جاذبه های دیدنی اندونزی که حتی محلی ها هم از آن ها بی خبرند

به گزارش تنها پیامک، کشور اندونزی در جنوب شرق آسیا، یکی از مجذوب کننده ترین مقاصد گردشگری در این قاره است که علاوه بر جاذبه های گردشگری مشهور، دارای مکان هایی مسحورکننده و بی نظیر است که حتی خود شهروندان از وجود آن ها آگاه نیستند.

جاذبه های دیدنی اندونزی که حتی محلی ها هم از آن ها بی خبرند

اندونزی با بیش از 17 هزار جزیره، کوهستان های بی شمار، خط ساحلی بی کران و لیستی تمام نشدنی از شگفتی های طبیعی، مقصدی بی نظیر برای سفر در آسیا به شمار می آید. خبرنگاران در این مقاله میخواهد تا بکرترین و شگفت انگیزترین مکان های دیدنی اندونزی، از دریاچه ای رمزآلود تا جزایری دورافتاده را به شما معرفی کند، مکان هایی که حتی محلی ها از وجود آن بی خبر هستند.

1. جزیره بیاواک (Pulau Biawak)

جزیره کومودو (Komodo Island)، سرزمین اژدهای کومودوی غول پیکر در اندونزی از معروفیت فراوانی برخوردار است، اما افراد کمی از وجود جزیره ای مشابه در ایندرامایو (Indramayu) در غرب استان جاوا آگاه هستند. مارمولک های غول پیکر کومودو در جزیره بیاواک در کنار پرندگان عجیب و غریب و گونه های نادر ماهی، آزادانه برای خود زندگی می نمایند.

جزیره بیاواک بعلاوه، یک فانوس دریایی سلطنتی دارد که در دوره استعمار اندونزی ساخته شد. از مشخصه های برجسته این جزیره می توان به جنگل های متراکم حرا در مرکز و سواحل خیره نماینده با صخره های مرجانی در لبه آن، اشاره نمود.

2. تپه های شنی پارنگ کوسومو (Parangkusumo Sand Dunes)

روبه رو شدن با تپه های شنی در یک شبه جزیره زیبای گرمسیری مانند کشور اندونزی، تجربه ای بی نظیر و خارق العاده است. جالب است بدانید که بسیاری از محلی ها هم نمی دانند که شهر یوگیاکارتا (Yogyakarta)، تپه های شنی بزرگی را در خود مخفی نموده است. یوگیاکارتا به عنوان مرکز هنر کلاسیک و فرهنگ جاوه شناخته می گردد و هنرهایی چون طراحی روی پارچه، تئاتر، موسیقی، شعر و خیمه شب بازی در این شهر رونق دارد.

تپه های شنی ساحل پارنگ کوسومو، یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز یوگیاکارتا است که مسافران و ماجراجویان بسیاری را به سمت خود جذب می نماید و سرگرمی هایی چون اسکی روی ماسه در یک مکان برجسته طبیعی و نادر در اندونزی را به آن ها پیشنهاد می دهد.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا 6 عصر
 • تلفن: 895 3928 25163 62+
 • آدرس: Jl. Pantai Parangkusumo RT. 1, Grogol 10, Kretek, Parangtritis, Pantai, Parangtritis, Kec. Kretek, Bantul, Daerah Istimewa Yogyakarta 55772, Indonesia

3. جزیره پومبو (Pulau Pombo)

جزیره پومبو، یک بهشت گرمسیری مخفی در جزیره آمبون در ملوک است که گردشگران بسیار کمی به آن سفر می نمایند. پرندگان پومبو یا گونه منحصربه فرد کبوترهای دو رنگ در این جزیره کوچک در منطقه شرقی اندونزی زندگی می نمایند.

جزیره پومبو، یک جزیره بکر و دورافتاده با ماسه های سفید دست نخورده، فضای سبز متراکم و آب های درخشان فیروزه ای است که خاطره ای فراموش نشدنی از سفر به اندونزی را برای شما رقم خواهد زد. در نظر داشته باشید که دنیای زیر آب پومبو نیز با رنگ های سرزنده صخره های مرجانی در آب شفاف اقیانوس، درست به مقدار خشکی مجذوب کننده و زیبا است.

 • آدرس: Pulau Pombo, Waai, Central Maluku Regency, Maluku

4. دریاچه کاکابان (Danau Kakaban)

دریاچه کاکابان در جزیره ای به همین نام در استان کالیمانتان شرقی یا بورنئو قرار گرفته است و با عنوان دریاچه عروس دریایی شناخته می گردد. این دریاچه، حداقل چهار گونه مختلف از عروس های دریایی را در خود جای داده است که همه آن ها یک ویژگی مشترک دارند؛ هیچ کدام از آن ها نیش نمی زنند.

بنابراین، صدها عروس دریایی شناور در زیر آب، بیشتر از اینکه عاملی برای اذیت و آزار گردشگران باشند، یک جاذبه گردشگری منحصربه فرد به شمار می آیند. آن ها در یک زیستگاه نسبتا خاص و عجیب و غریب، در دریاچه ای در یک جزیره کوچک زندگی می نمایند که اندازه نمک در آن از آب شیرین بیشتر و از آب دریا کمتر است. برای همین، گونه های داخل این دریاچه، رفتارهایی خاص و غیرمعمول از خود بروز می دهند که توجه و علاقه دانشمندان و ماجراجویان را برمی انگیزاند.

 • آدرس: Danau Kakaban Ubur Ubur Emas, Payung-Payung, Berau Regency, East Kalimantan

5. تبینگ لامره (Tebing Lamreh)

تبینگ لامره، یک منطقه طبیعی خارق العاده است که در آن می توان از چشم مقدارای خط ساحلی، صخره ها، اقیانوس و جنگل ها لذت برد. این بهشت مخفی در منطقه خاص آچه (Aceh)، در نوک شمالی جزیره سوماترا قرار گرفته است.

گردشگران از بالای صخره می توانند جزیره وه (Weh Island) در غربی ترین نقطه اندونزی و دیگر جزایر کوچک پراکنده در اقیانوس را دیدن نمایند. نسیم خنک و فرح بخش و منظره ها غروب آفتاب از دیگر دلایلی هستند که سفر به این منطقه بی نظیر را ارزشمند می نمایند.

 • آدرس: Bukit Lamreh, Lamreh, Aceh Besar Regency, Aceh

6. آبشار لاگونا (Air Terjun Laguna)

آبشار لاگونا، یک جاذبه گردشگری دورافتاده در میان جنگل های متراکم کاج است. افراد بسیار کمی تا به امروز به این منطقه سفر نموده اند؛ اما آن هایی که به اینجا آمده اند، قسم می خورند که این آبشار، زیباترین آبشار در سراسر کشور اندونزی است.

آبشار لاگونا در احاطه جنگلی سرسبز و متراکم، پرندگان عجیب و غریب و پروانه ها و صخره هایی متحیرنماینده، مطمئنا ارزش زحمتی را که برای رسیدن به آن از میان جنگل می کشید، دارد.

 • آدرس: Laguna Waterfall, Sorawolio, Kota Bau-Bau, Southeast Sulawesi

7. تنگه بجی گوانگ (Beji Guwang Canyon)

تنگه بجی گوانگ که با نام تنگه مخفی بجی گوانگ نیز شناخته می گردد، منطقه ای زیبا برای فرار از صحنه پرهمهمه و شلوغ گردشگری بالی به شمار می آید. افراد کمی که آن قدر خوش شانس بوده اند تا زیبایی این تنگه را ببینند، می گویند که در پیچ و خم های تنگه بجی گوانگ، نشانه های متعددی از حکاکی انسان ها وجود دارد.

تنگه بجی گوانگ در نزدیکی بازار مشهور سوکاواتی (Sukawati) و معبد پورا دالم گوانگ (Pura Dalem Guwang) قرار گرفته است و از نظر محلی ها، مکانی مقدس است.

 • آدرس: Jalan Sahadewa, Banjar Wangbung, Guwang, Sukawati, Guwang, Kec. Sukawati, Kabupaten Gianyar, Bali 80582, Indonesia

8. باغ گل یخ پنان جاکان (Edelweiss Garden of Pananjakan)

بیشتر محلی ها و بیشتر گردشگران خارجی، آوازه زیبایی شگفت انگیز کوهستان برومو (Bromo)، آتشفشانی فعال در شرق استان جاوا را شنیده اند یا آن را دیده اند. اما افراد کمی تا به امروز چند کیلومتر آن طرف تر رفته اند تا به فرش گل های یخ در احاطه کوهستانی زیبا برسند.

زیبایی دشت گل های یخ پنان جاکان با مشهورترین چشم مقدارای طلوع آفتاب در دنیا برابری می نماید و گردشگران می توانند در یک بازدید از هر دوی این منظره ها لذت ببرند.

 • آدرس: Gunung Pananjakan, Wonokitri, Pasuruan, East Java

9. تبینگ چیتاتا (Tebing Citatah)

مجموعه صخره های شگفت انگیز تبینگ چیتاتا کماکان برای محلی ها نیز منطقه ای ناشناخته است. در طول روزهای هفته، نیروهای آموزشی ارتش در بعضی از این صخره ها حضور پیدا می نمایند تا نشان دهند که ماجراجویی در این منطقه برای هرکسی مناسب نیست.

در واقع، شما باید دارای مدرک حرفه ای صخره نوردی باشید تا بتوانید از بعضی از این صخره ها صعود کنید. اما زمانی که به بالای آن ها برسید، با چشم اندازی جادویی و بی نظیر از شهر روبه رو خواهید شد. این منطقه در پادالارنگ (Padalarang) در غرب باندونگ (Bandung) و در نزدیکی غار شناخته شده پاوون (Pawon) و استون گاردن قرار گرفته است.

 • آدرس: Tebing Citatah 125, Cipatat, West Bandung Regency, West Java

10. دریاچه ایدنبرگ (Danau Idenberg)

دریاچه زیبا و خارق العاده ایدنبرگ در مرکز ارتفاعات جایاوی جایا (Jayawijaya ridge) قرار گرفته است و تنها افرادی که جسارت و حس ماجراجویی کافی دارند، می توانند به آن برسند. این دریاچه مکانی رمزآلود است، زیرا گاهی اوقات آب در آن جریان دارد و گاهی نیز کاملا خشک است.

بعضی از کوهنوردان بعلاوه گزارش مشاهده قوهای سیاه را در دریاچه ایدنبرگ داده اند و این مساله با توجه به ارتفاع و محیط این مکان، غیرعادی به نظر می آید. قله های پوشیده شده از برف در پس زمینه این دریاچه، چشم اندازی نادر در بهشت گرمسیری اندونزی به حساب می آیند.

 • آدرس: Idenberg Lake, Carstensz Pyramid, Tembagapura, Mimika Regency, Papua
منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2290

به "جاذبه های دیدنی اندونزی که حتی محلی ها هم از آن ها بی خبرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های دیدنی اندونزی که حتی محلی ها هم از آن ها بی خبرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید