ایران مقصد جدید کوچ سرفینگ

به گزارش تنها پیامک، کوچ سرفینگ عنوان یکی از معروف ترین پرتال های گردشگری در اینترنت هست که در ده سال اخیر کوشش نموده تا فرصت اقامت رایگان را برای صدها هزار نفر در سراسر دنیا فراهم کند. گفتار امروز ،نگاهی دارد به داستان کوچ سرف ها! با خبرنگاران همراه باشید.

ایران مقصد جدید کوچ سرفینگ

فناوری اطلاعات و ارتباطات در دهکده دنیای امروز، فرصت های بسیاری را برایعلاقمندان به گردشگری ایجاد نموده است تا به وسیله این قابلیت ها، بتوانند راحت تر سفر نمایند و با هزینه کم تر، لذت بهتری از گردش در آفاق و انفس را تجربه نمایند. در میان ده ها میلیون پرتال اینترنت، شاید کم تر از 100 گردشگری مشهور وجود دارد که البته پرتال تنها پیامک تلا ش می نماید در روزهای آینده، در قالب مطالب تحلیل و آموزشی، این گونه درگاه ها را به خواننده گان محترم و گردشگر خود، معرفی کند. یکی از سایت های محبوب گردشگری اینترنت که اتفاقا چند سالی هست که بین ایرانیان به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است، پرتال کوچ سرفینگ یا couchsurfing.com می باشد که خلاقیت و نوآوری جالبی در عرصه گردشگری مجازی (e-tourism) می باشد و از جنبه کسب و کار نیز، یکی از نمونه های پیروز کارآفرینی دیجیتالی (Digital Entrepreneurship) است. کوچ سرفینگ نام یک شبکه اجتماعی مهمان نوازی رایگان است. افراد با عضو شدن در این سایت و تعیین کردن محل سکونت خود، اعلام آمادگی می نمایند که جای خواب رایگانی را برای یک یا چند نفر در خانه شان آماده نمایند. میزبانان موظف به انجام کارهایی از قبیل درست کردن غذا، دادن حوله تمیز و خدماتی از این دست نیستند. اگر میزبان مهمانان خود را به گردش دور شهر ببرد یا برای آن ها صبحانه درست کند، تنها از روی میل شخصی است و در اصل نوعی لطف کردن در حق آن هاست. بیش از 2 میلیون صفحه در اینترنت، درباره ظرفیت های گردشگری پرتال کوچ سرفینگ، مطالب جالبی را ارائه می نماید که نشان از اهمیت و صندلی این پرتال در عرصه گردشگری مجازی می باشد. کارآفرینی دیجیتالی در عرصه گردشگری یعنی این که شما پرتالی ایجاد کنید که به وسیله آن، گردشگران یا علاقمندان به گردشگری، بتوانند از این خدمات استفاده نموده و از خدمات و محصولات مختلف استفاده نمایند. مثلا بلیط بفروشید، مشاوره آنلاین بدهید، فرصت های اقامت معرفی کنید، تورهای دسته جمعی معرفی کنید، کالاهای گردشگری ملل بفروشید و صدها مورد دیگر.

دنیای کوچ سرفینگ

کوچ سرفینگ، در واقع هیچ یک از خدمات بالا را ارائه نمی دهد، بلکه کاری که می نماید آن هست که شما را با بیش از 10 میلیون نفر که حاضر هستند یک اتاق ،یک سوئیت و یا یک تخت برای خوب به رایگان ارائه دهند، آشنا می نماید. وقتی شما برای خوابیدن و استراحت کردن در شهر و کشور مورد نظر خود، با مشکل رو به رو نشوید، هم در هزنیه صرفه جویی می کنید و هم این که از یک تور لیدر آشنا و رایگان برای سفر خود بهره می گیرد که یک امتیاز بزرگ هست. کوچ سرفینگ ،کلیه خدماتی که به اعضایش ارائه می نماید رایگان هست و تنها از کسانی که تبلیغ در این سایت می نمایند، هزینه هایی دریافت می نماید. قریب به 10 میلیون نفر عضو سایت هستند که در بیش از 200 هزار شهر دنیا در 220 کشور، فرصت های اقامت رایگان را در اختیار کاربران این سایت قرار می دهند. یکی دیگر از خدمات جالب این پرتال ،امکان تعریف و مدیریت یک رویداد یا به اصطلاح (event management) هست. یعنی این که شما می توانید بگویید که قصد دارید یک گالری گردی در روز آدینه در شهر خود (در هر نقطه ای از دنیا که هستید) ترتیب داده و هر کسی مایل به همراهی با شما هست، علاقمندی خود را اعلام کند. برخی ها پا را فراتر گذاشته و سفرهای دسته جمعی برون شهر و بعضا برون مرزی را ترتیب می دهند که قطعا خاطره خوشی برای آن ها به همراه دارد. یکی از امکان جالب دیگر این سایت، جست و جو برای اعضای سایت در شهر و کشور مورد نظر هست که در ارتباط علاقمندان به گردشگری جهت ارتباط با شهروندان مقیم کشور مورد نظر ،نقش بسزایی دارد. هم چنین اگر فردی قصد داشته باشد به کشور خاصی سفر کند ،تاریخ و زمان حرکت را در سایت اعلام می نماید و افراد مختلف می توانند پیشنهاد میزبانی (Host Offer) به وی بدهند و در صورت تایید ایشان، شما یک مهمان کوچ سرفی خواهید داشت! ظرف چند سال اخیر، ایران شاهد حضور هزاران کوچ سرف باز گردشگر از سراسر دنیا به مقصد شهرهای کشور عزیزمان هست که البته با استقبال خوب میزبان های رایگان ایرانی نیز روبرو شده اند.

اعتماد به کوچ سرف ها

برای این که به مطالبی که اعضای سایت در این سایت می گذارند اعتماد کنید، بهتر هست در داخل پروفایل هر کاربر، به بخش رفرنس ها (Reference) و تاریخ عضویت توجه کنید. کاربرانی که تاریخ عضویت قدیمی داشته و توانسته باشند، میزبانی رایگان گردشگران خارجی مختلف را در زمان های گوناگون در اختیار بگیرند، با رفرنس مثبت (Positive Reference) روبرو می شوند که این رفرنس های مثبت، در افزایش اعتماد کاربران تاثیر بسزایی دارد. اگر احیانا کاربری، از روی غرض ورزی، رفرنس منفی به یک کاربر بدهد ،این قضیه به وسیله مدیر سایت قابل آنالیز و پیگیری هست و در صورت اثبات عدم واقعی بودن رفرنس یک کاربر به دیگران، پروفایل وی حذف می گردد. کوچ سرفینگ، یک سایت گردشگری مجازی خوب برای پیدا کردن افرادی هست که مشتاق میزبانی رایگان از گردشگران در سراسر دنیا هستند. این یک سایت دوستیابی یا چت صوتی و تصویری نیست و امکانات یک شبکه اجتماعی قوی مانند فیس بوک یا اینستاگرام را ندارد. کافی است با این توضیحات، مدتی در این پرتال فعال باشید و از امکاناتش بهره ببرید.

چه گونه از سایت استفاده کنیم؟

استفاده از این سایت و خدماتش بسیار آسان هست شما میتوانید هم به وسیله اپلیکیشن و هم به وسیله وب سایت این مجموعه ،از قابلیت های آن برای توسعه علاقمندی های خوددر عرصه گردشگری بهره ببرید. وارد سایت شده و به بخش ثبت نام بروید. ثبت نام آسان هست و پس از انجام ان و تکمیل پروفایل که توضیحاتی درباره شهر و کشور و سن و تحصیلات و پست الکترونیک و کشورهایی که دیدن نموده اید و .....، پروفایل شما به راحتی ساخته می گردد. این اطلاعات پروفایل را هر بار بخواهید می توانید ویرایش کنید. موضوعی غیر قابل ویرایش وجود ندارد. اگر عضو فیس بوک هم هستید، به وسیله اتصال پروفایل خود به این سایت نیز ،می توانید از خدمات به محض لاگین شدن، به راحتی بهره ببرید. هر بار که قصد ورود به سایت را دارید، کافی هست تا بر روی گزینه login کلیک کنید. کل سایت، به 7 زبان زنده دنیا خدماتش را ارائه می نماید و شما می توانید به راحتی به زبان فارسی در این پرتال اطلاعات خود را متنشر و با دوستانتان در ارتباط باشید. همان طور که در شکل زیر ملاظحه می کنید، می توانید پس از ثبت نام و ورود به سایت، از گزینه بالای صفحه، افرادی که علاقمند به سفر به ایران سهتند و مشتاق اقامت رایگان در مکان شماهستند را پیدا نموده و با آن ها در ارتباط باشید. مثلا ظرف یک ماه اخیر، 69 خراجی قصد سفر به ایران را دارند و در سایت، اگهی داده اند که به دنبال اقامت در منتزل علاقمندان به میزبانی رایگان از کوچ سرف ها هستند. زبانی که گردشگران صحبت می نمایند و زمان عزیمت به کشور و شهرهای مورد نظر برای اقامت، معمولا در پیغام های این افراد درج می گردد. اگر علاقمند به میزبانی آن ها هستید، کافی است تا گزینه آفر هاست را کلیک کنید. به وسیله فیلترهای سمت راستی مربوط به جست وجو نیز، می توان به آنالیز پروفایل سفر نماینده ها پرداخت. همان طور که در شکل زیر ملاحظه می کنید، افراد می توانند رویداد در سایت تعریف و مدیریت نمایند. اگر دوست دارید در مراسم ها و برنامه هایی که اعضای این سایت ترتیب می دهند مشارکت کنید, گزینه join را کلیک کنید. برخی از این رویدادها، بارها در طول هفته، ماه یا سال تگرار می گردد و به قولی، کوچ سرف های ثابتی هم این برنامه ها را دنبا ل می نمایند. این قضیه فقط برای ایران نیست. اگر قصد سفر به استانبول یا استکهلم یا حتی برلین و دوحه قطر هم دارید، می توانید از ایونت های این شهرها نیز بهره ببرید.

چرا کوچ سرفینگ برای گردشگری ضروری هست؟

این سوال خوبی هست. سوال خیلی ها هم شاید باشد. اگر شما از سایت tripadvisor.com استفاده نموده باشید، متوجه شدید که در آن سایت، مشتاقان گردشگری و کارشناسان و خبره های گردشگری ،اطلاعاتشان را در عرصه های مختلف سفر، در اختیار شما قرار می دهند. اما، شما نمی توانید محلی برای اقامت به صورت رایگان داشته باشید. از طرفی دیگر، وقتی شما از سایتی مانند Airbnb.com که در واقع، برترین پرتال یافتن مکان های اقامت ارزان و خودمانی در ده ها کشور دنیا هست، بهره ببرید، تنها امکان میزبانی ارزان قیمت در خانه شهروندان کشور مقصد گردشگری شما، فراهم می گردد و نه بیش تر. خوبی کوچ سرفینگ این است، نه تنها می توانید محل اقامت رایگان پیدا کنید، بلکه می توانید از مشاوره دیگر کاربران در شهرهای مقصد خود نیز بهره مند شوید. علاوه بر این، در مراسم ها و رویدادهای فرهنگی و هنری و ورزشی که آخر هفته ها در بیش از 200 هزار شهر دنیا برپا می گردد و کاربران آن ها را مدیریت می نمایند، شرکت کنید. با کاربران سفر بروید و تجربه های مختلف کسب کنید. این ها، بخشی از ظرفیت های کم تر معرفی شده پرتال کوچ سرفینگ هست. در چند سال اخیر ،حضو رکاربران ایرانی در سایت کوچ سرفینگ بسیار افزایش یافته است. اکنون، ده ها هزار ایرانی در این پرتال فعال هستند و تا کنون هزاران فرصت میزبانی رایگان را به هزاران گردشگر خارجی که از شهرهای مختلف ایران بازدید نموده اند، ترتیب دادند. این ها ،همه فرصت های گردشگری مجازی برای معرفی بهتر و بیشتر سرزمین بزرگ و جذاب ایران هست که می تواند با قابلیت های سایت ها، به یکی از مقاصد اصلی گردشگری دنیا ظرف یک دهه آینده، تبدیل گردد. پرتال تنها پیامک ظرف روزهای آینده، به معرفی بیش تر پرتال ها و خدمات فعال در عرصه گردشگری مجازی به علاقمندان سفر و تفریح می پردازد. همیشه با سرویس فناوری اطلاعات تنها پیامک، همراه ما باشید. تهیه شده در تنها پیامکمنبع: کجارو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 750

به "ایران مقصد جدید کوچ سرفینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مقصد جدید کوچ سرفینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید