اولین اقدام ضد اوبامایی ترامپ، سفیر آمریکا در کانادا استعفا کرد

به گزارش تنها پیامک به نقل از خبرگزاری فرانسه، بورس هیمان سفیر آمریکا در کانادا در واکنش به پیغام تیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا به سفرای واشنگتن در کشورهای مختلف مبنی بر استعفا از سمت های خود، از این سمت استعفا داد.

اولین اقدام ضد اوبامایی ترامپ، سفیر آمریکا در کانادا استعفا کرد

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

تیم انتقال قدرت رئیس جمهور آینده آمریکا، با صدور حکمی فراگیر از سفرای سیاسی آمریکا در کشورهای دیگر که پیشتر از سوی باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا منصوب شده اند خواسته است تا از روز ادای سوگند دونالد ترامپ از سمت های خود کناره گیری نمایند.

مراسم ادای سوگند ترامپ 1 بهمن (20 ژانویه) برگزار می گردد و دوران ریاست جمهوری وی به طور رسمی از آن روز شروع خواهد شد.

در همین رابطه مارک گیلبرت سفیر آمریکا در نیوزیلند، نیز دیروز آدینه در پیامی توئیتری ضمن اعلام خبر برکناری جمعی سفرای آمریکا نوشت: 20 ژانویه خواهم رفت.

این دیپلمات آمریکایی به روزنامه نیویورک تایمز گفت: این حکم، زندگی شخصی وی را به هم زده و باعث شده برای تمدید ویزا تا زمانی که سال تحصیلی فرزندانش تمام گردد، به زحمت بیفتد.

مقامات تیم انتقالی ترامپ و وزارت خارجه آمریکا تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

یک مقام ارشد تیم انتقالی ترامپ در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت: هیچ نیت سوئی در تغییر سفرا و نمایندگان خارج کشور هم زمان با تغییر دولت وجود ندارد، بلکه این موضوعی ساده است همان طور که دستیاران سیاسی در کاخ سفید و سازمان های فدرال عوض می شوند.

بر اساس گزارش ها، ترامپ در قبال افرادی که از سوی اوباما در پست های سیاسی مشغول به کار شده اند، موضعی سخت گیرانه دارد و با بسیاری از دستاوردهای سیاست داخلی و خارجی وی مخالف است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 340

به "اولین اقدام ضد اوبامایی ترامپ، سفیر آمریکا در کانادا استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقدام ضد اوبامایی ترامپ، سفیر آمریکا در کانادا استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید