محکومیت پوری حسینی به 15 سال حبس

به گزارش تنها پیامک، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی به اتهام تخلف در واگذاری شرکت ها به 15 سال حبس محکوم شد.

محکومیت پوری حسینی به 15 سال حبس

محکومیت پوری حسینی به 15 سال حبسیک منبع مطلع در تبادل نظر با صدا و سیما اضافه نمود: میرعلی اشرف پوری حسینی به 15 سال حبس محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی آذرماه سال جاری در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی جواهری به صورت علنی برگزار گشت.

آن طور که در کیفرخواست بیش از 200 صفحه ای وی آمده است در زمان تصدی پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی، بخش زیادی از واگذاری ها بدون رعایت تشریفات قانونی صورت گرفته و شرکت ها بدون رعایت مقررات به افرادی واگذار شده که صلاحیت اداره این شرکت ها را نداشتند.

پوری حسینی کیست؟

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی متولد 1340 در تبریز است. او نماینده استان آذربایجان شرقی از حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز در مجلس شورای اسلامی در دوره های سوم و ششم و همچنین رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد بود.

پوری حسینی در 4 مهر 1392 از سوی علی طیب نیا، وزیر امور مالی و دارایی، به جای محمدرحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد شد.

او پیش از این نیز ریاست این سازمان را بر عهده داشت و رئیس سازمان خصوصی سازی از سال 1383 تا 1384 بود.

پوری حسینی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی بود.

واگذاری های سازمان خصوصی سازی در زمان مدیریت او باعث شده که نقدها شدیدی از عملکردش صورت گیرد.

واگذاری بنگاه هایی مانند آلومینیوم المهدی هرمزگان، آلومینیم ایران (ایرالکو)، پالایشگاه کرمانشاه، شرکت کشت و صنعت کارون خوزستان، شرکت کشت و صنعت مغان، کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش، مجتمع گوشت اردبیل و موارد دیگر از جمله اقدامات رئیس سازمان خصوصی سازی بوده که با حاشیه های بسیار زیادی همراه بوده است.

او در دی ما سال 97 ممنوع الخروج شد و در تاریخ 23 مرداد 98 با دستور مقامات قضائی و با اتهام خصوصی سازی های بدون ضابطه و افسارگسیخته و واگذاری های رانتی به افراد خاص بازداشت شد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1489

به "محکومیت پوری حسینی به 15 سال حبس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت پوری حسینی به 15 سال حبس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید