فیس بوک تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت

به گزارش تنها پیامک، فیس بوک در کوشش برای جذب اینفلوئنسرهای بیشتر به سرویسهایش از جمله اینستاگرام، اظهار داشت تا سال 2023 از قابلیتهای پولی تولیدکنندگان محتوا سهمی دریافت نخواهد کرد.

فیس بوک تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت

به گزارش خبرنگاران، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک گفت این شرکت رسانه اجتماعی پیش از این که بخواهد سهمی از درآمد تولیدنمایندگان محتوا از انتشار کار یا تبلیغ مراسمشان در پلتفرمهایش دریافت کند، دستکم تا سال 2023 صبر خواهد نمود.

زاکربرگ در پستی در فیس بوک گفت: این شرکت برای این که به تولیدنمایندگان محتوا یاری کند از فعالیت در پلتفرمهایش درآمد کسب نمایند، از درآمد حاصل از مراسمهای آنلاین پولی، اشتراک طرفداران، بج ها و محصول خبری مستقل جدید فیس بوک تا سال 2023 سهمی نخواهد گرفت. پیش از این زاکربرگ قول داده بود تا اواخر سال جاری از درآمد تولیدنمایندگان محتوا سهمی نگیرد.

وی همچنین اپل را که کنفرانس سالانه طراحان را از روز دوشنبه شروع کرد، هدف قرار داد و با اشاره به کمیسیونی که اپل از فروش محصولات اپلیکیشن به وسیله فروشگاه برنامه اپ استور دریافت می نماید، گفت: هنگامی که فیس بوک بخواهد سهمی از درآمد تولیدنمایندگان محتوا دریافت کند، کمتر از 30 درصدی خواهد بود که اپل و سایر شرکتها می گیرند.

زاکربرگ گفت: فیس بوک رابط کاربری پرداخت جدیدی راه اندازی می نماید تا تولیدنمایندگان محتوا ببینند چطور کمیسیونها و مالیاتهای شرکتهای مختلف روی درآمد آنها تاثیر می گذارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اظهارات اخیر زاکربرگ جدیدترین کنایه در اختلاف قدیمی میان فیس بوک و اپل است که اوایل بهار با معرفی یک به روزرسانی حریم خصوصی از سوی اپل به اوج خود رسید. این به روزرسانی با سخت کردن طراحی تبلیغات سفارشی و دنبال کردن سلایق کاربران، به کسب و کار تبلیغات فیس بوک آسیب می زند. در مجموع فیس بوک و سایر سازندگان اپلیکیشن از کنترل شدید اپل روی فروشگاه اپ استور گلایه نموده اند. اپل هم از شرکتهایی انتقاد نموده است که مدل کسب و کارشان مبتنی بر ردگیری فعالیت کاربر به منظور فروش تبلیغات مرتبط است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1704

به "فیس بوک تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید