اخبار سیاسی

چین خواهان پیشبرد فرایند سیاسی در سوریه شد

معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل خواهان پیشبرد فرایند سیاسی سوریه و کاهش درد و رنج مردم این کشور شد.

25 اردیبهشت 1400

در هر ساعت 9 گرم اورانیوم 60 درصد فراوری می کنیم

رییس سازمان انرژی اتمی ضمن تایید دستیابی ایران به اورانیوم تا 60 درصد غنی شده گفت: نیمه شب پنجشنبه به اورانیوم 60 درصد رسیدیم و الان حدود 9 گرم از آن را در اختیار داریم.

23 اردیبهشت 1400

جوابیه گروه سام به خبر عدم وجود خط فراوری محصولات سامسونگ در ایران

گروه سام ضمن تاکید بر اینکه به عنوان یک بخش خصوصی ایرانی در تمام برنامه های فراوریی خود تابع سیاست های کلان مالی کشور هستیم، اظهار داشت درهای خطوط فراوری سام، به روی بازدیدکنندگان گشوده است.

20 اردیبهشت 1400

جلسه اعضای برجام با آمریکا بدون حضور ایران

ایرنا نوشت: ساعاتی پس از سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام، سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین از جلسه غیر رسمی اعضای گروه چهار به علاوه یک و آمریکا، بدون حضور ایران اطلاع داد.

18 اردیبهشت 1400

بازتاب سفر لاوروف به تهران در رسانه های روسیه

ایرنا نوشت:رسانه های روسیه سفر سرگئی لاوروف وزیرخارجه روسیه به ایران در 24 فروردین و همچنین مصاحبه وی با ایرنا را به صورت گسترده ای بازتاب دادند.

15 اردیبهشت 1400

آمریکا و انگلیس بر حمایت از اوکراین تأکید کردند

وزیر امور خارجه انگلیس دقایقی پیش در توییتی ضمن ابراز مخالفت با کوشش روسیه برای بی ثبات کردن اوکراین، اطلاع داد که لندن و واشنگتن توافق نموده اند که مسکو به سرعت تنش ها را کاهش داده و به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.

14 اردیبهشت 1400

روسیه تهدیدهای آمریکا را بی ارزش می داند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی کاخ کرملین اظهار داشت که تکرار تهدیدها و خط و نشان کشیدن های مقامات واشنگتن برای مسکو دیگر بی ارزش است.

14 اردیبهشت 1400

موزه های تهران هم تعطیل شدند

در پی اعلام شرایط قرمز کرونایی در تهران و بنا به دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تمامی موزه های شهر و استان تهران از امروز (18 فروردین ) تعطیل شدند.

8 اردیبهشت 1400

30 درصد از اتوبوس های بخش خصوصی فعال نیست

خبرگزاری خبرنگاران- معاون شهرداری تهران باتوجه به اینکه 30 درصد از اتوبوس های بخش خصوصی، فعالیت نمی نمایند، گفت: اگر مصوبه شورای شهر در چهار ماه آینده اجرا نشود شرایط برای همه سخت تر خواهد شد.

7 اردیبهشت 1400

ظریف با وزیر خارجه قطر ملاقات کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اولین مقصد سفرش به دو کشور منطقه و در دوحه با همتای قطری ملاقات و مصاحبه کرد.

6 اردیبهشت 1400

ادامه اعتراضات در میانمار

تظاهرکنندگان در میانمار امروز (دوشنبه) با بی اعتنایی به اقدامات ارتش در سرکوب راهپیمایی های اعتراضی، اعتراض هایی را برای احیای دولت آنگ سان سوچی و درخواست برای مخالفت های هماهنگ سراسری برگزار کردند.

6 اردیبهشت 1400

ترکیه تور دارد که لغو شود؟!

شش روز پس از درخواست وزیر بهداشت برای توقف یک هفته ای رفت و آمد با ترکیه، ستاد ملی کرونا به لغو تورهای ترکیه رأی داد، اما برای پروازهای آن هیچ محدودیتی اعمال نکرد. برخی آژانس داران گردشگری می گویند: آن چنان که تصور می شود تور گردشگری برای ترکیه وجود ندارد...

2 اردیبهشت 1400

عقب نشینی محسن رضایی از گرا دادن بعد از نقدها دولتی ها

محسن رضایی در توییتی نوشت: در مصاحبه با فایننشال تایمز به آمریکایی ها هشدار دادم که اجازه ادامه تحریم ها را نخواهیم داد و با عقب راندن آمریکایی ها تحریم ها را لغو یا بی اثر می کنیم.

2 اردیبهشت 1400

موانع انتخاباتی 1400 برای 14فدراسیون، سهم وزارت سلطانی فر چقدر است

خبرنگاران - گروه ورزش: فدراسیون های ورزشی و برگزاری انتخابات آنها همه ساله بخشی از ترافیک کاری وزارت ورزش و حواشی پیرامون این وزارتخانه را موجب می شوند. این دغدغه و حواشی خیلی پررنگ تر از همواره به چشم می آیند وقتی انتخابات فدراسیون ها برای سالی مورد...

31 فروردین 1400

سنای فرانسه با ممنوعیت ادای فرایض مذهبی در دانشگاهها موافقت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، اعضای حزب جمهوریخواه راست میانه فرانسه افزودن یک بند قانونی به پیش نویس لایحه ای را پیشنهاد دادند که نمازگزاران را از ادای فرایض مذهبی در سرسراهای دانشگاه ها و همچنین انجام فعالیت های مذهبی که ممکن است مانع از...

27 فروردین 1400

ایتالیایی ها در اعتراض به اصلاحات اجتماع کردند

به نقل از رادیو آلمان، تظاهرات کنندگان در ایتالیا اعتراض خود را نسبت به سیاست های ماتئو رنتسی نخست وزیر این کشور در مورد اعمال اصلاحات در قانون اساسی اعلام کردند.

26 فروردین 1400

پوشش خبری سفر پوتین به چین

رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس بریکس وارد شیامن در شرق چین شد.

26 فروردین 1400

مرزهای کانادا و آمریکا همچنان بسته هستند

کانادا اعلام نموده است که مرزهای مشترک این کشور با آمریکا همچنان به مدت حداقل یک ماه دیگر به دلیل بحران شیوع کرونا بسته خواهند بود.

26 فروردین 1400

اتریش خواهان افزایش فشارها بر یونان در پذیرش و تامین پناهندگان شد

وزیر امور خارجه اتریش خواهان افزایش فشارها بر یونان برای تامین پناهندگان و جلوگیری از انتقال آنها به کشورهای دیگر شد.

26 فروردین 1400

ظریف: تبادلات عالی ایران و چین در گسترش همکاری های جهانی به اوج رسید خبرنگاران

وزیر خارجه گفت: گفتگو بسیار خوب با همتای چینی اش در زمینه گسترش همکاری های دوجانبه، منطقه ای و جهانی در چارچوب مشارکت استراتژیک جامع، با امضای نقشه راه استراتژیک 25 ساله و تاریخی به اوج رسید.

25 فروردین 1400
تعداد: (394)