چرا خیلی ها دوست دارند در کسب و کارهایی مثل دیجی کالا به کار مشغول شوند؟

به گزارش تنها پیامک، کیوان نقره کار - کارآفرین ملی در حوزه آموزش: برندهای ایرانی در حوزه تکنولوژی با وجود همه موانع، تهدیدها و تحدیدها در راستا پیشرفت و توسعه قرار دارند.

چرا خیلی ها دوست دارند در کسب و کارهایی مثل دیجی کالا به کار مشغول شوند؟

اخیرا ایران تلنت گزارشی با عنوان برند محبوب کارفرمایی تهیه و منتشر کرده که در آن محبوب ترین برندهای کارفرمایی ایران - که عموما در حوزه تکنولوژی هستند- بر اساس نتایج یک آمایش میدانی معرفی شده اند که به نظر می رسد اصالت این گزارش قابل اطمینان است.

بر اساس نتایج این پژوهش، دیجی کالا محبوب ترین مقصد شغلی برای برای کارجویان است. بعد از دیجی کالا مپنا و اسنپ در رده های دوم تا سوم این رقابت ایستاده اند.

در تحلیل این گزارش می توانیم بگوییم که وقتی می بینیم مجموعه ای انتخاب اول تعداد زیادی از کارجویان است، این مجموعه آنقدر عملکرد درستی داشته که احتمالا انتخاب اول خیلی از مشتری ها نیز خواهد بود. کیفیت ارائه خدمات چه در داخل سازمان چه در بیرون آن است که اعتبار یک برند را تقویت می کند و تصویر بیرونی آن برند را درخور و خوب نشان می دهد.

نکته ای که کسب و کارهای محبوبی مثل دیجی کالا نباید از آن غافل شوند، وقتی یک برند به عنوان مقصد ایده آل شغی کارجویان معرفی می شود، تقاضا به سمت این سازمان ها سرازیر می شود و این در حالی است که کارفرما برای انتخاب افراد با محدودیت روبرو است.

اگر تعداد افراد لایقی که برای یک پوزیشن شغلی درخواست می دهند و به خاطر محدودیت های ناگزیر، انتخاب و استخدام نمی شوند زیاد شود، نارضایتی علیه برند شکل می گیرد و ممکن است حتی از سوی رقبا مشکلاتی ایجاد شود که منجر به کاهش محبوبیت برند شود.

استراتژی درست برای برندی مثل دیجی کالا که برای دو سال پیاپی به عنوان محبوب ترین مقصد شغلی انتخاب شده است قدردانی از این موقعیت به همراه توسعه آهسته و پیوسته سازمان است. البته من فکر می کنم مدیران هوشمند دیجی کالا حتما به شیوه درست راه رفتن روی لبه این تیغ آگاهند.

ماجرا فقط دستمزد نیست

یکی از عواملی که یک برند را برای کارجویان مجذوب کننده می کند، حقوق و مزایای منصفانه است. ممکن است این سوال در فکر خیلی از فعالان اکوسیستم استارت آپی کشور شکل بگیرد که آیا برای مثال دیجی کالا به خاطر پرداخت حقوق بالا دو سال پیاپی رتبه نخست را کسب می کند؟ من فکر می کنم جواب این سوال خیر است. خیلی از مجموعه های دیگر هم هستند که این مجذوب کنندهیت دستمزدی را دارند.

دیجی کالا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در عرصه تکنولوژی در کشور شناخته می شود و شرایطی را فراهم کرده که افراد در آن می توانند ارتقا شغلی با توانمندی های خودشان تجربه کنند و امکان توسعه فردی برای آن ها فراهم است. لذت خودشکوفایی لذتی است که تجربه کردن آن آدم ها را راضی و راضی می کند.

در چنین شرایطی، هم فرد می تواند فضای بهتری را برای کار تجربه کند هم سازمان با استفاده از افراد نخبه و توانمند در جهت توسعه قرار می گیرد و این به نفع هر دو سر معادله است. جسور بودن و چابک بودن مدیران یک کسب و کار یکی دیگر از عواملی است که می تواند جوانان با استعداد و انگیزه را جذب یک محیط کاری کند. من فکر می کنم دیجی کالا هم چنین ویژگی هایی را دارد.

در نظر داشته باشیم خیلی از افرادی که جذب این سازمان می شوند احتمالا خودشان در آینده کارآفرین می شوند برای همین جذب محیط کاری می شوند که به آن ها فرصت رشد بدهد و این فرآیند جذب، توسعه سازمان را هم روی ریل سرعت قرار می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1401 بروزرسانی: 31 شهریور 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3083

به "چرا خیلی ها دوست دارند در کسب و کارهایی مثل دیجی کالا به کار مشغول شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خیلی ها دوست دارند در کسب و کارهایی مثل دیجی کالا به کار مشغول شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید