چرا ادامه یافتن سریال بازی تاج و تخت نمی تواند خاتمه بدش را ترمیم کند؟

به گزارش تنها پیامک، بازی تاج و تخت با یک پایان بندی بسیار بد به پایان رسید، به طوری که حتی اگر اچ بی او برای اصلاح اشتباهاتش ادامه­ ای هم برای آن بسازد؛ اشتباهات فصل آخر تصحیح نخواهند شد.

چرا ادامه یافتن سریال بازی تاج و تخت نمی تواند خاتمه بدش را ترمیم کند؟

بازی تاج و تخت براساس رمان نغمه یخ و آتش نوشته آر.آر.مارتین در 8 فصل، داستان خانواده­ ها­ی اصیلی را در قاره خیالی وستروس شامل جنگ قدرت و پویایی آن­ ها برای تصاحب تخت آهنین را به تصویر کشید. هنگامی که این مجموعه به فصل چهارم خودش رسید، از آن چه در کتاب­ ها­ی محبوب آمده بود پیشی گرفت و خالقان سریال یعنی دیوید بنیوف و دی بی وایس را برای خلق شخصیت­ ها آزاد گذاشت.

به نام یکی از معروف­ ترین مجموعه­ ها­ی تاریخ تلویزیون، انتظارات بالایی برای انتها سریال و نحوه اتمام داستان شخصیت­ ها­ی دوست داشتنی آن وجود داشت. در انتها داستان خواهران و برادران استارک (به جز راب و ریکون) هر کدام راهی متفاوت برای خود برگزیدند: جان اسنو ادعا­ی تارگرین بودن خود را برا­ی سفر به آن­ سوی دیوار، رها کرد. سانسا ملکه وینترفل شد، آریا برای اکتشافات بیشتر در وستروس رفت و بران پادشاه شد. علاوه بر این، در مورد لنیستر­ها؛ تیریون دست پادشاه شد در حالی که سرسی و جیمی هنگام فرو­ریختن قلعه سرخ جان باختند. تفرقه انگیز­ترین اتفاق زمانی رخ داد که دنریس، مادر اژدها و وارث تارگرین، پس از نابودی مرکز، از طریق جان کشته شد.

پس از پخش قسمت انتهای بازی تاج و تخت در ماه می 2019، طرفداران در سراسر جهان از اچ بی او خواستند تا فصل هشتم را کاملا بازسازی کند. در حالی که عده ­ای از طرفداران با انتها سریال مسئله ای نداشتند، عده ای دیگر بر این باور بودند که ارزش پیشرفت کاراکتر­ها در 8 فصل، نابود شده است و بسیاری از نتایج با عجله ساخته شده ­اند. در حال حاضر با توجه به پروژه هایی چون سریال خانه اژدها (اسپین آف مورد انتظار همین سریال)، خبری مبنی بر بازسازی فصل هشتم وجود ندارد.

گزینه بعدی ساختن دنباله­ ای است که شامل کاراکتر­ها­ی محبوب بازه­ ها­ی زمانی متفاوت بازی تاج و تخت باشد تا با استفاده از آن، برداشت بد طرفداران اصلاح شود. متاسفانه، با کشته شدن بسیاری از کاراکتر­ها حتی ساخت یک دنباله تازه هم نمی تواند نابود شدن داستان آن­ ها را اصلاح کند زیرا جایی برای کاراکتر­ها­یی چون دنریس و جیمی وجود ندارد مگر این که فصل هشتم مجددا اصلاح شود.

مثال­ ها­یی از بازسازی سریال­ ها­یی با انتها بندی بد یا ضعیف هم چون دکستر، برای طرفداران هیجان ­انگیز است، زیرا مجموعه می­ تواند انتها رضایت بخش ­تری داشته باشد. همانند انتها باز بازی تاج و تخت برای استارک­ ها، انتها دکستر هم مبهم بود و به مجموعه اجازه می ­داد تا بازگشته و اشتباهات خود را اصلاح کند.

مشکل سریال بازی تاج و تخت این است که برخلاف دکستر، نمی تواند یک شخصیت اصلی را برای اصلاح انتها مجموعه بازگرداند. با توجه به تعداد بالا­ی کاراکتر­ها­، برای بازسازی سریال تعداد زیادی از شخصیت­ ها باید دوباره استخدام شوند که این موضوع با توجه به برنامه کاری شلوغ بازیگران تقریبا غیرممکن است. حتی اگر بازی تاج و تخت تنها بر روی یکی از شخصیت­ ها مانند جان یا سنسا هم متمرکز شود، باز هم برای تغییر چشم انداز مجموعه اصلی کافی نخواهد­ بود.

بازی تاج و تخت، استارک­ ها را با انتهای که مبهم بود رها کرد تا شاید بتوان آن را به صورت مجموعه ­ای جدا ادامه داد. اما موضوع مهم این است که استارک ها مهم­ ترین قسمت انتها مجموعه نبودند. به جز انتخاب بران به نام پادشاه، بسیاری از طرفداران با این موضوع که سانسا به طور مستقل وینترفل را اداره کند، آریا برای کشف وستروس و جان پس از کشتن دنریس با وحشی ها برود؛ موافق بودند. این موضوع که دنریس به دلیل کشته شدن دیگر نمی تواند به ملکه دیوانه تغییر کند و این که جیمی به دلیل مردن زیر آوار برای محافظت از سرسی نمی تواند شخصیت خود را کامل کند؛ از داستان هایی هستند که بازی تاج و تخت باید آن ها را اصلاح کند.

شاید اگر بازی تاج و تخت یک دهه دیگر صبر کند تا شخصیت های مجموعه را بازگرداند، طعم بد انتها از بین برود. اما ممکن است هم چنان برای حفظ میراث نهایی مجموعه کافی نباشد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1785

به "چرا ادامه یافتن سریال بازی تاج و تخت نمی تواند خاتمه بدش را ترمیم کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ادامه یافتن سریال بازی تاج و تخت نمی تواند خاتمه بدش را ترمیم کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید