بریتانیا از جنگ افزارهایی نو و هوشمند رونمایی کرد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، قابلیت اسکن کامل منطقه جنگی

به گزارش تنها پیامک، بریتانیا نوع جدیدی از هوش مصنوعی را طراحی نموده که می تواند ضمن اسکن زمین های جنگی، اقدام به آنالیز شرایط سربازان و ادوات جنگی دشمن کند.

بریتانیا از جنگ افزارهایی نو و هوشمند رونمایی کرد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، قابلیت اسکن کامل منطقه جنگی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از اسکای نیوز، هوش مصنوعی ایجاد شده به وسیله بریتانیا جزو قوی ترین و تازهترین سیستم هایی است که اخیرا در حوزه هوش مصنوعی طراحی شده است.

هوش مصنوعی که میدان های جنگی را برای مهاجمان پنهان اسکن می نماید، به وسیله ارتش بریتانیا مورد آزمایش نهاده شد.فناوری مذکور SAPIENT،نام دارد. این فناوری خطرات موجود در کمین سربازان را در یک محیط آزمایشی در شهر مونترال کانادا کشف کرد.

وزارت دفاع بریتانیا در این خصوص می گوید این فناوری نه تنها جان سربازان را حفظ می نماید بلکه نرخ خطهای انسانی را نیز به شدت کاهش می دهد.

این سیستم در کنار سایر تکنولوژی های نظامی تجربی، از جمله لباس های رباتیک اگزوکسلوت، سیستم های هوشمنددید در شب و سیستم های نظارتی، مورد آزمایش نهاده شد.

در تجهیزات تازه مبتنی بر هوش مصنوعی سربازان در انگلیس تکنولوژی منحصر به فردی ایجاد شده که میدان های جنگ را برای کشف مهاجمین پنهان اسکن می نماید.

استوارت اندرو، وزیر دفاع بریتانیا در این خصوص ، گفت: این سیستم انگلیسی می تواند به عنوان چشمان مستقل در میدان های جنگ شهری عمل کند.

این آزمایش سه هفته ای، آخرین آزمایش از مجموعه آزمایش های شهری بود که شامل سربازان کشورهای متحد انگلیس، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و ایالات متحده آمریکا می شد.. انگلستان میخواهد یک تمرین مشابه در سال 2020 داشته باشد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا این نوع تکنولوژی می تواند جایگاه قدرتمندی در فضای جنگ افزارهای دنیا کسب کند؟

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3123

به "بریتانیا از جنگ افزارهایی نو و هوشمند رونمایی کرد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، قابلیت اسکن کامل منطقه جنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریتانیا از جنگ افزارهایی نو و هوشمند رونمایی کرد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، قابلیت اسکن کامل منطقه جنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید