اگر می خواهید شکمی شش تکه داشته باشید، این 5 ماده غذایی را نخورید

به گزارش تنها پیامک، امروزه بیشتر پسران نوجوان و جوان در پی داشتن ماهیچه های قدرتمند و شکمی شش تکه هستند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، با ما همراه باشید.

اگر می خواهید شکمی شش تکه داشته باشید، این 5 ماده غذایی را نخورید

اگر می خواهید ماهیچه های قسمت شکم خود را به شکل شش تکه درآورید، علاوه بر انجام تمرینات ورزشی باید رژیم غذایی خود را نیز تغییر دهید. در ادامه 5 ماده غذایی آشنا می شوید که خوردنشان به شما توصیه نمی گردد.

1- غلات فرآوری شده

مواد غذایی مانند برنج سفید، نان سفید و ماکارونی سفید که فرآوری شده اند، باعث چاقی می شوند.

غلات فرآوری نشده (گندم با پوست، برنج قهوه ای، نان سبوس دار) همواره سالم تر هستند. تحقیقات نشان داده است افرادی که غلات سبوس دار می خورند و یک رژیم غذایی سالم شامل میوه، سبزی، لبنیات کم چرب و پروتئین را دارند، وزن بیشتری از ناحیه شکم کم می نمایند.

2- محصولات به دست آمده از سیب زمینی

در یک آزمایش تغییرات وزن 120 هزار زن و مرد طی 20 سال مورد آنالیز نهاده شد. طبق این آزمایش، در هر 4 سال، وزن شرکت نمایندگان به طور میانه 3.35 پوند افزایش یافته بود. پس تقریباً بعد از 20 سال وزن آن ها به طور میانه 17 پوند افزایش یافته بود. حدس بزنید کدام مواد غذایی بیشتر از همه باعث این افزایش وزن شده بودند؟ سیب زمینی و چیپس.

3- گوشت قرمز و فرآوری شده

محققان در همان آزمایش 20 ساله دریافتند افرادی که گوشت قرمز مصرف می کردند، هر 4 سال 1 پوند افزایش وزن داشتند. طبق آزمایشی دیگر با بیش از 370 هزار نفر شرکت نماینده، افرادی که در روز یک تکه کوچک استیک می خورند، در عرض 5 سال، 5 پوند اضافه وزن پیدا می نمایند.

4- چربی های ترانس

محققان دانشگاه ویک فارست عده ای از میمون ها را به دو گروه تقسیم کردند. به گروه اول چربی های ترانس و به گروه دیگر چربی های اشباع نشده و بدون ترانس دادند. گروه اول در طی 6 سال 7.2 درصد اضافه وزن داشتند، در صورتی که گروه دوم تنها 1.8 درصد وزن اضافه کردند.

5- نوشابه های رژیمی

هیچ وقت گول برچسب بدون کالری روی نوشابه های رژیمی را نخورید. با اینکه این نوشابه ها با جایگزین شکر شیرین می شوند؛ اما هنوز نقش مهمی در اضافه وزن ایفا می نمایند. یک تحقیق تازه در ماه اخیر نشان داد که اندازه چربی دور شکم افرادی که نوشابه رژیمی مصرف می نمایند، بعد از 9 سال 3 برابر شده است.

منبع: فوت و فن
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3055

به "اگر می خواهید شکمی شش تکه داشته باشید، این 5 ماده غذایی را نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می خواهید شکمی شش تکه داشته باشید، این 5 ماده غذایی را نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید