قطار ایرانی در آستانه ورود به خط مترو

به گزارش تنها پیامک، محمد فرزی به خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط قطار ملی به عنوان یکی از طرح های کلان ملی گفت: تا خاتمه دی ماه تست های تایید کننده کارخانه ای (FAT) این قطار در محل کارگاه انجام شد.

قطار ایرانی در آستانه ورود به خط مترو

مدیر پروژه سیستم رانش قطار ملی در جهاد دانشگاهی علم و صنعت با بیان اینکه تست های (SAT) یا تست های در محل بهره برداری این قطار ملی از ابتدای بهمن ماه شروع شده است، گفت: این تست که در محل یعنی در خط مترو انجام می گردد چند روزی است که شروع شده و در حال انجام است.

به گفته فرزی این تست های نهایی با نظارت بازرسان خارجی انجام می گردد به طوری که بعد از انجام تست نتایج به این شرکت ارسال و تاییدیه و مجوز سیر از آنها دریافت خواهد شد.

وی با اشاره به پارامترهای تست در محل یا تست گرم گفت: وزن قطار با تقسیم بار، حفاظت پوشش، تست تجهیزات قطار با سرعت های از پیش تعیین شده از سرعت کم برای سرعت گیری و شتاب های لازم، ترمز از جمله مواردی هستند که در تست گرم مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیر پروژه سیستم رانش قطار ملی در جهاد دانشگاهی علم و صنعت با بیان اینکه این تست در ساعاتی که مترو فعالیتی ندارد (10 شب تا پنج صبح روز بعد) انجام می گیرد، ادامه داد: همچنین به جای مسافر کیسه شن گذاشته می گردد تا شرایط کاملاً شبیه سازی گردد.

وی تاکید کرد: این تست نهایی یا تست گرم به دلیل اینکه بهره بردار و خریدار از عملکرد محصول مطمئن گردد انجام می گیرد.

به گفته فرزی، معمولاً تست گرم دو تا سه ماه در ساعت های خارج از مسافربری انجام می گردد تا کاملاً از عملکرد ایمن قطار مطمئن شویم اما اگر هر موردی پیش بیاید ممکن است این مدت زمان کم یا زیاد گردد. اگر در تست ایرادی وجود داشته باشد، قطار برمی گردد و رفع ایراد می گردد.

فرزی اضافه نمود: در خط تست تا سرعت چهل کیلومتر بر ساعت طی می گردد تا بعد از سرعت های بالاتر تست گردد.

چون مرجع تایید کننده در کشور نداشتیم و این قطار اولین محصول ایرانی در این زمینه است از شرکتی که رزومه کاری در تولید قطار دارد استفاده می کنیم تا بتوانیم تاییدیه بگیریم.

فرزی بیان نمود: این تست های یک رام قطار است که بعد از آن وارد تولید انبوه می گردد.

وی در خصوص اندازه تولید انبوه این قطار گفت: قراردادی برای تولید 16 رام ابلاغ شده و در مرحله انعقاد است.

به گزارش خبرنگاران، پروژه قطار ملی از تیرماه سال 98 در راستای انعقاد تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی کلید خورد. این پروژه از طریق شرکتهای دانش بنیان اجرایی شده که 85 درصد آن داخلی سازی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2398

به "قطار ایرانی در آستانه ورود به خط مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار ایرانی در آستانه ورود به خط مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید