روش نگهداری توت فرنگی برای طولانی مدت

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - اگر برای تهیه دسر و کیک در تمام فصل های سال احتیاج به توت فرنگی دارید می توانید در فصل تابستان توت فرنگی های تازه را فریز نموده و برای مدت طولانی از آن ها بهره ببرید.

روش نگهداری توت فرنگی برای طولانی مدت

به گزارش نمناک، توت فرنگی یکی از محبوب ترین و سالم ترین میوه ها است که نه تنها به عنوان میوه بلکه برای تهیه دسرها و تزئین کیک ها از آن استفاده می گردد. توت فرنگی میوه تابستانی است بنابراین بسیاری از افراد برای اینکه در تمام طول سال از توت فرنگی استفاده کنند، آن را در فریزر قرار می دهند. در این بخش از نمناک راه و روش نگهداری طولانی مدت توت فرنگی را بیان نموده ایم.

برترین روش نگهداری توت فرنگی برای طولانی مدت:

اگر می خواهید برای مدت طولانی توت فرنگی داشته باشید و در فصل های دیگری هم از آن بهره ببرید، فریز کردن توت فرنگی گزینه خوبی است.

مراحل فریز یا منجمد کردن توت فرنگی:

1. انتخاب توت فرنگی:

توت فرنگی های درشت و سالم، براق و سفت را انتخاب کنید. بهتر است توت فرنگی ارگانیک خریداری کنید و از خرید توت فرنگی های خشک شده یا کپک زده و توت فرنگی های خیس اجتناب کنید زیرا خیس شدن توت فرنگی نشانه خراب شدن آنها است.

توت فرنگی هایی را خریداری کنید که برگ های سبز رنگ داشته باشند. توت فرنگی های کپک زده را از سایر توت فرنگی ها جدا کنید زیرا اگر یک توت فرنگی کپک زده باشد، می تواند دیگر توت فرنگی های سالم را نیز آلوده و کپک زده کند.

2. شستشوی توت فرنگی:

توت فرنگی ها را زیر آب شیر بگیرید تا خاک روی آن کامل پاک گردد. بیشتر توت فرنگی ها در بسته بندی فروخته می شوند که نسبتا تمیز هستند. برترین روش برای از بین بردن میکروب های توت فرنگی شستن آن با آب و سرکه سفید می باشد. سپس توت فرنگی ها را روی یک دستمال آشپزخانه پهن کنید تا آب آنها گرفته گردد.

3. برش توت فرنگی:

با یاری یک چاقوی تیز برش های عمودی به توت فرنگی بزنید اما دقت کنید که برش به انتهای توت فرنگی نرسد. با استفاده از شصت و انگشت سبابه به انتهای توت فرنگی فشار آرامی وارد کنید تا اسلایس ها از هم باز شوند.

4. قرار دادن توت فرنگی درون ظرف:

درون ظرفی یک کاغذ پوستی بیاندازید و و توت فرنگی های اسلایس شده را با فاصله روی آن قرار دهید. اگر توت فرنگی شما زیاد است پس از چیدن ردیف اول روی آن را با یک نایلون یا کاغذ پوستی بپوشانید و توت فرنگی های دیگر را روی آن بچینید.

5. فریز کردن توت فرنگی:

ظرف را درون فریزر بگذارید تا توت فرنگی ها کاملا منجمد شوند. سپس توت فرنگی های منجمد شده را داخل یک کیسه فریزر بریزید و در آن را محکم ببندید و در فریزر قرار دهید و هر زمان که تمایل به مصرف توت فرنگی داشتید از آن استفاده نمایید.

نکته:

با فریز کردن توت فرنگی می توان تا حدودی ویتامین C موجود در این میوه را حفظ کرد، در تهیه مربا یا کنسرو و یا حتی خشک کردن این میوه بسیاری از ویتامین های آن از بین خواهند رفت و تنها فیبر و املاح در آن باقی خواهد ماند.

نگهداری توت فرنگی در یخچال:

اگر می خواهید توت فرنگی شما مدت زمان بیشتری در یخچال بماند، توت فرنگی های را نشویید بلکه فقط برگ های سبز توت فرنگی را با چاقو جدا کنید و توت فرنگی را درون یک کیسه فریزر در یخچال قرار دهید. قبل از مصرف توت فرنگی ها را بشویید. با این روش توت فرنگی تا هفت روز در یخچال ماندگاری دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2442

به "روش نگهداری توت فرنگی برای طولانی مدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش نگهداری توت فرنگی برای طولانی مدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید