صفر تا 100 قاضی شدن

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/البرز رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به کمبود نیرو در دستگاه قضائی استان البرز، گفت: دوره آموزش کارکنان قضایی در استان البرز به هشت ماه کاهش یافته تا کارآموزان به سرعت مشغول به کار شوند.

صفر تا 100 قاضی شدن

حسین فاضلی هریکندی روز یکشنبه ششم بهمن در حاشیه مراسم افتتاح اولین دوره کارآموزی مرکز آموزش کارآموزان قضائی استان البرز، در جمع تنها پیامک، اظهار کرد: در این دوره کارآموزی 34 نفر شرکت کرده و آموزش خواهند دید.

به گزارش تنها پیامک، وی با بیان اینکه 25 قاضی به مجموعه قضایی استان اضافه شده افزود: برای جذب قاضی پس از اخذ آزمون اولیه، گزینش انجام و پس از آن یک دوره کارآموزی گذرانده می شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز مدت زمان دوره کارآموزی را یکسال مطرح کرد و گفت: کارآموزان در این دوره ها آموزش های لازم را از قضات دارای تحصیلات تکمیلی دریافت می کنند و در کنار به کارورزی در شعب دادسراها و دادگاه ها می پردازند.

فاضلی هریکندی گفت: کارآموزان پس از گذراندن موفقیت آمیز این دوره و ابلاغ پایان دوره مربوطه در دستگاه قضا مشغول به خدمت می شوند.

وی با اشاره به کمبود نیرو در دستگاه قضائی استان البرز، گفت: این دوره در استان البرز به هشت ماه کاهش یافته تا کارآموزان به سرعت مشغول به کار شوند.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: طبق برنامه ریزی های اجرا شده در نظر داریم فارغ التحصیلان بومی استان در دستگاه قضا مشغول به فعالیت شوند.

فاضلی همچنین به کمبود زیرساخت انسانی دستگاه قضا در البرز اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل دادگستری استان البرز کمبود نیروهای قضائی و اداری است که درصدد رفع آن هستیم تا بتوانیم به مراجعین خدمات بهتری ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 721

به "صفر تا 100 قاضی شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا 100 قاضی شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید