فیلم ، جراحی یک تومور مغزی هنگام ویولون زدن

به گزارش تنها پیامک، در انگلیس، یک ویولونیست در هنگام عمل، با ویالون زدن به جراحان کمک کرد تا آسیب مغزی وارده بر اثر جراحی تومورها از بین بروند. جراحان با استفاده از این روش اطمینان حاصل کردند که مناطقی از مغز که مسئول حرکات پیچیده دست است را تحت تاثیر قرار نمی دهند.

فیلم ، جراحی یک تومور مغزی هنگام ویولون زدن

Dagmar Turner، نوازنده 53 ساله ارکستر سمفونیک Isle of Wight در جنوب انگلیس در سال 2013 پس از حمله عصبی (تشنج) که در یکی از کنسرت ها به او وارد شد، متوجه توموری شدند که به آهستگی رشد می کرد.

پایان متخصص مغز و اعصاب دکتر کیومرث اشکان، به منظور محافظت از سلول های حیاتی واقع در لوب پیشانی بیمار، از چنین برنامه ای استفاده کرد. این ناحیه نزدیک به بخشی از مغز است که میکرو حرکات دست چپ را برای نواختن ویالون کنترل می کند. تیم جراحی تصمیم گرفت که در نیمه های عمل Turner از خواب بیدار شود و شروع به نواختن کند تا پزشکان مطمئن شوند که هماهنگی دستان او تحت تاثیر قرار نگرفته است.

پروفسور اشکان می گوید: ما بیش از 400 عمل خارج کردن تومور در سال انجام می دهیم که اکثرا شامل انجام آزمون های و تست های زبان برای بیماران است. اما این اولین بار بود که بیمار شروع به نواختن ساز کرد.

او اضافه نمود، ما بیش از 90 درصد این تومور را به خصوص آنهایی که فعالیت خطرناک و مشکوکی داشتند، از مغز بیمار در حالی که عملکرد کاملی از دست چپ او دریافت می کردیم، خارج نمودیم.

Turner که یک پسر بچه 13 ساله دارد، از 10 سالگی مشغول نواختن ویالون بوده که ماه پیش عمل جراحی بر روی مغز وی صورت گرفت و سه روز بعد از از بیمارستان مرخص شد. او امیدوار است که بتواند هرچه سریعتر به ارکسترا خود بپیوندد.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 816

به "فیلم ، جراحی یک تومور مغزی هنگام ویولون زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، جراحی یک تومور مغزی هنگام ویولون زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید