پیش بینی ساعات پرترافیک جاده ها تا 13 فروردین

به گزارش تنها پیامک، معاون مرکز مدیریت راه های کشور بیان کرد: مردم برای بازگشت از سفرهای نوروزی و عزیمت به شهرهای خود کوشش نمایند بر اساس شرایط ترافیکی ساعات و زمان بندی خود را تغییر دهند تا شاهد کاهش تصادفات و مدیریت ترافیک بهتری باشیم.

پیش بینی ساعات پرترافیک جاده ها تا 13 فروردین

مهدی مخبر در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده و مشاهدات موجود از محورهای مواصلاتی کشور، تردد در محور چالوس در راستا جنوب به شمال تا اطلاع بعدی ممنوع بوده که به احتمال زیاد تا اوایل ساعات صبح فردا (13 فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.

وی اضافه نمود: تردد در محورهای شمالی از جمله محور چالوس و آزادراه تهران-شمال در راستا شمال به جنوب روان گزارش شده و ممنوعیت تردد در این دو محور در راستا جنوب به شمال برقرار است که البته این ممنوعیت و محدودیت تردد بسته به حجم ترافیک از سوی پلیس راه در بازه های زمانی مختلف ممکن است تغییر کند.

معاون مرکز مدیریت راههای کشور درباره آخرین شرایط محورهای مواصلاتی از نظر ترافیکی و مداخلات جوی گفت: هم اکنون در محور هراز در راستا شمال به جنوب ترافیک سنگینی در محدوده تونل شماره 1 و محدوده بایجان گزارش شده است و در محور فیروزکوه آزادراه قزوین-رشت تردد روانی وجود دارد. البته هیچ گونه مداخلات جوی در این محورها گزارش نشده است.

مخبر ادامه داد: در سایر محورهای مواصلاتی هیچ گونه محدودیت ترافیکی وجود ندارد اما در آزادراه قزوین-کرج در محدوده پایانه شهید کلانتری در راستا بازگشت ترافیک سنگینی وجود دارد و تردد در دیگر محورهای مواصلاتی بدون محدودیت ترافیکی و مداخلات جوی برقرار است.

وی درباره پیش بینی ها و سناریوهای احتمالی برای ساعات پرترافیک در محورهای شمالی تا فردا اظهار کرد: در محور چالوس پیش بینی می گردد در بازه زمانی ساعت صفر بامداد تا ساعت 23 فردا تردد روانی در راستا جنوب به شمال داشته باشیم اما در راستا شمال به جنوب پیش بینی می گردد از ساعت 7 صبح فردا به مدت حدود یک ساعت ترافیک سنگینی در این محور به وجود بیاید. بعلاوه در بازه های زمانی ساعات 9 صبح تا 14 و 16 تا 21 فردا ترافیک نیمه سنگین در راستا شمال به جنوب محور چالوس پیش بینی می گردد که البته مداخلات جوی خاصی در این سوال پیش بینی نشده است.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور اضافه نمود: بعلاوه پیش بینی کارشناسان این مرکز برای محور هراز این گونه است که در ساعت صفر امشب تا ساعت 23 فردا ترافیک نیمه سنگین در راستا جنوب به شمال و در بازه زمانی ساعت 1 بامداد تا 9 صبح و ساعت 10 صبح فردا تا 23 ترافیک نیمه سنگین در این محور در راستا شمال به جنوب به وجود بیاید. بعلاوه برای محور فیروزکوه نیز پیش بینی می گردد از ساعت 10 صبح تا 11 صبح فردا ترافیک نیمه سنگین در راستا جنوب به شمال وجود داشته باشد اما در همه ساعات فردا تردد روانی برای راستا شمال به جنوب محور فیروزکوه پیش بینی می گردد.

مخبر تاکید نمود: به همه مردم توصیه می کنیم که ترافیک را توزیع نمایند و زمان بندی سفرهایشان را اینگونه تنظیم نمایند. بر این اساس بهتر است از همین امروز سفرهای بازگشتشان را شروع نمایند و می توانند تا روز 14 فروردین ماه بازگشت خود از سفرهای نوروزی را برنامه ریزی نمایند.

وی گفت: اگر اینگونه سفرهای بازگشت مردم برنامه ریزی گردد شاهد کاهش تصادفات و تاخیرهای زیاد در محورهای مختلف خواهیم بود. بعلاوه بر اساس اطلاعیه ای که پلیس راه اعلام نموده اگر محوری با حجم ترافیک بالا روبرو گردد ممکن است محدودیت و ممنوعیت های تردد در آن محور اعمال گردد و اجرای این سیاست بسته به حجم ترافیک ممکن است، تغییر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2757

به "پیش بینی ساعات پرترافیک جاده ها تا 13 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ساعات پرترافیک جاده ها تا 13 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید