4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

به گزارش تنها پیامک، اجرای کامل دکوراسیون حمام ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما باید توجه داشته باشید که چیدمان حمام نیز مانند چیدمان سایر قسمت های منزل مهم است. برای اجرای دکوراسیون حمام، نکات زیادی درباره نقشه اولیه، رنگ و حتی دیوارپوش ها باید رعایت گردد. بعلاوه تصاویری از اجرای نکات مطرح شده در دکوراسیون حمام را نیز می توانید در ادامه متن ببینید.

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - طراحی فضای داخلی منزل یکی از اولین مسائلی است که با اسباب کشی به منزل جدید، ذهن را مشغول می نماید. یکی از فضا هایی که هر روز از آن استفاده می کنیم، حمام است؛ بنابراین برای داشتن منزلی زیبا، باید به دکوراسیون حمام به اندازه بقیه قسمت های منزل مانند آشپزخانه و هال پذیرایی توجه کرد.

1. نقشه

اگر در حال ساخت منزل هستید و یا امکان تغییر محل وان، دوش و یا روشویی را دارید، برای طراحی اولیه دکوراسیون حمام، بهتر است فضا را دل باز و آرامش بخش طراحی کنید.

محل قرار دریافت هر کدام از اجزای حمام نیز بسیار مهم است. برای مثال تعبیه یک دیوار جدا کننده یا در نظر دریافت قسمتی برای نصب پرده حمام جهت حفظ حریم شخصی می تواند نقش زیادی در ایجاد آرامش خیال داشته باشد.

باید توجه داشته باشید که طراحی اولیه دکوراسیون حمام و ساختن یک طرح ذهنی، باید پیش از هرگونه اقدام برای خرید صورت بگیرد. هنگام طراحی، فضا هایی را برای قراردادن وسایل در نظر بگیرید. تعبیه فضایی مانند کمد یا کابینت در حمام، یاری زیادی به ایجاد نظم و مرتب بودن آن می نماید. علاوه بر نصب کابینت برای دور از چشم قرار دادن وسایلی مانند حوله و مواد شوینده، می توانید برای قرار دادن لوازم تزئینی و یا گیاهان قفسه هایی را نیز در نظر بگیرید.

2. رنگ

هنگام انتخاب دکوراسیون حمام، خود را محدود به هیچ رنگ خاصی نکنید. برای قسمت های مختلف حمام، رنگ های زیبا را در نظر بگیرید. دیوار های رختکن یکی از مکان هایی است که می توانید از این رنگ ها بهره ببرید. در انتخاب رنگ کاشی ها در دکوراسیون حمام خلاق باشید. سقف حمام ها معمولا به رنگ سفید است، در حالی که یک گزینه خلاقانه برای اجرای متفاوت دکوراسیون، انتخاب سقف های رنگی است.

یکی از مد های طراحی داخلی سال 2018، انتخاب رنگ های مشابه است؛ بنابراین باید به همخوانی رنگ های دیوار با چینی آلات بهداشتی روشویی و وان و همچنین کاشی ها توجه داشته باشید.

انتخاب رنگ های سفید یا خنثی، علاوه بر روشن کردن فضا، ظاهری جذاب به دکوراسیون حمام شما می بخشد. استفاده از یک رنگ، ظاهری دو بعدی به حمام شما خواهد داد، بنابراین برای ایجاد عمق در محیط هم می توانید از یک طیف رنگی تند و شاد بهره ببرید. برای مثال اگر صورتی انتخاب شماست، از رنگ های مرجانی و صورتی صدفی نیز در طراحی یاری بگیرید. استفاده از طیف رنگ های آبی، حس ساحل و دریا را به فرد القا می نماید.

3. دیوار ها

در انتخاب دیوارپوش ها از طرح و رنگ های مختلف بهره ببرید تا ظاهر فضا را تغییر دهید. همچنین بهتر است از دیوارپوش های چسبی استفاده نکنید، چون به علت رطوب حمام، به مرور زمان ورم نموده و از دیوار کنده می َشوند. برای مثال دیوارپوش های وینیل طرح دار مناسب استفاده در حمام است. در حقیقت به کار بردن دیوارپوش طرح دار در دکوراسیون حمام، فضا را خاص جلوه می دهد.

4. کفپوش

برای انتخاب کفپوش حمام، گزینه های زیادی با ظاهر زیبا وجود دارند، ولی از آنجا که حمام محیطی مرطوب است، ریختن آب روی کفپوش های معمولی، باعث لیز شدن سطح آن ها می گردد. هر چه سطح کفپوش براق تر باشد، احتمال لیز شدن آن افزایش می یابد؛ بنابراین در انتخاب کفپوش برای دکوراسیون حمام، علاوه بر زیبایی، به جنس و کیفیت آن نیز توجه کنید. رنگ کف پوش را نیز متناسب با رنگ دیوار ها انتخاب کنید، زیرا رنگ های ناهمگون باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می َگردد.

با توجه به آنچه گفته شد، نکات زیر به طور خلاصه باید در طراحی دکوراسیون حمام رعایت شوند:

  • پیش از آغاز پیاده سازی عملی دکوراسیون، بصورت ذهنی محل قرار دریافت وسایل حمام را تعیین کنید. این کار به شما یاری می نماید درک بهتری از محیط پیدا نموده و لوازم درستی را برای دکوراسیون حمام انتخاب کنید.
  • برای قرار دادن وسایل می توانید از کابینت و قفسه های مختلف که روی دیوار یا روی زمین قرار می گیرند، یاری بگیرید؛ بنابراین وسایلی مانند شوینده ها و حوله ها را در کابینت و بطری های زیبا و وسایل تزئینی روی قفسه ها قرار می گیرند.
  • از رنگ ها در دکوراسیون حمام یاری بگیرید. کاشی های حمام را با لوازم و وان ست کنید تا حمام منزلتان فضای شادتری داشته باشد.
  • درست است که استفاده از المان های طرح دار در دکوراسیون فضا را کوچکتر نشان می دهد، اما یاری دریافت از طرح های مختلف را در فضا های منزل، به خصوص در دکوراسیون حمام، می تواند تاثیر زیادی در زیبا و خاص به نظر رسیدن محیط داشته باشد.
  • همچنین در انتخاب کفپوش و کاشی های حمام نیز علاوه بر ظاهر به کیفیت و جنس نیز توجه کنید.

در آخر

برای داشتن منزلی زیبا که مطابق روحیه شما دکور شده باشد، جرات به خرج دهید. دقت به جزئیات در چیدمان فضا های کوچک، حتی در دکوراسیون حمام، نشان از ذوق و سلیقه شما دارد. پس از خلاق بودن نترسید. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه مطلب تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی با 7 راه ارزان را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. شما از چه راهکارها و روش هایی دکوراسیون حمام استفاده می کنید؟ دیدگاه ها و نظرات خود را با ما و سایر همراهان مجله خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: independent

منبع: setare.com
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1486

به "4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید