ویژگی ها و کاربردهای کفپوش های پلیمری

به گزارش تنها پیامک، در حال حاضر، محبوبیت کفپوش های پلیمری بسیار زیاد است. بدون آنها، تصور ساخت و ساز مدرن غیرممکن است؛ چون پوشش های پلیمری از نوع بدون درز با عملکرد عالی، مقرون به صرفه و بادوام هستند. در ادامه با انواع ویژگی و کاربردهای کفپوش های از جنس پلیمر بیشتر آشنا خواهید شد.

ویژگی ها و کاربردهای کفپوش های پلیمری

مزایای کفپوش پلیمری چیست؟

کفپوش های پلیمری دارای مزایای بسیاری هستند که برای هر مصرف نماینده ای مهم و حائز اهمیت است.

 • بادوام - با داشتن عمر طولانی هزینه آن جبران می شود.
 • مقاوم در برابر گرما - آنها مقاومت خوبی در برابر دمای پایین یا بالا دارند.
 • مقاوم در برابر سایش - در مقاومت سایشی شاخص هستند. از نظر شیمیایی نیز مقاوم است. این پارامتر برای کفپوش های اپوکسی که به حلال ها حساس نیستند، بسیار مناسب خواهد بود.
 • کشسان - پوشش های پلی اورتان دارای این پارامتر هستند، زیرا هر گونه ترک در پوشش های بتن با یکدیگر همپوشانی دارند.
 • بهداشتی و بی ضرر - کفپوش های پلیمری به طور کامل با استانداردهای بهداشتی و اپیدمیولوژیکی اعمال شده به عنوان یک پوشش روی کف مطابقت دارند. آنها به سلامت انسان آسیب نمی رسانند. بعلاوه این پوشش اجازه نمی دهد تا باکتری ها و عوامل بیماری زا روی آن شکل بگیرد.
 • بدون گرد و غبار - بر خلاف کفپوش های بتنی، گرد و غبار به هیچ وجه به آنها نمی چسبد و تشکیل نمی شود.

ویژگی استفاده از کفپوش های پلیمری

کفپوش های پلیمری آسان و سریع اجرا می شوند. بعد از یکی دو روز آماده استفاده هستند. مزیت اصلی این کفپوش ها قابلیت استفاده از انواع طراحی و رنگ های مختلف است. اگر مالک آپارتمان بخواهد، طبقات می توانند ترکیبی از چندین رنگ داشته باشند.

انواع کفپوش های پلیمری

پیشنهاد ویژه

گلدان شیشه ای دستساز تیراژه

مشاهده قیمت و خرید

گلدان شیشه ای رنگی تالاب

مشاهده قیمت و خرید

گلدان شیشه ای دستساز باران

مشاهده قیمت و خرید

با توجه به نوع پوشش، کفپوش های پلیمری، شرکت پلیمر بازار به چند مدل تقسیم می شوند.

کفپوش های حجیم اپوکسی - پوشش های دو جزئی با پایه ارگانیک هستند. این نوع کفپوش های پلیمری یک گزینه عالی برای نصب در اتاق هایی با محتوای رطوبت بالاست. توصیه می شود از آنها بیشتر در حمام و آشپزخانه بهره ببرید. این پوشش رایج ترین پوشش پلیمری در دنیا است، زیرا به طور کامل الزامات فنی را برآورده می نماید و هزینه نسبتاً پایینی دارد.

پلی اورتان با مقاومت عالی در برابر ضربه - این یک ترکیب مایع یک جزئی شبیه به رنگ روغن است. چنین کفپوش های پلیمری اغلب در راهروها استفاده می شود، زیرا در این اتاق ها درجه بالایی از سایش سطح وجود دارد.

اپوکسی اورتان - برای اتاق هایی که افراد دائما در حال حرکت هستند مناسب است.

تکنولوژی کاربرد کفپوش های پلیمری

اگر می خواهید آپارتمان خود را با کفپوش های پلیمری زیبا و باکیفیت تزیین کنید، پیشنهاد می شود که این کار به وسیله استادکاران حرفه ای انجام شود. کف سازی پلیمری بر اساس تکنولوژی خاص و پیچیده ای انجام می شود و هر نوع پلیمر مختص به خود را دارد. متخصصان واقعی کف ها را به گونه ای تکمیل می نمایند که پلیمرها خواص ارزشمند خود را از دست ندهند. بنابراین در مواد صرفه جویی می شود.

خواص کفپوش های پلیمری

 • مقاومت در برابر سایش بالا؛
 • عدم لغزش ضربه ای؛
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی خانگی تهاجمی؛
 • دوستی کامل با محیط زیست (تمام اجزای محلول غیر سمی هستند(؛
 • سطح کاملا صاف برای سطوح بعدی؛
 • رعایت بهداشت با قابلیت تمیز کردن آسان؛
 • امکان اعمال هر تصویر؛
 • ایمنی در برابر آتش و سطح بالای ضد آب؛
 • فقدان درزها.

کفپوش های پلیمری به قدری در برابر دماهای پایین مقاوم هستند که حتی برای فریزرهای بزرگ نیز از آنها استفاده می شود. مقاومت کف پلیمری حجیم در برابر اثرات دما شگفت انگیز است. در محدوده 60 - درجه سانتیگراد تا 90 + درجه سانتیگراد خواص خود را از دست نمی دهد. در آستانه این مقادیر، کف نه شعله ور می شود و نه دود نموده و نه سمی از خود ساطع می نماید. به این علت که پلیمرها با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند.

کفپوش های پلیمری هرگز گرد و غبار یا ترکیبات تهدید نماینده زندگی را منتشر نمی نمایند. علاوه بر این، می توان تصاویر سه بعدی، جزئیات کوچک و موارد دیگر را در آن به کار برد. بنابراین می توان گفت که این کفپوش ها میدانی واقعی برای تخیل طراحان مدرن هستند.

منبع: اتاق
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3016

به "ویژگی ها و کاربردهای کفپوش های پلیمری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی ها و کاربردهای کفپوش های پلیمری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید