آزمایش سوخت موشک حیاتی آرتمیس 1 موفقیت آمیز بود

به گزارش تنها پیامک، ناسا در کوشش بعدی خود برای انجام ماموریت آرتمیس یک، از موفقیت آمیز بودن آزمایش سوخت حیاتی این موشک اطلاع داد.

آزمایش سوخت موشک حیاتی آرتمیس 1 موفقیت آمیز بود

کوشش بعدی پرتاب آرتمیس یک ممکن است به زودی در هفته آینده انجام گردد، زیرا ناسا به تمام اهدافی که برای موفقیت آمیز دانستن آزمایش سوخت موشک خود در نظر گرفته بود، دست یافته است. ناسا مجبور شد افزودن سوخت فوق خنک شده به مخازن سیستم پرتاب فضایی را آزمایش کند تا تعمیراتی را که پس از کوشش دوباره برای انجام این ماموریت انجام داد، تایید گردد.

تیم زمینی در مرکز فضایی کندی یک نشت مداوم هیدروژن را مشاهده کردند که در آن موقع یکی از خطوط سوخت SLS را تحت تاثیر قرار داد؛ در نهایت کوشش های تیم ناموفق بوده و تصمیم به تعویق ماموریت گرفته شد.

تیم چند روز بعد متوجه شد که نشت زمانی اتفاق افتاده است که مخزن تقویت کننده هسته موشک SLS تحت فشار بیش از حد کوتاهی نهاده شد. برای جلوگیری از وقوع مشابه حادثه، تیم رویه ها را برای پر کردن مخزن موشک با پیشران تنظیم کرد که شامل انتقال آهسته تر دما و فشار برای جلوگیری از تغییرات سریعی است که می تواند باعث نشت گردد. مهندسان ناسا بعلاوه پس از کشف یک فرورفتگی کوچک در یکی از آن ها که ممکن است به نشت یاری نموده باشد، مهر و موم هیدروژن مایع موشک را جایگزین کردند.

در حالی که مهندسان در طول آزمایش سوخت با نشت هیدروژن دیگری روبرو شدند، کوشش های عیب یابی آن ها این بار جواب داد و نشت را به در حد مجاز رساند. این اقدام به آن ها اجازه داد تا آزمایش پیش فشار را انجام دهند که سطح فشار مخزن هیدروژن مایع را با آنچه که درست قبل از پرتاب واقعی تجربه می کرد، مطابقت دهد.

چارلی بلک ول تامپسون، مدیر راه اندازی آرتمیس 1 می گوید این آزمایش موفقیت آمیز بوده و تیم توانسته است تمام اهدافی را که قرار بود انجام دهد، به پایان برساند. ناسا اکنون داده های این آزمایش را قبل از تصمیم گیری در خصوص اینکه آیا می تواند پرتاب دیگری را برای این ماموریت در تاریخ هدف خود یعنی 27 سپتامبر برنامه ریزی کند یا خیر؟ ارزیابی خواهد نمود.

بیشتر بخوانید

منبع:engadget

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3084

به "آزمایش سوخت موشک حیاتی آرتمیس 1 موفقیت آمیز بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش سوخت موشک حیاتی آرتمیس 1 موفقیت آمیز بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید