نخست وزیر انگلیس نامه تعویق برگزیت را به اتحادیه اروپا ارسال کرد

به گزارش تنها پیامک، نخست وزیر انگلیس نامه امضا نشده ای را برای اتحادیه اروپا ارسال نموده و در آن خواهان به تعویق افتادن برگزیت شده است.

نخست وزیر انگلیس نامه تعویق برگزیت را به اتحادیه اروپا ارسال کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تنها پیامک به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس یک نامه امضا نشده را برای اتحادیه اروپا ارسال نموده و در آن خواهان به تاخیر افتادن خروج بریتانیا از این اتحادیه شده است.

جانسون البته گفته است که شخصا به هیچ وجه خواهان تمدید مهلت قانونی برگزیت نخواهد شد.

این در شرایطی است که نمایندگان مجلس انگلیس روز شنبه متممی را به تصویب رساندند که به موجب آن دولت این کشور باید طی نامه ای رسمی به اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت تا روز 31 ژانویه (10 دی ماه) گردد.

در حالی که بوریس جانسون بارها تأکید نموده است که تحت هر شرایطی تا روز 31 اکتبر (9 آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود، مجلس انگلیس در جلسه ای تاریخی (نخستین جلسه ای که در 37 سال اخیر در روز شنبه برگزار می گردد) با 322 رأی موافق در برابر 306 رأی مخالف، متمم پیشنهادی اولیور لتوین که به متمم لتوین شهرت یافته است را تصوب کرد تا دولت بوریس جانسون با مانع تازه ای برای نهایی کردن برگزیت روبرو گردد.

یک منبع دولت انگلیس گفت: جانسون 3 نامه برای دونالد تاسک رئیس شورای اروپا ارسال نموده است: یک کپی از متنی که قانون موسوم به Benn Act وی را مجبور به نوشتن آن نموده است، یک نامه از سوی فرستاده بریتانیا در اتحادیه اروپا که می گوید دولت لندن از قانون تبعیت می نماید و نامه سوم که در آن جانسون گفته است، هرگز درخواست تمدید مهلت قانونی برگزیت را نخواهد داد.

جانسون در نامه سوم که توسط خبرنگار فایننشال تایمز در توئیتر منتشر شده است، اضافه نمود: از زمانی که نخست وزیر شده ام این مساله را به طور شفاف اعلام نموده و بار دیگر امروز به مجلس اعلام کردم که تمدید مهلت برگزیت به ضرر منافع بریتانیا و شرکای اروپایی ما است.

تاسک نیز ضمن تایید دریافت نامه از سوی جانسون، در پیامی در توئیتر نوشت: رایزنی با رهبران اروپایی را شروع خواهیم کرد تا ببینیم چگونه باید واکنش نشان دهیم.

فرانسه: تاخیر مجدد برگزیت به نفع کسی نیست

یک منبع دیپلماتیک فرانسه تاکید نمود: تاخیر مجدد در برگزیت به نفع هیچ کسی نخواهد بود.

نمایندگان مجلس انگلیس روز شنبه متممی را به تصویب رساندند که به موجب آن دولت این کشور باید طی نامه ای رسمی به اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت تا روز 31 ژانویه (10 دی ماه) گردد.

وی اضافه نمود: فرانسه با شرکای اروپایی اش مشورت خواهد نمود و در شرایط کنونی نمی تواند تصمیم بگیرد. یک توافق مورد مذاکره قرار گرفته است و این به مجلس انگلیس بستگی دارد که آن را تصویب یا رد کند.

نشست مجلس عوام انگلیس برای آنالیز توافق برگزیت

نمایندگان مجلس عوام قرار است در نشست روز دوشنبه درباره تصویب یا رد توافق جدید برگزیت بین نخست وزیر انگلیس و رهبران اروپایی بحث و گفتگو و رای گیری نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 382

به "نخست وزیر انگلیس نامه تعویق برگزیت را به اتحادیه اروپا ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس نامه تعویق برگزیت را به اتحادیه اروپا ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید