پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران شروع شد

به گزارش تنها پیامک، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر به منظور اقدام های پیشگیرانه و مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب استان تهران شروع شد.

پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، زهره عبادتی روز دوشنبه 18 آذر گفت: گشت و پایش ماموران و کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان ری از زیستگاه های آبی جنوب تهران به منظور سرشماری و کنترل انواع بیماری تا زمان حضور پرندگان مهاجر در این مناطق به صورت مستمر انجام می گردد.

وی با بیان این که پرندگان مهاجر همه ساله به دلیل سرما و یخبندان از مناطق سیبری و شمال آسیا به ایران مهاجرت می نمایند، اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ری مشاهده نشده است.

عبادتی یادآور شد: حوضچه پرورش ماهی عشق آباد در بخش قلعه نو، سد فشافویه، آبگیر قنبرآباد و رودخانه شور از جمله مهمترین زیستگاه های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران می باشند که به صورت مستمر پایش می شوند.

وی با اشاره به این که سال جاری برای اولین بار شاهد حضور فلامینگو در آبگیرهای جنوب تهران هستیم، توضیح داد: 32 گونه پرنده مهاجر از جمله اردک سرسبز، خروس کولی، خوتکا، انواع حواصیل، کشیم، انواع کاکائی، باکلان و آنقوت طی سال های گذشته در آبگیرهای جنوب استان تهران رویت و سرشماری شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در سرانجام با اشاره به این که با متخلفان شکار و صید پرندگان مهاجر طبق قانون برخورد می گردد، مطرح نمود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله شکار، صید و یا لاشه مشکوک هر گونه پرندگان مهاجر بلافاصله موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان و یا سامانه تلفنی 1540 اطلاع دهند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر با پنج بخش مرکزی، کهریزک، حسن آباد فشافویه، قلعه نو و خاوران در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 588

به "پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایش زیستگاه های پرندگان مهاجر در جنوب استان تهران شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید