تور دهلی: تور هند مقرون به صرفه: صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع هندی در ایران

به گزارش تنها پیامک، اتباع هندی از امروز، 1 مرداد 1397، می توانند برای ورود به کشور از طریق فرودگاه های بین المللی، ویزای فرودگاهی دریافت کنند.

تور دهلی: تور هند مقرون به صرفه: صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع هندی در ایران

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

برای تماشا تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند مقرون به صرفه ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور تماشا کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

تا به امروز تهیه ویزا برای گردشگران ایرانی در هند و بالعکس بسیار سخت بوده است. به طور مشخص، هر ایرانی برای تهیه ویزای توریستی هند باید مبلغ 260 هزار تومان به یک شرکت خصوصی گردشگری که کننده سفارت هند در ایران بود، می پرداخت؛ و اتباع هندی نیز باید اقداماتی مشابه را انجام می دادند.

پس از مدتی وزارت خارجه ایران اقدام به صدور ویزا فرودگاهی برای گردشگران هندی کرد، اما همچنان تهیه ویزا برای گردشگران ایرانی در هند بسیار مشکل بوده و مدت اعتبار ویزا نیز در رتبه مناسبی قرار نداشت؛ بنابراین صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع هندی در ایران نیز لغو شد.

در حال حاضر، چند ماهی است که کشور هند اقدام به صدور ویزای فرودگاهی برای ایرانیان کرده است و به این ترتیب، ایرانیان می توانند از طریق سایت، درخواست ویزا کرده و سپس ویزاهای خود را در فرودگاه های دهلی و بمبئی دریافت کنند. پس از آن، وزارت خارجه ایران نیز طی اقدامی متقابل از امروز ویزای فرودگاهی را برای اتباع هندی صادر می کند.

این خبر را معاون اداره صدور ویزا و گذرنامه وزارت خارجه گفت و گفت:

هند جزو کشورهایی بود که برای آن ها ویزای فرودگاهی صادر نمی شد، اما اکنون در فهرست 190 کشوری قرار گرفته است که اتباع آن می توانند در فرودگاه های بین المللی ویزای فرودگاهی دریافت کنند.

ویزای فرودگاهی ایران به مدت 30 روز اعتبار داشته و به مدت 15 روز نیز تمدید خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2138

به "تور دهلی: تور هند مقرون به صرفه: صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع هندی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دهلی: تور هند مقرون به صرفه: صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع هندی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید