مسیل سعدآباد پس از 7 سال پاکسازی شد

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران-شهردار منطقه یک گفت: مسیل سعدآباد با اقدامی یک روزه و جهادی نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه یک به طول بیش از یک کیلومتر لایروبی، رسوب برداری و پاکسازی شد.

مسیل سعدآباد پس از 7 سال پاکسازی شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از تهران، حمید رضا حاجوی شهردار منطقه یک در این خصوص اظهار کرد: لایروبی مسیل سعدآباد در البرز کوه زعفرانیه که در مدت 7 سال گذشته مورد پاکسازی قرار نگرفته بود در مدیریت شهری نو منطقه با هدف جلوگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه ای چون سیلاب از سوی اداره مسیلها و قنوات منطقه با حضور بیش از 30 نیروی خدمات شهری و ماشین آلات سبک و سنگین شامل لودر، کامیون، بیل مکانیکی و غیره در یک حرکت جهادی پاکسازی شد.

وی گفت: این مسیل در حدود یک کیلومتر و 195 متر طول داشته و فقط یک حوضچه اصلی آن دارای گنجایشی بیش از 260 هزار متر مکعب آب است که عملیات لایروبی آن اجرا و بیش از 5 تن ضایعات و 400 تن رسوبات از آن تخلیه و حمل شد.

حاجوی شرح داد: این مسیل که نام قدیمی آن اسدآباد است در مجاورت دانشگاه امام علی (ع) قرار گرفته است و یکی از سرشاخه های اصلی منطقه است که از طریق کانال پایین دست آن به رودخانه مقصودبیک می ریزد و پاکسازی آن می تواند نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع حادثه های ناگوار داشته باشد.

به گزارش خبرنگاران، ساکنین مجاور این مسیل با حضور در محل اجرای عملیات از شهردار منطقه یک جهت لایروبی این مسیل قدیمی تشکر و قدردانی کردند.

انتهای پیام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2153

به "مسیل سعدآباد پس از 7 سال پاکسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیل سعدآباد پس از 7 سال پاکسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید