تصویب دو فوریت طرح مربوط به برطرف موانع پرداخت وام ازدواج

به گزارش تنها پیامک، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن موانع پرداخت وام ازدواج و تسهیلات فرزندآوری برداشته می گردد.

تصویب دو فوریت طرح مربوط به برطرف موانع پرداخت وام ازدواج

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دو فوریت طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را تصویب کردند.

سیدمحسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس به عنوان متقاضی دوفوریت طرح گفت: مجلس شورای اسلامی با پیگیری هایش تصویب کرد که وام ازدواج برای زوج زیر 25 سال به 150 میلیون افزایش پیدا کند، اما تنها 30 درصد از این جمعیت توانسته است وام ازدواج دریافت نمایند.

وی شرح داد: موانع قانونی همانند بدهی مالیاتی، بدهی به افراد و مشمولان غایب نظام وظیفه باعث شده که امکان دریافت وام ازدواج نباشد و این یعنی بالغ بر یک میلیون نفر از این تسهیلات برخوردار نمی شوند لذا در کوشش هستیم این مساله را حل کنیم، این موضوع مشکل تامین منابع مالی ندارد و صرفا باید موانع قانونی برطرف گردد.

در طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آمده است که در اجرای مواد این قانون در مورد استفاده از امتیازات و تسهیلات با هدف تشویق فرزندآوری، چنانچه به موجب قوانین خاصی پرداخت این تسهیلات یا ارائه امتیازات، موکول به رعایت شرایط معینی شده و یا مشمول ممنوعیت شده باشد، بانک ها و موسسات اعتباری مکلفند اعطای تسهیلات و امتیازات فوق را فقط با رعایت این قانون انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 آبان 1401 بروزرسانی: 19 آبان 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3104

به "تصویب دو فوریت طرح مربوط به برطرف موانع پرداخت وام ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب دو فوریت طرح مربوط به برطرف موانع پرداخت وام ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید