پوستی شاداب در دوران بارداری داشته باشید

به گزارش تنها پیامک، زنان به محض باخبر شدن از بارداری، همه تلاش خود را می کنند تا باید و نباید های این دوران را در هر زمینه ای رعایت کنند، اما اغلب دوری از برخی لوازم آرایشی و بهداشتی را از قلم می اندازند.

پوستی شاداب در دوران بارداری داشته باشید

به گزارش، مادران نیاز به آرایش کردن را به دلیل رفع نشانه های خستگی و بی رمقی بارداری بیشتر از هر وقت دیگری احساس می کنند، اما به دلیل برخی ترکیبات شیمیایی خطرناک در این مواد و جذب آن توسط پوست، چاره ای جز ترک آن به طور موقتی ندارند.

زنان به محض باخبر شدن از بارداری، همه تلاش خود را می کنند تا باید و نباید های این دوران را در هر زمینه ای رعایت کنند، اما اغلب دوری از برخی لوازم آرایشی و بهداشتی را از قلم می اندازند. مادران نیاز به آرایش کردن را به دلیل رفع نشانه های خستگی و بی رمقی بارداری بیشتر از هر وقت دیگری احساس می کنند، اما به دلیل برخی ترکیبات شیمیایی خطرناک در این مواد و جذب آن توسط پوست، چاره ای جز ترک آن به طور موقتی ندارند.

از آن جا که میزان سمی بودن مواد شیمیایی در برخی محصولات موجود در بازار مبهم است، بهتر است در استفاده از آن ها محتاط بود یا در صورت امکان مصرف آن را برای مدتی کنار گذاشت.

حتی توصیه می شود با پزشک متخصص پوست مشورت شود تا جایگزین کم خطرتر و مناسبی را معرفی کند. در این مطلب شما را با برخی از ممنوعه های بهداشتی و آرایشی آشنا می کنیم.

به علت تغییرات هورمونی این دوران و تابش نور آفتاب، احتمالا لکه های تیره رنگی روی پوست ظاهر می شود.

استفاده از کرم های ضد آفتاب برای جلوگیری از ایجاد این لکه ها توصیه می شود، اما به دلیل وجود برخی ترکیبات شیمیایی مانند اکسی بنزون یا آووبنزون، استفاده از این کرم در دفعات و میزان زیاد می تواند در رشد سیستم عصبی کودک اختلال ایجاد کند.

البته دلیل قطعی درخصوص خطرات جذب مواد موجود در این کرم ها و تهدید سلامت جنین گزارش نشده است. برای محافظت از آفتاب، به جای کرم های ضد آفتاب شیمیایی از محافظ جسمی یا طبیعی در برابر آفتاب یا ضد آفتاب هایی با SPF 15 استفاده شود.

رتینوئید ها و ویتامین آ، ترکیبی است برای جوان سازی و کاهش چین و چروک که در اغلب کرم های پوست از جمله مرطوب کننده ها وجود دارد. این ترکیب بازسازی پوست را تسریع و از تجزیه کلاژن جلوگیری می کند.

مصرف مقدار زیاد ویتامین A یا رتینوئید ها در دوران بارداری برای جنین مضر است. اگرچه با قطعیت نمی توان گفت که مصرف موضعی این مواد و جذب آن از طریق پوست نیز می تواند روی جنین تأثیرگذار باشد با این حال اغلب پزشکان احتیاط در مصرف آن را توصیه می کنند.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 720

به "پوستی شاداب در دوران بارداری داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوستی شاداب در دوران بارداری داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید