ساختمان محسوب می گردد که هزینه های آن برعهده تمام ساکنان یک ساختمان است، اما گاهی اوقات این سئوال پیش می آید که آیا فردی که ساکن طبقه همک است، باید هزینه های تعمیر آسانسور را پرداخت کند یا خیر؟

بر اساس قانون تملک آپارتمان ها، پرداخت هزینه های مشترک الزامی است و پرداخت هزینه های اضافی که برای تعمیر قسمت های مختلف ساختمان در نظر گرفته می گردد بر عهده تمام اعضای یک ساختمان است.

اما گاهی اوقات افرادی که ساکن طبقه همکف یا اول هستند با این بهانه که آن ها از آسانسور استفاده نمی نمایند از پرداخت هزینه های مرتبط با آسانسور سر باز می زنند، اما برای پرداخت این هزینه ها قوانین متعددی در ساختمان ها اجرایی می گردد.

اگر هزینه های آسانسور در شارژ ساختمان لحاظ گردد، مالک طبقه اول نمی تواند به هیچ عنوان از پرداخت هزینه های تعمیر آسانسور خودداری کند، یعنی حتی اگر از آسانسور استفاده ای هم ندارد باید هزینه های مرتبط با آن را پرداخت کند.

آسانسور یا هر تأسیسات دیگری که در ساختمان نصب شده جزء ساختمان به حساب می آید و هزینه های تعمیر و نگهداری از آن ها به عهده اعضای یک ساختمان است، بر همین اساس نمی توان از پرداخت شارژ برای تعمیر قسمتی از ساختمان طفره رفت.

اگر هزینه تعمیر ساختمان با هزینه کل شارژ تفاوت داشته باشد و به نوعی تفکیک شده مورد استفاده قرار گیرد، در این صورت ساکن طبقه اول و همکف نیازی به پرداخت پول تعمیر و نگهداری آن را ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 599

به "ساکنان کدام طبقات ساختمان باید هزینه تعمیر آسانسور را پرداخت نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان کدام طبقات ساختمان باید هزینه تعمیر آسانسور را پرداخت نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید