درباره حذف استقلال و پرسپولیس مردم را گمراه می کنند؛ سلطانی فر پاسخگو باشد

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - در دوران سلطانی فر مدام به فدراسیون فوتبال توصیه می شد که از کنار بعضی اشکالات استقلال و پرسپولیس عبور شود در حالی که این توصیه درست نبود و باید اشکالات را همان موقع ریشه ای حل می کردند.

درباره حذف استقلال و پرسپولیس مردم را گمراه می کنند؛ سلطانی فر پاسخگو باشد

به گزارش ایران ورزشی، حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا موضوعی نیست که به این سادگی بتوان از کنارش عبور کرد. فقدان این دو تیم ریشه دار در رقابت های آسیایی به اعتقاد بسیاری از کارشناسان فوتبال لطمه به اعتبار فوتبال آسیا هم هست. کما اینکه فوتبال ایران نیز از این تصمیم آسیب های بسیاری خواهد دید. علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال

از وزیر ورزش و جوانان سابق می خواهد پیرامون این موضوع به افکار عمومی پاسخ دهد. به زعم فتح الله زاده توصیه هایی که برای چشم پوشی از اشکالات زیرساختی استقلال و پرسپولیس از سوی متولیان سابق ورزش شده، کار را به این نقطه رسانده است. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال بدون رودربایستی پرده از برخی کم کاری ها برمی دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا طی حکمی عجیب استقلال و پرسپولیس را از لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد. این تصمیم باعث به وجود آمدن فضای ناامید کننده ای در فوتبال ایران شده است.

همین طور است. وقتی بهترین تیم های ما از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف می شوند، طبیعتاً تبعاتی از این دست را در پی دارد. فوتبال بدون هواداران معنی ندارد و من نمی دانم چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا این حجم از تماشاگران عاشق استقلال و پرسپولیس را مد نظر قرار نداد و با صدور حکمی بی رحمانه دو تیم پرهوادار فوتبال آسیا را حذف کرد. البته من منکر برخی مسائل ساختاری نیستم که باید حل می شد اما خداوکیلی حذف این دو تیم خیلی ناراحت کننده است و من مطمئن هستم که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در آینده از این تصمیم پشیمان خواهد شد.

برخی معتقدند که ریشه این تصمیم به سال های قبل برمی شود.

متأسفانه می خواهند موضوع حذف را به 10 سال قبل بکشند. این درست نیست. اگر می بینید استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شده اند به خاطر اشتباهاتی است که در سال های اخیر اجرا شده است. هرچه مشکل است متعلق به 3، 4 سال اخیر است. چطور ما 10 سال قبل به آسیا می رفتیم و الان این مسائل به وجود آمده است؟ به اعتقاد من آقای سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان قبلی باید درباره حذف این دو تیم پاسخگو باشد و سؤالات هواداران این دو تیم را بی جواب نگذارند. در دوران ایشان مدام به فدراسیون فوتبال توصیه می شد که از کنار برخی اشکالات استقلال و پرسپولیس عبور شود در حالی که این توصیه درست نبود و باید اشکالات را همان موقع ریشه ای حل می کردند. من از جامعه رسانه ای کشور بخصوص خبرنگارانی که در حوزه ورزش کار می کنند می خواهم این موضوع را به طور جدی پیگیری کنند و بروند سرمنشأ این تصمیم را پیدا کنند. از خبرنگاران می خواهم دنبال دلایلی باشند که باعث حذف شده و به برخی سم پاشی ها توجهی نکنند. عده ای می خواهند مردم و خبرنگاران را گمراه کنند، اما دلایل حذف این دو تیم به سال های اخیر مربوط می شود و نباید آدرس نادرست داد.

حقیقتاً برای کشوری که حتی سابقه میزبانی از فینال آسیا را دارد و همواره با اتکا به نیروهای بومی و هزینه های نه چندان شگفت انگیز در عرصه آسیا درخشیده، چنین تصمیمی بسیار سختگیرانه است.

بله، ما دو بار فینال آسیا را در همین ورزشگاه آزادی برگزار کردیم. حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا می گوید تیم های تان حق حضور در آسیا را ندارند. من نمی دانم چرا کارشناسان فوتبال آسیا فقط یک بعد قضیه را در نظر گرفتند و امیدوارم در فرصت به جای مانده مسئولان ما بروند و رایزنی کنند و اجازه ندهند این دو تیم خوب فوتبال ایران از آسیا کنار گذاشته شوند. هر چند که شاید بازگرداندن استقلال و پرسپولیس در این دوره بسیار سخت باشد اما لااقل می شود سهمیه های ایران را بازگرداند و تیم های دیگر را در این مقطع به لیگ قهرمانان آسیا فرستاد. با این حال من اعتقاد دارم مسئولان این دو تیم به همراه دیگر متولیان ورزش باید از همین حالا به فکر فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا باشند و اجازه ندهند دوباره کار به حذف استقلال و پرسپولیس بکشد. باید از همین امروز موانع را برطرف کنند. اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا حکم به بازگشت استقلال و پرسپولیس به همین مسابقات داد که بسیار آرمانی است اما اگر نشد باید جلوی حذف دوباره از لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند.

یکی از دلایلی که در حذف این دو تیم مطرح شده به موضوع بدهی ها ارتباط دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا آیتم های متعددی را برای صدور مجوز حرفه ای در نظر می گیرد که یکی از آنها بدهی های یک باشگاه است. در سال های اخیر مبالغ بسیار هنگفتی به این باشگاه ها تزریق شده است اما در کمال تعجب برخی بدهی های خارجی پرداخت نشده است که جای تعجب دارد. به اعتقاد من مدیران سال های اخیر هم باید پاسخگوی رفتار خود باشند.

از سوی مشاور سابق وزیر نیز ادعا شده بود که سلطانی فر یک روزه به مالزی رفته و مشکل را حل کرده است.

به حال ورزش بخصوص فوتبال ایران که جوان های زیادی را شیفته خودش کرده تأسف می خورم که با چنین دروغ هایی سر مردم را گرم می کنند. این آقا (منظورش مازیار ناظمی است) چرا دروغی به این بزرگی را به مردم گفت در حالی که آقای سلطانی فر اصلاً به مالزی نرفته بود؟! در دوره این آقایان مدیرعامل استقلال 5 بار عوض شد. چرا پاسخگوی تصمیم های شان نیستند؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2549

به "درباره حذف استقلال و پرسپولیس مردم را گمراه می کنند؛ سلطانی فر پاسخگو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره حذف استقلال و پرسپولیس مردم را گمراه می کنند؛ سلطانی فر پاسخگو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید