توشیبا بعد از موج رسوایی ها سه تکه می شود

به گزارش تنها پیامک، شرکت توشیبا برنامه های خود برای تبدیل شدن به سه شرکت را گفت. هدف از این کار راضی کردن سهام دارانی است که از رسوایی های مالی شرکت توشیبا به خشم آمده اند.

توشیبا بعد از موج رسوایی ها سه تکه می شود

ژاپن کشوری است که تکه تکه شدن شرکت های بزرگ در آن کمتر سابقه دارد. اما رویدادهایی از این دست در آمریکا قبلاً نیز رخ داده و در همین هفته شرکت جانسون و جانسون از دوتکه شدن خود خبر داده است.

توشیبا در سال 1875 تأسیس شده و قصد دارد بخش انرژی و زیرساخت های خود را در یک شرکت مستقل تجمیع کند و کسب و کارهای تولید هارد دیسک و نیمه هادی ها را نیز از طریق تأسیس شرکتی نو پیگیری کند. شرکت سوم نیز تولید تراشه های حافظه فلاش را ادامه می دهد.

این تصمیم بعد از پنج سال بررسی استراتژیک اتخاذ شده و انتظار می رود موجب تشویق سهامداران فعالی شود که به علت رسوایی ها و ناکامی های توشیبا در پی فروش سهام خود در این شرکت هستند.

البته این برنامه ریزی با درخواست های برخی سرمایه گذاران فعال در مورد ضرورت خصوصی سازی کامل توشیبا در تضاد است. همچنین مشخص نیست آیا این طرح در مجمع عمومی شرکت توشیبا که در ماه مارس آینده برگزار می شود تصویب می شود یا خیر.

سهام توشیبا نیز در روز جمعه 4 درصد سقوط کرده که نشانگر اوضاع نه چندان مساعد آن است. رسوایی مالی و تخلفات توشیبا در حوزه حسابداری که اولین بار در سال 2015 افشا شد موجب بدترشدن شرایط این شرکت در 5 سال اخیر شده و تنش بین مدیران توشیبا و سهام داران این شرکت در 5 سال اخیر بارها تیتر یک رسانه ها شده است.

سهامداران این شرکت در ژوئن گذشته مدعی تبانی توشیبا با وزارت بازرگانی ژاپن با هدف جلوگیری از تأمین منافع خود شدند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1915

به "توشیبا بعد از موج رسوایی ها سه تکه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توشیبا بعد از موج رسوایی ها سه تکه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید