فیلبند، روستایی خوش آب وهوا اطراف تهران

به گزارش تنها پیامک، روستای فیلبند با طبیعت بکر و زیبایش که در نیمی از سال با ابر ها احاطه می گردد، میزبان گردشگران و طبیعت دوستان است.

فیلبند، روستایی خوش آب وهوا اطراف تهران

روستای فیلبند از زیباترین روستاهای مرتفع در استان مازندران است. این روستا به علت موقعیت جغرافیایی ویژه اش و قرار گرفتن در ارتفاع کوهپایه ای، چشم اندازی زیبا به مراتع و روستاهای اطراف دارد. روستای فیلبند با طبیعت بکر و زیبایش در نیمی از سال با ابرها احاطه می گردد، به همین علت، گردشگران و طبیعت دوستان زیادی در فصل گرم به این منطقه خوش آب و هوا سفر می نمایند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روزهای سال تشکیل می گردد. تماشای حرکت ابرها از میان پاها و احاطه شدن در توده های ابر، لحظات به یادماندنی برای گردشگران خلق می نمایند.

راستا دسترسی به روستای فیلبند

راستا دسترسی به روستای فیلبند به وسیله جاده هراز و فاصله تهران تا فیلبند در حدود 170 کیلومتر است؛ اما به علت جاده فرعی کوهستانی دسترسی به روستای فیلبند و پیچ وخم های جاده طی کردن راستا در حدود چهار ساعت زمان می برد. برای رفتن به فیلبند از تهران باید از خروجی های شمال شرق تهران به بزرگراه تهران پردیس وارد شوید و با گذشتن از شهر رودهن به خروجی جاده هراز برسید. جاده هراز را تا جنگل الیمستان ادامه دهید و از روبه روی روستای پرن به راستا فرعی جاده فیلبند وارد شوید. این راستا فرعی کوهستانی، در شرق جاده هراز قرار گرفته است.

از تهران تا ابتدای جاده فرعی فیلبند 140 کیلومتر است و از ابتدای این جاده فرعی، 30 کیلومتر تا روستای فیلبند راه دارید؛ اما طی کردن این مسافت در حدود یک ساعت زمان می برد. در ابتدای این جاده کوهستانی از روستای پاشاکلا خواهید گذشت و در ادامه به روستای سنگ چال می رسید. روستای فیلبند بعد از این روستا قرار گرفته است؛ اما فاصله سنگ چال تا فیلبند، بسیار پرپیچ وخم می گردد، به خصوص در زمان بارندگی تردد در این جاده می تواند خطرساز گردد. در ابتدای جاده مینی بوس هایی نیز به روستا تردد می نمایند.

برترین زمان سفر به روستای فیلبند

فصل های بهار و تابستان برترین زمان سفر به روستای فیلبند هستند. از شروع بهار هرچه به سمت تابستان پیش برویم، شرایط آب و هوایی این روستا مناسب تر می گردد. این فاصله شلوغ ترین زمان گردشگری فیلبند نیز هست و گردشگران زیادی در این بازه سال از روستای فیلبند بازدید می نمایند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روزهای سال وجود دارد؛ اما تجمع آن در زمان طلوع آفتاب و نزدیک به بارندگی ها بیشتر است. در فصول سرد، توده های ابری متراکم تر هستند؛ اما امکان سفر در این زمان ها به فیلبند وجود ندارد.

خبرنگاران فرهنگی هنری میراث و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2670

به "فیلبند، روستایی خوش آب وهوا اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلبند، روستایی خوش آب وهوا اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید