نیمکت هایی به شکل ریشه درخت در پارک هنگانگ سئول

به گزارش تنها پیامک، چیدمانی هنری در قلب شهر سئول در یک پارک زیبا، مطمئنا شما را جذب خود خواهد نمود. در این طراحی، نیمکت هایی به شکل ریشه های یک درخت، فضایی جالب برای شهروندان فراهم نموده اند.

نیمکت هایی به شکل ریشه درخت در پارک هنگانگ سئول

پارک هنگانگ (Hangang Park) در سئول، مرکز مدرن کره جنوبی با یک نوآوری تازه از جنس طراحی هنری، نگاه ها را به خود خیره نموده است؛ یک جایگاه عمومی برای نشستن که نوعی از چیدمان هنری به شمار می آید؛ نیمکتی که شبیه به ریشه های در حال رشد یک درخت در چمن ها است.

علت ساخت این نیمکت ریشه درختی، خلق یک شکل طبیعی است که فضاهای موجود را به هم متصل می نماید؛ تکه ای از مبلمان شهری، جایی که مردم روی آن می نشینند، لم می دهند، استراحت می نمایند یا حرف می زنند.

ریشه های مختلف با ارتفاعات مختلف، آن ها را تبدیل به نیمکت هایی برای بچه ها یا بزرگسالان می نمایند و بعضی از آن ها حتی بالاتر رفته اند تا فضایی به عنوان میز برای مطالعه یا خوردن تنقلات فراهم نمایند.

یونگ جو لی، معمار و خالق نیمکت ریشه درختی می گوید:

اینجا مکانی فوق العاده برای استراحت کردن و لذت بردن از هنر به صورت همزمان است.

نیمکت ریشه درختی به وسیله یک الگوریتم ریاضی و هندسه سه بعدی طراحی شده و مستقیما در چمن های پارک قرار گرفته است. شکل این نیمکت ها به طوری است که شما فکر می کنید ریشه های یک درخت به صورت پویا و مداوم در حال رشد کردن در تمام پارک هستند.

این طرح خلاقانه دارای یک پایه قاب فلزی و ستون های بتنی است که از سازه اصلی پشتیبانی می نمایند و تمام آن ها با یک کف چوبی پوشانده شده اند. نیمکت های ریشه درختی با قطر 30 متر، به شکل دایره طراحی شده اند، درست مانند ساختار اصلی خود پارک. بدین ترتیب مرز بین چیدمان هنری مصنوعی و محیط طبیعی اطرافش برای بیننده غیرقابل شناسایی خواهد بود و این دو در یک هارمونی زیبا کنارهم قرار گرفته اند.

اگر در سئول، مرکز مدرن کره جنوبی هستید، حتما سری به این پارک در منطقه یونگسان در شمال رودخانه هان، درست در مرکز شهر بزنید و از تماشا این طراحی هنری مبتکرانه لذت ببرید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2493

به "نیمکت هایی به شکل ریشه درخت در پارک هنگانگ سئول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمکت هایی به شکل ریشه درخت در پارک هنگانگ سئول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید