جاده ای که خودرو های الکتریکی را در حین حرکت شارژ می نماید!

به گزارش تنها پیامک، ایده شارژ بی سیم خودرو های الکتریکی در حین حرکت، احتیاج به توقف برای شارژ را از بین می برد. Stellantis جدیدترین خودروسازی است که درحال کار بر روی قابلیت های انتقال انرژی بی سیم (DWPT) است.

جاده ای که خودرو های الکتریکی را در حین حرکت شارژ می نماید!

به گزارش خبرنگاران، این فناوری به خودرو های برقی اجازه می دهد تا در حین حرکت در جاده های مجهز به این تکنولوژی، شارژ شوند.

DWPT یک سیستم کویل است که در زیر آسفالت قرار می گیرد. این سیستم یک میدان مغناطیسی ایجاد می نماید که به وسیله وسایل نقلیه ای که از روی آن ها عبور می نمایند، جذب شده و به وسیله یک گیرنده ویژه به برق تبدیل می گردد. به این ترتیب، زیرساخت های جاده می توانند با تامین شارژ باتری خودرو، انرژی و برد موتور خودرو را افزایش دهند. به منظور آزمایش این ویژگی شرکت Stellantis یک جهت آزمایشی دایره ای اختصاصی به نام Arena del Futuro ایجاد کرد. سپس یک خودروی الکتریکی فیات 500 را در این جاده مورد آزمایش قرار داد.

این خودروی برقی توانست در این جاده با سرعت میانه بزرگراه و بدون مصرف انرژی باتری حرکت کند. این شرکت بعلاوه نشان داد که کارایی جریان انرژی از آسفالت به خودرو با راندمان معمول ایستگاه های شارژ سریع قابل مقایسه است. Stellantis می گوید جاده Arena del Futuro به وسیله جریان مستقیم (DC) تغذیه می گردد و سه مزیت قابل توجه را ارائه می دهد:

کاهش اتلاف توان در حین توزیع انرژی

رفع کردن احتیاج تبدیل DC به AC

امکان استفاده از کابل های آلومینیومی نازک تر برای توزیع جریان که منبع و بازیافت آن ها آسان تر است و نیمی از هزینه مس را دارند.

این خودروساز معتقد است که فناوری DWPT تحرک خودرو های الکتریکی را ساده تر نموده و به روشی ملموس به الزامات کربن زدایی و پایداری زیست محیطی در بخش تحرک پاسخ می دهد. این موضوع کاملا صحیح است. زمان طولانی تر مورد احتیاج برای شارژ یک خودروی الکتریکی در مقایسه با خودرو با موتور احتراق داخلی (ICE) و ضریب محدودنماینده برد همچنان موانع مهمی هستند که مانع استفاده از خودرو های الکتریکی می شوند. شارژ در حین رانندگی این نگرانی ها را از بین می برد.

با این وجود، اجرای فناوری DWPT آسان نخواهد نبوده و احتیاجمند تغییرات بزرگ زیرساختی و بودجه بسیار سنگین می باشد. از طرف دیگر، فناوری های نوآورانه مانند برنامه های کاربردی 5G، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی نیز قادر خواهند بود این انتقال را تسهیل نمایند. می توان امیدوار بود با پذیرش خودرو های الکتریکی، زمان های انتظار طولانی در ایستگاه های شارژ به یک خاطره تبدیل شوند.

منبع: thenextweb

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3036

به "جاده ای که خودرو های الکتریکی را در حین حرکت شارژ می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده ای که خودرو های الکتریکی را در حین حرکت شارژ می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید