انجام چه کارهایی می تواند مصرف برق و گاز را کاهش دهد؟

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - به گفته سخنگوی صنعت برق خاموش کردن حداقل یک لامپ روشنایی و استفاده از نور طبیعی روز، عدم باز نگه داشتن مستمر پنجره ها به صورت مداوم برای کاهش احتمال ابتلا به کرونا، کاهش سطح شعله بخاری ها و تنظیم دمای وسایل گرمایشی و پوشیدن لباس گرم در منزل از مهمترین و ساده ترین کارهایی است که می تواند مصرف برق و گاز را تا 10 درصد کاهش دهد.

انجام چه کارهایی می تواند مصرف برق و گاز را کاهش دهد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ،مصطفی رجبی مشهدی گفت: بر اساس پیش بینی های اجرا شده توسط سازمان هواشناسی کشور، سرمای هوا همچنان در یک هفته آینده تداوم خواهد داشت که این موضوع باعث افزایش مصرف گاز و برق در کشور می گردد.

وی ضمن درخواست از هموطنان در بخش های مختلف از جمله ادارات، خانگی و تجاری برای کاهش 10 درصدی مصرف انرژی اظهار کرد: این میزان صرفه جویی، امکان تامین برق پایدار و مطمئن را برای همه هموطنان فراهم خواهد ساخت.

سرمای هوا تامین گاز نیروگاه ها را با مشکل روبرو می نماید

سخنگوی صنعت برق اضافه نمود: سردی هوا موجب افزایش مصرف گاز در کشور می گردد که همین موضوع، تامین سوخت نیروگاه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

رجبی مشهدی با اشاره به همکاری صنعت برق و گاز برای تامین سوخت نیروگاه ها و جلوگیری از اختلال در تامین برق کشور، اعلام نمود: با این حال کاهش 10 درصدی مصرف برق و گاز می تواند، پایداری شبکه برق را افزایش و تامین برق و گاز سایر هموطنان را تسهیل کند.

وی در مورد راهکارهای کاهش 10 درصدی مصرف برق و گاز نیز گفت: برای این کار راه های ساده ای وجود دارد که از آن جمله می توان به خاموش کردن وسایل گرمایشی و روشنایی پس از اتمام کار ادارات و سازمان ها و بخش تجاری به خصوص در دو روز تعطیل آخر هفته و در بخش خانگی خاموش کردن حداقل یک لامپ روشنایی و استفاده از نور طبیعی روز، عدم باز نگه داشتن مستمر پنجره ها به صورت مداوم برای کاهش احتمال ابتلا به کرونا و کاهش سطح شعله بخاری ها و تنظیم دمای وسایل گرمایشی و پوشیدن لباس گرم در منزل از مهمترین و ساده ترین کارهایی است که می تواند مصرف برق و گاز را تا 10 درصد کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1566

به "انجام چه کارهایی می تواند مصرف برق و گاز را کاهش دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام چه کارهایی می تواند مصرف برق و گاز را کاهش دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید