چین: غرب رو به افول است، آمریکا بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است خبرنگاران

به گزارش تنها پیامک، رئیس جمهور چین در اظهاراتی آمریکا را منشأ هرج و مرج در دنیای امروز دانسته و این کشور را بزرگترین تهدید برای امنیت و توسعه کشور خود توصیف نموده است.

چین: غرب رو به افول است، آمریکا بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در ادامه تنش های لفظی میان مقام های چینی و آمریکایی این بار شی جین پینگ، رئیس جمهور جمهور در اظهاراتی آمریکا را بزرگترین تهدید برای امنیت کشور خود دانسته است.

رئیس جمهور چین در این خصوص گفت: آمریکا بزرگترین تهدید برای امنیت و توسعه کشور مان است.

وی همچنین در ادامه اضافه نمود: بزرگترین منشأ هرج و مرج در دنیای امروز آمریکاست.

شی جین پینگ همچنین در مورد چشم انداز مالی کشورش هم اظهاراتی را بیان داشت و گفت که شرق رو به رشد و غرب در حال افول است.

نشریه نیویورک پست به نقل از روزنامه نیویورک تایمز گزارش نموده که این اظهارات شی جین پینگ در یک وبسایت دولتی منتشر شده است.

تنش ها بین آمریکا و چین طیف گسترده ای از موضوعات شامل مسائل مالی، تجاری، ژئوپلیتیکی و استراتژیک را در بر می گیرد و با مداخله جویی های مکرر واشنگتن در اموری از قبیل هنگ کنگ، تایوان و اختلافات ارضی در دریای چین جنوبی و شرقی شدت گرفته است.

علی رغم بعضی حدس و گمان ها از احتمال تغییر رویکرد واشنگتن نسبت به پکن با روی کار آمدن جو بایدن اظهارات اخیر تعدادی از مقام های دولت بایدن درخصوص چین و روسیه نشان داد آنها نیز همان سیاست های سرکوبگرانه دولت پیشین به ریاست ترامپ را دنبال می نمایند.

تا به امروز بعضی از مقام ها و گزینه های پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اظهارات خود سخنانی ضدچینی را مطرح نموده اند؛ از جمله آدواله والی آدیمو گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای قائم مقامی وزارت خزانه داری که گفته با اقدامات و رویه های غیرمنصفانه مالی چین مقابله خواهد نمود.

آدام فیلیپ دیویدسون فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام موسوم به ایندوپاکام هم روز گذشته خواهان افزایش بازدارندگی آمریکا در برابر چین شد.

دیویدسون بامداد سه شنبه طی سخنرانی در همایشی گفت: بزرگترین تهدید برای آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام، کاهش بازدارندگی معمول در برابر چین است. این یک حقیقت بنیادین است.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هم اوایل اسفند ماه در سخنانی گفته بود که چین نخستین چالش است که آمریکا با آن روبرو است.

وی که در اولین کنفرانس خبری خود از زمان تصدی پست وزارت دفاع صحبت می کرد، اضافه نمود: باید در برابر روسیه و چین، تروریسم و شرایط افغانستان متحد شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1537

به "چین: غرب رو به افول است، آمریکا بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: غرب رو به افول است، آمریکا بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید