شرط ادامه فرایند مثبت در بازار سهام، وقت سرمایه گذاری در بورس است؟

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بورس روز گذشته حدود سه درصد رشد کرد. با از بین رفتن ریسک های بودجه ای، کارشناسان به ادامه فرایند مثبت در بازار سهام امیدوارند.

شرط ادامه فرایند مثبت در بازار سهام، وقت سرمایه گذاری در بورس است؟

برزو حق شناس کارشناس بازار سهام گفت: بعد از 10 تصمیمی که در ستاد مالی دولت گرفته شد ریسک بودجه از روی بورس برداشته شد. این سیگنال بسیار مثبتی برای بازار سهام است، البته اگر مثل قضیه خودرو اقدام عجیبی از سوی آقای رئیسی شاهد نباشیم و نبینیم که کسی خلاف این موارد دست به اقدامی بزند.

وی اظهار کرد: باید قبول کنیم که بورس افت سنگینی نموده و نمی توان انتظار داشت سریع برگردد. باید مدتی سهم ها در جا بزنند و نوسان داشته باشند و کف تشکیل گردد. همزمان ارزش معاملات نیز افزایش یابد تا آرام آرام خریدار ورود پیدا کند.

حق شناس اعلام کرد: ادامه فرایند مثبت در بازار سهام به این بستگی دارد که شاخص هم وزن بتواند 365 هزار واحد مثبت رو به بالا را بشکند. در غیر این صورت احتمالا مجدد چند روز منفی خواهیم داشت.

حق شناس اظهار کرد: به بازار خوش بینم. اگر سهامداران برای ورود نگاه میان مدت سه تا 6 ماهه داشته باشند سود خوبی خواهند داشت. در حال حاضر خریداران منتظرند که بازار به ثبات برسد و فرایند مثبت برای چند روز حفظ گردد. به نظرم حجم معاملات در مرحله اول باید بالای 4 همت تثبیت گردد.

این کارشناس بازار سهام در خصوص اظهار نظر اخیر محسن رضایی در خصوص بورس توضیح داد: کار محسن رضایی مثل واعظی بود. این اقدامان اصلا پسندیده و به نفع بازار نیست. صحبت های رضایی مثبت بود اما چنین اظهارات کارشناسی از سوی افراد غیر کارشناس اصلا درست نیست. سیاست گذار باید به صورت کلان حمایت را اعلام کند. عدد دادن برای شاخص کل اصلا جالب نیست.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2764

به "شرط ادامه فرایند مثبت در بازار سهام، وقت سرمایه گذاری در بورس است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط ادامه فرایند مثبت در بازار سهام، وقت سرمایه گذاری در بورس است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید