قیمت نفت با احتمال عدم تمدید معافیت از تحریم ایران جهش کرد

به گزارش تنها پیامک، با اعلام این که آمریکا در حال آماده سازی برای اعلام خاتمه تمام معافیت ها برای واردات نفت از ایران است، قیمت نفت بیش از 2 درصد جهش کرد.

قیمت نفت با احتمال عدم تمدید معافیت از تحریم ایران جهش کرد

مهر به نقل از رویترز نوشت: روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه، پس از اینکه واشنگتن پست اظهار داشت آمریکا در حال آماده سازی برای اعلام سرانجام تمام معافیت ها برای واردات نفت از ایران است، قیمت نفت بیش از 2 درصد جهش کرد و به بالاترین سطح خود از نوامبر 2018 تاکنون رسید. طبق مقاله واشنگتن پست، آمریکا اعلام خواهد نمود که واردات نفت از ایران باید به کلی متوقف گردد و یا در معرض تحریم قرار بگیرد.

تا ساعت 7:05 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 2.5 درصد جهش کرد و به 73.77 دلار رسید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، با 1.34 دلار یا 2.09 درصد افزایش به 65.41 دلار رسید.

این اولین بار از ماه نوامبر گذشته تاکنون است که قیمت های نفت تا این حد بالا می روند.

جاش روگن، مؤلف ستون سیاست خارجی و امنیت ملی واشنگتن پست، یکشنبه شب در مقاله خود نوشت: ایالات متحده آمریکا آماده می گردد تا در روز دوشنبه اعلام کند تمام خریداران نفت ایران باید ظرف مدت کوتاهی خرید نفت از این کشور را متوقف نمایند، یا با تحریم های آمریکا روبرو شوند.

جاش روگن می نویسد: وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو، اعلام خواهد نمود که از 2 می به بعد، وزارتخانه او هیچ معافیتی برای کشورهایی که در حال حاضر از ایران نفت خام یا میعانات گازی وارد می نمایند، صادر نخواهد نمود.

استفان اینس، مدیر تجارت شرکت مدیریت سرمایه اس پی آی، گفت: بزرگترین مقامات ضد ایرانی آمریکا، توانسته اند حرف خود را به رئیس جمهور ترامپ برسانند، چراکه پمپئو (وزیر خارجه) و بولتون (مشاور امنیت ملی) تنها بر روی به زانو در آوردن اقتصاد ایران تمرکز نموده اند.

او گفت: همانطور که پیش بینی می شد، قیمت نفت جهش کرد.

این اختلال احتمالی در صادرات ایران در حالی رخ خواهد داد که بازارهای نفت دنیا همین حالا هم به سوی کمبود عرضه پیش می روند.

طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بی کر هیوز، هفته گذشته شرکت های انرژی آمریکا تعداد چاه های نفت فعال خود را به 825 حلقه کاهش داده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 154

به "قیمت نفت با احتمال عدم تمدید معافیت از تحریم ایران جهش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت با احتمال عدم تمدید معافیت از تحریم ایران جهش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید