آسیب به قلب با جراحی های غیرمرتبط با قلب امکان دارد؟

به گزارش تنها پیامک، جراحی های غیرمرتبط با قلب در شرایط بحرانی قبل از عمل، به ویژه در افراد مسن احتمال مرگ و میر بالایی دارد. ارزیابی قبل از عمل و اصلاح عواملی مانند کم خونی، کنترل عوامل التهابی و مسائل ریوی و کم کردن طول مدت جراحی جهت کاهش مرگ و میر بعد از جراحی یاری کننده خواهد بود.

آسیب به قلب با جراحی های غیرمرتبط با قلب امکان دارد؟

جراحی های غیر مرتبط با قلب نیز ممکن است به قلب شما آسیب برسانند!

پژوهش نو نشان میدهد، سالمندان معمولا در طول انواع مختلف جراحی - حتی جراحی هایی که به قلب مرتبط نیستند - از آسیب به سلول های قلب رنج می برند و این مسئله می تواند خطر مرگ و میر آنها ناشی از این جراحی ها را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

این تحقیق پدیده ای به نام آسیب های قلبی عروقی در طول عمل و یا PMI را آنالیز کرد. این پدیده به آسیب های نامحسوس قلب اشاره دارد که می توانند در طی یا بلافاصله بعد از هر نوع جراحی رخ دهند.

به گفته دکتر کریستین پائولر، نویسنده ارشد این مطالعه نو، بیماران مسن تر و کسانی که بیماری های قلبی دارند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند. با این حال، این شرایط به راحتی مورد کم توجهی قرار میگیرد، چرا که بیشتر بیماران مبتلا به این شرایط، درد قفسه سینه یا علائم دیگر ندارند.

تیم پائولر دریافت که PMI ممکن است بیش از آنچه پزشکان معمولا تصور مینمایند، اتفاق بیفتد: از بیش از 2000 بیمار پر خطر که آنالیز شدند، 1 نفر از 7 نفر بعد از جراحی غیر قلبی دچار PMI (آسیب های قلبی و عروقی در طول عمل) شد.

دکتر آلستیر فیلیپس، همیار رئیس شورای سرپرستی جراحان کالج آمریکایی قلب و عروق، گفت: این مسئله نشان می دهد که ما تعداد آسیب های قلب و عروقی که در جراحی های غیر قلبی رخ می دهند، را کم برآورد کردیم.

همه موارد این چنینی پیدا شدند، چرا که تمام بیماران تحت درمان در بیمارستان دانشگاه بازل در سوئیس، برای PMI با آزمایش نوتری آزمایش شدند: آزمایش تروپونین به اصطلاح آزمایش حساسیت بالا، که افزایش تروپونین پروتئین قلب را تعیین میکند.

فیلیپس شرح داد افزایش سطح تروپونین، نشانه ای از آسیب قلبی است.

آزمایشات تروپونین با حساسیت بالا چندین سال است که در اروپا و سایر نقاط استفاده شده اند، اما اخیرا در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده نخستین آزمایش تروپونین را در اوایل سال جاری تایید کرد.

فیلیپس که در این مطالعه دخالت نداشت، گفت همان طور که این تست به طور گسترده تر مورد استفاده قرار می گیرد، پزشکان قادر به مدیریت بهتر بیمارانی که دچار PMI میشوند، خواهند شد.

این یافته ها بر مبنای بیش از 2000 بیماری است که تحت جراحی های غیر قلبی از جراحی های زانو و پروستات گرفته تا جراحی جایگزینی استخوان لگن و برداشتن کیسه صفرا قرار گرفته اند.

در همه بیماران سطح تروپونین آنها قبل و بعد از جراحی مقدار گیری شد، زیرا آنها در معرض خطر ابتلا به PMI قرار داشتند: آنها یا بیش از 65 سال سن داشتند، یا سابقه بیماری قلبی، سکته یا بیماری شریانی محیطی (گرفتگی شریان های پا) داشتند.

به طور کلی، 1 نفر از 7 نفر دچار PMI شدند. و این بیماران در 30 روز پس از عمل جراحی شش برابر اندازه مرگ و میر بیشتری داشتند: 9 درصد درگذشتند، در مقابل تنها 1.5 درصد از بیماران بدون PMI جان خود را از دست دادند.

مطالعات اجرا شده نشان می دهند که بیشتر بیماران نشانه آشکاری ناشی از آسیب های قلبی نداشتند. تنها 6 درصد درد قفسه سینه داشتند، در حالی که 18 درصد هیچ گونه علائمی نداشتند که نشان دهند جریان خون و اکسیژن به سمت قلب دچار اختلال شده است.

به گفته پائولر، این یافته ها توصیه های اولیه را ارائه می دهند که غربالگری سیستماتیک PMI می تواند به بیماران یاری کند.

هیچ درمان واحدی برای PMI وجود ندارد. پائولر گفت: واکنش ها باید سنجیده شوند. PMI می تواند علل مختلفی داشته باشد و استراتژی مدیریت باید به طور مناسب انتخاب گردد.

به گفته فیلیپس، این استراتژی می تواند به معنی دارو باشد، برای مثال، استفاده از بتا بلوکرها برای کنترل ضربان قلب بیمار، یا استفاده از استاتین.

پائولر می گوید: پزشکان بعلاوه می توانند در بیمارانی که هرگز بیماری قلبی و عروقی در آنها تشخیص نداده شده بود، آنالیز های لازم برای بیماری قلبی عروق کرونر (شریان های مسدود شده قلب) را انجام دهند.

هیچ کس نمی گوید بیماران مسن تر و یا افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند باید از جراحی های لازم اجتناب نمایند.

به گفته فیلیپس، این پیغام به جای اینکه هشدار دهنده باشد، مثبت است.

وی گفت: ما اکنون یک ابزار نو داریم که باید به ما در بهبود شرایط بیماران پس از جراحی یاری کند.

به گفته پائولر، این پژوهش به اینکه آیا برخی از بیماران باید در مرحله اول از جراحی انتخابی اجتناب نمایند یا خیر، نمی پردازد.

وی گفت، تمام بیماران این مطالعه، پس از یک ارزیابی کامل، برای عمل جراحی پاکسازی شدند.

پائولر گفت: ارزیابی قبل از عمل معمولا به طور کامل در شیوه معمول بالینی، با در نظر گرفتن عوامل خطر مانند بیماری های قلبی، انجام میگردد.

وی اضافه کرد: داده های ما، گزینه ای برای بهبود مراقبت و نتایج بعد از انجام یک عمل جراحی را ارائه می دهند.

یافته های این تحقیق به صورت آنلاین در مجله Circulation منتشر شدند.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1889

به "آسیب به قلب با جراحی های غیرمرتبط با قلب امکان دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب به قلب با جراحی های غیرمرتبط با قلب امکان دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید