آپشن گردشگری به سرمایه گذار خارجی

به گزارش تنها پیامک، جذب سرمایه یکی از مهم ترین فعالیت های هر کشوری برای رونق بخشیدن به چرخه های مالی مختلف محسوب می گردد که یکی از آنها جذب سرمایه گذاران خارجی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است از همین رو ایران نیز همانند سایر کشورهای دنیا در حوزه گردشگری خود به جذب سرمایه گذاران خارجی اقدام نموده که به همین دلیل و جهت ایجاد اعتماد بیشتر به تضمین اصل سرمایه سرمایه گذاران خارجی پرداخته است.

آپشن گردشگری به سرمایه گذار خارجی

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

حسین اربابی، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست خبری روز گذشته گفت: برای جذب و افزایش سرمایه گذاری خارجی راه های تشویقی قابل توجهی را با تنقیح و تغییر قوانین در نظر گرفته ایم که یکی از آنها علاوه بر ایجاد قوانین تسهیل جهت سرمایه گذاری، تضمین اصل سرمایه سرمایه گذاران خارجی است زیرا با توجه به تبلیغات منفی و دروغینی که از ایران شده است یک نوع نگرانی در میان سرمایه گذاران خارجی شکل گرفته که برای از بین بردن این ترس وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دست به کار شده و اکنون اصل سرمایه سرمایه گذاران را تضمین می نماید به طوری که هر زمان که تمایل داشته باشند می توانند اصل سرمایه خود را از بخش گردشگری ایران دریافت نمایند.

وی درخصوص حجم سرمایه گذاری های خارجی در حوزه گردشگری اضافه کرد: سرمایه گذاران خارجی طی دو سال گذشته معادل یک میلیارد و 800 میلیون دلار در حوزه گردشگری ایران سرمایه گذاری نموده اند که این سرمایه ها در بخش های متنوعی همچون هتل، ساخت مجتمع های گردشگری و استارت آپ ها بوده است. معاون سرمایه گذاری امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان نمود: در حال حاضر بیش از دو هزار و 400 پروژه گردشگری در کشور در حال انجام است که ارزش آن حدود 200 هزار میلیارد تومان برآورد می گردد علاوه بر آن در دولت یازدهم تنها 11هتل پنج ستاره ساخته شده بود که با رشد 400 درصدی در سرمایه گذاری این بخش در دولت دوازدهم 44 هتل پنج ستاره به بهره برداری رسیده است.

اربابی گفت: با وجود اینکه از نظر اقتصاد گردشگری ایران رشد قابل توجهی داشته است اما همچنان یکی از بزرگ ترین چالش های ما در این حوزه نگرش حاکمیت است؛ زیرا هنوز ذهن مجموعه های حاکمیتی و مدنی در جست وجوی درآمدهای نفتی است در صورتی که باید ذهنیت و نگاه افراد نسبت به گردشگری کاملا مثبت گردد زیرا گردشگری تنها حوزه ای است که علاقه مندان آن می توانند با کمترین سرمایه ایجاد اشتغال نمایند به طوری که در حال حاضر افراد می توانند تنها با 50 تا 70 میلیون تومان یک اقامتگاه، بوم گردی و... راه اندازی نمایند. این صنعت می تواند به لحاظ ارزآوری جایگزین نفت گردد. وی در راستای سفر ارزان و راه چاره افزایش سفر توضیح داد: طبق تفاهم نامه ای که با بانک گردشگری در راستای سفر ارزان امضا نموده ایم این بانک 300 میلیارد تومان بودجه جهت تامین زیر ساخت های لازم برای سفر ارزان و 550 میلیارد تومان جهت ارائه وام سفر به خانوارهای ایرانی اختصاص داده تا با رونق دریافت سفر ارزان چرخه اقتصاد گردشگری نیز فعال گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 439

به "آپشن گردشگری به سرمایه گذار خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپشن گردشگری به سرمایه گذار خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید