جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون

به گزارش تنها پیامک، از بوفه ها معمولا برای به نمایش گذاشتن ظروف چینی و کریستال شیک و گران قیمت در سالن غذاخوری یا اتاق پذیرایی استفاده می نمایند.

جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون

جای مناسب قرارگرفتن بوفه

بوفه ها و ویترین ها در چند سال گذشته جزو جدانشدنی خانه های ایرانی محسوب می شدند، اما با رشد جمعیت و کوچک تر شدن فضاهای مسکونی کم کم جای خود را به شلف های دیواری دادند. در این نوشتار از خبرنگاران به آنالیز مناسب ترین مکان برای قرار دادن بوفه در دکوراسیون می پردازیم.

پیش از آنالیز مکان مناسب قرارگیری ویترین ها و بوفه ها آنچه که اهمیت دارد نوع ویترین هاست که باید با سایر لوازم هماهنگی داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر از ویترین هایی که سبک کلاسیک دارند استفاده می کنید پس برای آن که به خوبی در دکوراسیون بدرخشند، باید با مبلمان کلاسیک هماهنگ شوند و همین طور بلعکس برای مبلمان مدرن ویترینی به سبک مدرن هم در نظر بگیرید.

بوفه ها و ویترین ها که غالبا برای قرار گیری ظروف مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است در محلی نزدیک به غذاخوری قرار گیرند، تا دسترسی به آن ها برای استفاده ساده تر باشد. اگر فضای کوچکی دارید به خوبی می توانید توسط یک ویترین آینه دار فضای داخلی خود را دو برابر کنید. فقط توجه داشته باشید که داخل ویترین را با کریستال های زیاد پر نکنید چرا که این کار فضا را شلوغ تر و در نتیجه گرفته تر می نماید.

به خوبی می توانید تم بوفه یا ویترین خود را با ست غذاخوری خود هماهنگ کنید و جلوه خاصی به فضای غذاخوری خود ببخشید، حتی می توانید به سادگی ترکیب رنگی های خاصی را برای هماهنگی بیشتر ویترین و میز غذاخوری خود ایجاد کنید.

جای مناسب ویترین

کنج دنج کنار دیوارها معمولا بهترین گزینه برای قرار دادن ویترین ها محسوب می شوند، از ویترین های خود به شیوه متفاوت بهره ببرید، کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و به جای ظروف دکوری از گلدان ها برای قرارگیری در ویترین ها بهره ببرید.

ویترین های امروزی را می توانید با کمی تغییر در هر بخش از دکوراسیون منزل قرار دهید، اما بهترین فضا برای قرارگیری ویترین ها قراردادن آن ها مابین مثلث نشیمن، غذاخوری وآشپزخانه است.

اگر قصد قرار دادن ویترین و بوفه را در نشیمن دارید توجه داشته باشید فضایی را که برای آن در نظر می گیرید به نسبت کنج باشد و دید نسبی داشته باشد، توجه داشته باشید که مبلمان باید نقطه کانونی دکوراسیون داخلی قرار گیرند و ویترین های دکوری در فضای پشتی آن ها قرار گیرد.

ویترین ها می توانند حتی بخشی از دیوارنشیمن یا غذاخوری را اشغال نمایند، نیازی نیست حتما کنجی از فضا را در برگیرند. اگر تمایل دارید می توانید از آن ها حتی در غالب کتابخانه نیز استفاده کند، هیچ قاعده و قانونی در این باره وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب آینه کنسول ؛ نکاتی برای خرید آن را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1280

به "جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید