اگر این احساسات را دارید ضریب هوشی شما بالا است

به گزارش تنها پیامک، نتایج تحقیقات نشان می دهد که احساس شادی و رضایت با داشتن ضریب هوشی بالاتر مرتبط است.

اگر این احساسات را دارید ضریب هوشی شما بالا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلث، تجربه احساسات مثبت، احساس سرزندگی و هوشیاری کامل بیانگر هوش بالاتر است. نتایج این تحقیق حاصل دو مطالعه بر روی 440 نفر است که آزمون های شخصیت و رفاه/خوشبختی را تکمیل کردند.

محققان دریافتند، زمانی که صحبت از انجام وظیفه شد، افراد با هوش بالاتر چه قبل و چه بعد از آن استرس کمتری داشتند بعلاوه بیشتر درگیر بودند.

افرادی که شادتر و سرزنده تر بودند با عباراتی مانند در درک مسائل سریع هستم، دایره لغات غنی و تعامل فکری دارم بعلاوه دوست دارم مسائل پیچیده را حل کنم، موافق بودند.

پاسخ های مثبت به این سوالات با یک آزمون هوش سیال واقعی که به آنان داده شد مطابقت داشت به عبارت دیگر، افراد باهوش در خصوص باهوش بودن حق داشتند، آنان فقط احساس باهوش بودن نداشتند. هوش سیال به سرعت کار مغز اشاره دارد. مانند قدرت یک موتور یا سرعتی است که رایانه می تواند اطلاعات را پردازش کند.

نتایج نشان داد که هوش به طور کلی با استرس کمتر (پریشانی و نگرانی کم و درگیری با کار زیاد) قبل و بعد از آزمون های هوش مرتبط است حتی بدون انجام آزمون، افرادی با ضریب هوشی بالاتر احساس شادی و انرژی بیشتری داشتند.

علت ارتباط ضریب هوشی و شادی می تواند به مقدار اهمیت باهوش بودن در فرهنگ های غربی باشد.

محققان بیان کردند: جالب است که حتی در مطالعه شماره یک که در آن هیچ الزامی برای انجام کار فکری وجود نداشت، هوش با احساسات همبستگی داشت.

حداقل در فرهنگ های غربی، عقل ممکن است از اهمیت کافی برای طرحواره شخصی برخوردار باشد که بر عملکرد عاطفی عمومی تاثیر بگذارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3198

به "اگر این احساسات را دارید ضریب هوشی شما بالا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این احساسات را دارید ضریب هوشی شما بالا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید