تور فرانسه: ترسیم جهت تبادل تجربه و جهانگرد میان ایران و فرانسه

به گزارش تنها پیامک، معاون توریستی کشور در ملاقات با رایزن فرهنگی تازه ایران در فرانسه بر ترسیم جهت تبادل تجربه و توریست میان دو کشور تاکید نمود.

تور فرانسه: ترسیم جهت تبادل تجربه و جهانگرد میان ایران و فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

ولی تیموری، معاون جهانگردی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی، در نشستی با سید محمدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی نو ایران و فرانسه، به نقش مهم رایزنان فرهنگی در راستا انتقال دانش و تجربه پیروز و ایفای نقش موثری در بومی سازی محتوای فنی مورد احتیاج بخش های تخصصی جهانگردی کشور اشاره نمود. وی در این رابطه اضافه نمود:

کشور فرانسه با دارا بودن رتبه نخست جذب جهانگرد در جهان، از دو بخش اصلی برای صنعت جهانگردی کشور حائز اهمیت است؛ نخست دارا بودن دانش فنی و تخصصی مورد احتیاج که تجربه پیروز آن در زمینه به روزرسانی ضوابط درجه بندی تاسیسات جهانگردی و نیز تدوین استراتژی توسعه صادرات جهانگردی کشور، دستاوردهای موثری به همراه داشته است.

تیموری با اشاره به پیروزیت های چشم گیر کشور فرانسه در صنعت جهانگردی، اعلام کرد:

این کشور در اعزام جهانگرد به کشورهای مختلف نیز جایگاه ویژه دارد و ایران به عنوان یک مقصد تاریخی و فرهنگی در اذهان جهانگردان این کشور شناخته شده است؛ از این رو یکی از بازارهای اصلی جهانگردی ایران نیز به شمار می آید.

معاون جهانگردی ضمن یادآوری اهمیت کسب اطلاعات صحیح از این بازار برای تدوین برنامه های عملیاتی، کسب این اطلاعات را که شامل سلیقه سفر مردم فرانسه، شبکه اجتماعی موردعلاقه آن ها، تاثیرگذاری نوع تبلیغات و... می گردد، وظیفه رایزن فرهنگی ایران دانست. وی توضیح داد:

در پی تصویب سند توسعه جهانگردی که به وسیله دولت تصویب و ابلاغ شده است، رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان جهانگردی نیز به شمار می آیند، از این رو ماموریت های ما در وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یک قالب جای می گیرد و به نوعی ایران هراسی و تصویرسازی از ایران به صورت همزمان پیش خواهد رفت.

ولی تیموری معرفی فعالان و افراد تاثیرگذار در صنعت جهانگردی کشور فرانسه را از دیگر وظایف رایزن فرهنگی ایران دانست و بر برگزاری تورهای آشناسازی و هرگونه فعالیت مشترک موثر تاکید نمود. وی اذعان داشت:

سایت VisitIran نوترین محتوا و منبع اطلاعاتی برای رایزن فرهنگی ایران در فرانسه است و آمادگی کامل برای ارسال اقلام تبلیغاتی، کلیپ های معرفی فضا و جاذبه های جهانگردی کشور برای استفاده در رویدادها و مناسبت های مورد احتیاج موجود است و می تواند در بخش رایزنی مورد استفاده قرار گیرد.

سید محمدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی نو ایران در فرانسه نیز از پیشنهاد های معاون جهانگردی کشور استقبال و آمادگی خود را برای استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در راستای توسعه جهانگردی کشور ابراز داشت.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2055

به "تور فرانسه: ترسیم جهت تبادل تجربه و جهانگرد میان ایران و فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: ترسیم جهت تبادل تجربه و جهانگرد میان ایران و فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید