تولید خودرو یک و نیم برابر افزایش می یابد

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت طبق دستور رئیس جمهور تولید خودرو سال بعد یک و نیم برابر افزایش می یابد.

تولید خودرو یک و نیم برابر افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، سیدرضا فاطمی امین امروز با حضور در شرکت ایران خودرو به بازدید از پارکینگ خودروهای ناقص این گروه صنعتی، همچنین شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو)، مرکز تخصصی تیونینگ و دیتیلینگ و همچنین پارکینگ خودروهای ناقص گروه سایپا پرداخت.

وی در خاتمه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از بازدید اوایل اسفندماه رئیس جمهوری از گروه صنعتی ایران خودرو و فرامین هشت ماده ای، موارد مدنظرشان را طی جلساتی با ایران خودرو و سایپا بررسی کردیم و برنامه هایی از این دو شرکت گرفتیم.

وزیر صمت افزایش 50 درصدی تولید را یکی از فرامین مدنظر رئیس جمهوری مطرح کرد و گفت: مطابق این برنامه، سال آینده ایران خودرو 750 هزار دستگاه و سایپا 650 هزار دستگاه تولید خواهند داشت که با احتساب تولیدات سایر خودروسازان کوچک، هدف 1.5 برابری تولید تامین خواهد شد.

فاطمی امین همچنین بهبود کیفی خودروسازان، از خط خارج کردن خودروهایی با پلتفرم قدیمی و افزایش گارانتی خودروها از 2 سال و 40 هزار کیلومتر پیمایش به 3 سال و 60 هزار کیلومتر پیمایش را از دیگر موارد مدنظر رئیس جمهوری مطرح کرد.

وی یادآور شد: حد استاندارد خودروهای در کف پارکینگ خودروسازان معادل دو هفته تولیداتشان است و هر دو خودروساز بزرگ قول دادند که تا خاتمه اردیبهشت ماه به این حد استاندارد برسند.

وزیر صمت با تقدیر از فعالیت های خودروسازان شرح داد: در موضوع بهبود کیفی خودروها، مهمترین کار اصلاح روابط بین خودروساز و قطعه ساز است که در این صورت 70 درصد از مباحث کیفی خودروها حل خواهد شد.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مانع زدایی از تولید در سال جاری یادآور شد: بیش از 200 مسئله در موضوع موانع تولید تا به امروز شناسایی شده است که از جمله آنها تامین مالی بنگاه ها است.

فاطمی امین گفت: تامین مالی زنجیره ای و پرداخت تسهیلات مبتنی بر عملکرد، از جمله اقداماتی است که در راستای بهبود تامین مالی بنگاه ها اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای این پروژه ها به صورت پایلوت، گفت: در سال آینده این پروژه به طور کامل اجرایی خواهد شد که 70 درصد مسائل نقدینگی بنگاه ها را حل و فصل خواهد کرد.

گفتنی است برخی مشتریان حاضر در مرکز آپکو از تحویل دیرهنگام خودروهای خود گلایه داشتنند.

مدیرعامل ایران خودرو، دلیل این مساله را کمبود ریز تراشه ها ناشی از بحران جهانی این محصولات مطرح کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2911

به "تولید خودرو یک و نیم برابر افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید خودرو یک و نیم برابر افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید